official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LIBERATORE Federico
1995
ITA
1:46.16
15.00
2
MCGRATH Atle Lie
2000
NOR
+0.11
15.76
3
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+0.88
21.05
4
TREMMEL Anton
1994
GER
+1.17
23.05
5
RODES Istok
1996
CRO
+1.35
24.28
6
BACHER Fabian
1993
ITA
+2.00
28.75
7
ROCHAT Marc
1992
SUI
+2.33
31.02
8
KOLEGA Elias
1996
CRO
+2.36
31.23
9
BUFFET Robin
1991
FRA
+2.54
32.47
10
KETTERER David
1993
GER
+2.73
33.77
11
LETITRE Theo
1997
FRA
+2.84
34.53
12
HACKER Pirmin
1996
AUT
+2.87
34.74
13
RASSAT Paco
1998
FRA
+2.93
35.15
14
TAYLOR Laurie
1996
GBR
+3.23
37.21
15
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+3.25
37.35
16
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+3.46
38.79
17
EFIMOV Simon
1996
RUS
+3.51
39.14
18
VACCARI Hans
1996
ITA
+3.65
40.10
19
JANUTIN Fadri
2000
SUI
+3.80
41.13
20
KOLEGA Samuel
1999
CRO
+3.98
42.37
21
HENTTINEN Jens
1993
FIN
+4.45
45.60
22
SALARICH Joaquim
1994
ESP
+4.51
46.01
23
OPETNIK Moritz
1998
AUT
+5.46
52.55
24
KUONEN Lars
1995
SUI
+6.12
57.08
25
DORN Carlo
1998
GER
+9.95
83.42
26
ZLATKOV Kalin
2001
BUL
+12.42
100.41
27
HAUSSMANN Maximilian
2001
GER
+12.50
100.96
28
FROST Roman
1999
GER
+15.89
124.27
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
HOLMES Robert
2002
GBR
SANITRAR Jan
2001
SVK
NEFF Alois
2001
GER
ZERHOCH Dominik
2001
GER
MOSESOV Gleb
1998
RUS
TODOROV Yoan
1997
BUL
SCHMETZER Ole
2000
GER
CAS Jure
1994
SLO
WITTE Linus
2001
GER
KRAUSE Werner
2000
GER
SZOLLOS Benjamin
1996
ISR
SJOBERG Marlon
1997
FIN
BOZIC Borut
2000
SLO
FEURSTEIN Lukas
2001
AUT
TORVINEN Turo
2000
FIN
CANINS Matteo
1998
ITA
OBERHAMBERGER Simon
2000
AUT
FAVRE Guerlain
2000
FRA
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
GRATZ Fabian
1997
GER
PLONER Manuel
2001
ITA
BENDOTTI Matteo
2001
ITA
NIKIC Leon
1999
CRO
DORNAUER Armin
2000
AUT
ZINGERLE Alex
1992
ITA
ANGUENOT Leo
1998
FRA
NORYS Frederik
1996
GER
PIOLAINE Simon
1997
FRA
KUNZ Delio
1999
SUI
NORMANNSETH Wilhelm
2000
NOR
ZEIRINGER Fabian
1996
AUT
GARAY Aingeru
1998
ESP
VERBEKE Tom
1997
BEL
DORNER Thomas
1998
AUT
WASMEIER Lukas
1994
GER
JONSSON Carl
2000
SWE
AMIEZ Steven
1998
FRA
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
FALAT Matej
1993
SVK
MAES Sam
1998
BEL
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
ROEISLAND Max
1994
NOR
HANSSON William
2001
SWE
ZLATKOV Kamen
1997
BUL
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
BIANCHINI Augustin
2000
FRA
STURM Joshua
2001
AUT
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
GORI Francesco
1997
ITA
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
GRAF Mathias
1996
AUT
KIPPEL Dionys
1998
SUI
BRUDEVOLL Bjoern
1997
NOR
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
Did not start 1st run