official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
WALCH Magnus
1992
AUT
2:09.68
11.70
2
FEURSTEIN Patrick
1996
AUT
+0.60
16.37
3
ZEIRINGER Fabian
1996
AUT
+0.67
16.92
4
BORGNAES Christian
1996
AUT
+0.75
17.54
5
PLOIER Andreas
1997
AUT
+0.93
18.94
6
KIENREICH Julian
1996
AUT
+1.27
21.59
7
DORNER Thomas
1998
AUT
+1.69
24.86
8
PERTL Adrian
1996
AUT
+1.99
27.20
9
GSTREIN Fabio
1997
AUT
+2.09
27.98
10
SCHRAGL Stefan
1999
AUT
+2.17
28.60
11
OPETNIK Moritz
1998
AUT
+2.25
29.22
12
NAIRZ Gabriel
1999
AUT
+2.65
32.34
13
WALDER Sebastian
1997
AUT
+3.00
35.07
14
STEINTHALER Georg
2000
AUT
+3.07
35.61
15
RUELAND Simon
1997
AUT
+3.09
35.77
16
HACKER Felix
1999
AUT
+3.21
36.70
17
CAS Jure
1994
SLO
+3.43
38.41
18
ANNEWANTER Manuel
1995
AUT
+3.49
38.88
19
DORNAUER Armin
2000
AUT
+3.51
39.04
20
MOYNIHAN Nicholas
1994
GBR
+3.56
39.43
20
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
+3.56
39.43
22
HAUGEN Per Torstein
1994
NOR
+3.60
39.74
23
NANTSCHEV Simon
1998
GER
+4.03
43.09
24
SENCAR Dusan
1996
SLO
+4.05
43.24
25
MEISSL Christoph
2000
AUT
+4.10
43.63
26
BAUMANN Clemens
1996
AUT
+4.11
43.71
27
MEKLAU Andreas
1997
AUT
+4.12
43.79
28
OVCHINNIKOV Aleksey
1997
RUS
+4.49
46.67
29
KATRENIC Henrich
1998
SVK
+4.57
47.29
30
EBERL Florian
1999
AUT
+5.02
50.80
31
RIEDERER Raphael
2001
AUT
+5.09
51.34
32
SPIEGL Michael
1997
AUT
+5.26
52.67
33
KREILHUBER Severin
1999
AUT
+5.43
53.99
34
KASHINTCEV Artem
1999
RUS
+5.59
55.24
35
SKOREPA Jan
1996
CZE
+5.66
55.78
36
GEIHSEDER Noah
2002
AUT
+5.91
57.73
37
OBERHAMBERGER Simon
2000
AUT
+6.11
59.29
38
GAHR Lukas
1999
AUT
+6.27
60.53
39
RUPNIK Matevz
1997
SLO
+6.28
60.61
40
AUFSCHNAITER Anton
2000
AUT
+6.54
62.64
41
MAIR Pascal
2000
AUT
+6.98
66.06
42
KOTZMANN Adam
1993
CZE
+7.01
66.30
43
FABJAN Kristof
1997
SLO
+7.34
68.87
44
BAUER Manuel
2000
AUT
+7.41
69.41
45
GASSER Lukas
2001
AUT
+7.71
71.75
46
KACIC Maximilian
2000
AUT
+7.94
73.54
47
NOVAK Oskar
2000
CZE
+8.07
74.55
47
RONNER Jan
2000
AUT
+8.07
74.55
49
RIESER Marcel
2002
AUT
+8.21
75.64
50
BARKOV Daniil
2000
RUS
+8.49
77.82
51
GAGLIANO David
2001
AUT
+8.53
78.14
52
GRUBER Simon
2002
AUT
+8.56
78.37
53
TRITSCHER Luis
2002
AUT
+8.64
78.99
54
STARK Florian
2001
AUT
+8.72
79.61
55
KOTHGASSER Pirmin
2001
AUT
+8.76
79.93
55
PROFANTER Santino
2001
AUT
+8.76
79.93
55
PICHLER Rupert
1999
AUT
+8.76
79.93
58
