official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LOESETH Mona
1991
NOR
1:52.17
12.62
2
LOESETH Lene
1986
NOR
+2.05
23.59
3
WINQUIST Annie
1993
NOR
+2.82
27.70
4
PLUT Eli
1994
SLO
+4.16
34.87
5
LONGHINI Hilary
1986
ITA
+5.72
43.22
6
GROSVOLD Thea
1990
NOR
+6.69
48.40
7
KOMISSAROVA Maria
1990
RUS
+7.20
51.13
8
HANSEN-TANGEN Charlotte
1990
NOR
+7.53
52.90
9
ALOPINA Ksenia
1992
RUS
+8.24
56.70
10
YAKOVISHINA Elena
1992
RUS
+8.68
59.05
11
HOVDE Thea
1989
NOR
+9.57
63.81
12
SKRYABINA Anastasiya
1985
UKR
+14.17
88.42
13
DAHLUM EIDE Nora
1992
NOR
+15.17
93.76
14
BERECZ Anna
1988
HUN
+17.48
106.12
15
ASGEIRSDOTTIR Erla
1994
ISL
+18.08
109.33
16
MURNC Katja
1994
SLO
+18.41
111.10
17
JOHNSEN Malin Sparr
1994
NOR
+19.29
115.80
18
AUNE Benedicte
1993
NOR
+19.57
117.30
19
HEGGEBOE Frida
1994
NOR
+21.86
129.55
20
ENGH Dina
1994
NOR
+25.63
149.72
21
GUEST Charlotte
1993
GBR
+26.23
152.92
22
TANBERG Henny
1992
NOR
+26.84
156.19
23
STYRKESTAD Helene Delsom
1994
NOR
+27.94
162.07
24
TAYLOR Imogen
1994
GBR
+28.51
165.12
25
AASBERG Kristine Fausa
1994
NOR
+29.47
170.26
26
RADICE Silvia
1994
ITA
+30.12
173.73
27
TRULSRUD Tonje Healey
1994
NOR
+30.40
175.23
28
MACOIN Sarah
1994
FRA
+30.46
175.55
29
OSEID LYCHE Benedicte
1994
NOR
+36.96
210.32
30
JESSE Charlotte
1994
GBR
+38.63
219.25
31
TANDE Heidi H
1994
NOR
+39.71
225.03
32
BESTON Maria Kristine
1994
NOR
+43.91
247.50
33
HAUG Aurora
1994
NOR
+54.20
302.54
34
RIIBER Rebekka Cecilie
1994
NOR
+55.29
308.37
35
BUCHANAN Alexandra
1994
GBR
+56.98
317.41
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
NORHEIM Pernille
1994
NOR
BIRKELAND Kristine
1994
NOR
GRAESDAL Mille
1994
NOR
JOHNSTON Pamela
1994
GBR
BYRKJELAND Maren Nessen
1994
NOR
DIDELLE Margaux
1994
FRA
BIRKELID Cathrine Hagerup
1993
NOR
KERMAVNER Nina Katarina
1994
SLO
WITTEVEEN Ingrid
1994
NOR
BRUUN Nora Sofie
1994
NOR
BREIVIK Emilie
1994
NOR
BIRKEDAL Ninni Eline olsen
1994
NOR
FYLKESNES Marte
1994
NOR
BRYN Anna Haugo
1994
NOR
JIMENEZ Laura
1994
ESP
SOEGAARD Drude Aarnes
1993
NOR
WIIK Kathrine
1993
NOR
SPJELKAVIK Celine
1993
NOR
KNUDSEN Filippa Fallet
1992
NOR
POCOCK Elena
1993
GBR
BILGORE Hannah
1993
GBR
HAUGEN Antonie
1993
NOR
EVJEN Karoline
1992
NOR
KIEK-GEDALYAHU Ronnie
1993
ISR
DAVIES Charlotte
1991
GBR
THORESEN Monica Hekne
1993
NOR
ARNESEN Kristin
1992
NOR
VALLESTAD Ingunn
1993
NOR
NAESS Marthe
1991
NOR
NAESS-ULSETH Emilie
1992
NOR
OESTGAARD Marte Nymo
1991
NOR
HIRSHFELD Yom
1991
ISR
FERNQVIST Caroline
1993
SWE
RAFFAELLI Virginia
1993
ITA
RAUSTEIN Stina
1993
NOR
ALTIMIR SIMO Carla
1993
AND
GISEM Tamara
1984
UKR
WALDER Christine Mika
1991
NOR
NARVESEN Guro
1992
NOR
LAERUM Martine
1992
NOR
DISCH Kristine
1993
NOR
TORSET Sunniva
1993
NOR
BRENN Caroline
1991
NOR
GUDMUNDSDOTTIR Fanney
1992
ISL
AALERUD-LARSEN Nora
1993
NOR
ANDERSSON Ramanda
1992
FIN
POLLEY Danielle
1991
GBR
VETHE Vilde Katrine
1993
NOR
HAUG Henriette Husebye
1993
NOR
SMITH Cecilie
1993
NOR
STROEM Lisen
1993
NOR
STANGELAND Synne Sofie
1991
NOR
GUSE Ida Cathinka
1992
NOR
ELGESEM Aurora
1992
NOR
RUDOLFOVA Veronika
1993
CZE
TILLEY Alexandra
1993
GBR
CHRAPEK Karolina
1990
POL
SCILIMATI Tania
1986
GBR
RAZOVA Hana
1992
CZE
ADDE Kristine
1993
NOR
STAVEM Ana Maria
1990
NOR
FREDRIKSEN Emeline
1990
NOR
GRAABAK Kristin
1991
NOR
AMDAHL SOENSTERUD Silje
1991
NOR
SEMB Ida Kristine Sole
1993
NOR
AMUNDSEN Christina Ferlisi
1991
NOR
SEKSE Tonje
1992
NOR
TOESSE Erika Holand
1993
NOR
SKJOELD Maren
1993
NOR
KOBAL Ana
1991
SLO
FREY Helene
1991
NOR
GASMANN-BROTT Rikke
1991
NOR
BOUREYEVA Vladislava
1989
RUS
BEDAREVA Maria
1992
RUS
GUDMUNDSDOTTIR Maria
1993
ISL
DAHLUM Andrea
1992
NOR
RINGVOLD Erle Marie
1990
NOR
TEFRE Elise-Woien
1992
NOR
SEJERSTED Lotte Smiseth
1991
NOR
VIKRE Linn
1990
NOR
ELLINGSEN Marte Liahjell
1990
NOR
MOWINCKEL Ragnhild
1992
NOR
FAUSA Chloe Margrethe
1992
NOR
RIIS-JOHANNESSEN Kristina
1991
NOR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run