BACHLER Fabian
2001
AUT
+8.80
80.24
59
EICHBERGER Stefan
2000
AUT
+8.90
81.02
60
SEIDLER Ralph
2002
AUT
+8.92
81.17
61
FEICHTMAYR Peter
2001
AUT
+8.94
81.33
62
JAHN Julian
2002
AUT
+9.00
81.80
63
PUTZ Michael
2001
AUT
+9.14
82.89
64
SCHUBERT Alexander
2001
AUT
+9.20
83.35
65
THURNER Markus
2001
AUT
+9.40
84.91
66
OPPENEDER Alexander
2002
AUT
+9.51
85.77
67
PERSCHLER Lukas
1999
AUT
+9.83
88.26
68
LEITGEB Martin
1998
AUT
+10.06
90.05
69
SAGMEISTER Felix
2001
AUT
+10.10
90.36
70
RINDLER Benjamin
2002
AUT
+10.59
94.18
71
KUMMERER Niklas
2002
AUT
+10.86
96.28
72
KASTELIC Aljaz
2000
SLO
+11.08
98.00
73
KRISTLER Laurin
2002
AUT
+11.11
98.23
74
SAGER Gianluca
2002
AUT
+11.24
99.24
75
FLEISCHMANN Matteo
2002
AUT
+11.43
100.72
76
KAMMLER Hannsgernot
2002
AUT
+11.75
103.21
77
BARTOLOME Alexander
2001
AUT
+11.85
103.99
78
STEFANESCU Alexandru Stefan
1999
ROU
+12.37
108.04
79
HOFER Nicolas Leo
2002
AUT
+12.40
108.28
80
KIRCHEBNER Kevin
2002
AUT
+12.61
109.91
81
EHRENMUELLER David
2002
AUT
+12.66
110.30
82
ZURL Alexander
2002
AUT
+12.98
112.79
83
JAEGER Lukas
2002
AUT
+14.42
124.01
84
BERGER Michael
2002
AUT
+14.94
128.06
85
LEBELHUBER Tobias
2002
AUT
+15.07
129.07
86
WANG Yu
1994
CHN
+15.09
129.23
87
MULATI Akezhuoli
1998
CHN
+19.90
166.69
88
LIU Juntong
2002
CHN
+22.96
190.52
89
WANG Jisen
1996
CHN
+23.37
193.71
90
VERHEUL Tim
2000
NED
+27.58
226.50
91
GLUECK Gerald
1954
AUT
+53.09
425.19
Did not finish 2nd run
KIEN Lukas
2002
AUT
WEGERER Claudio
2002
AUT
WACHTER Lukas
2002
AUT
SCHIESTL Markus
2002
AUT
KOCH Florian
2001
AUT
BERGER Stefan
2000
AUT
KREUZWIESER Andreas
1994
AUT
MIDDLETON Fraser
1998
GBR
DVORNIK Jaka
1997
SLO
TRAPL Sebastian
2000
AUT
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
LEP Marcel
2000
AUT
VOLGGER Thomas
1999
AUT
SCHMIDT Alexander
1999
AUT
PFANNHAUSER Stefan
1998
AUT
BUSTA Julian
1997
AUT
INNES Iain
1998
GBR
TAKATS Tristan
1995
AUT
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BODE DEN Luka
2001
NED
MIEDL-RISSNER Jonas
2002
AUT
FRANK Maximilian
2002
AUT
HAID Fabian
2001
AUT
REICHENBACH Fabian
2001
AUT
KUDO Yoshihiro
1995
JPN
BAUMGARTNER Dennis
2000
AUT
GRATZER Daniel
2001
AUT
GRASSER Julian
1999
AUT
SCHENNACH Alexander
1999
AUT
ZIROVNIK Zak
1999
SLO
LACKNER Philipp
2000
AUT
GSTREIN Luca
2000
AUT
VONIER Paul
2000
AUT
SCHUSTER Michael
1998
AUT
Did not start 1st run