official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KRAUSE Nicholas
1993
USA
2:04.68
12.96
2
ST-GERMAIN William
1992
CAN
+0.45
16.50
3
WEISEL Kipling
1995
USA
+1.37
23.73
3
CONE Robert
1992
USA
+1.37
23.73
5
NEF Tanguy
1996
SUI
+1.61
25.61
6
VIETZE Sandy
1993
USA
+2.09
29.39
7
BOARDMAN Michael
1994
USA
+2.24
30.57
8
GRAND Guillaume
1992
FRA
+2.72
34.34
9
PLANT Riley
1995
USA
+2.77
34.73
10
DUFFY Drew
1995
USA
+2.86
35.44
10
HAYES Colin
1994
USA
+2.86
35.44
12
KULLBERG Kei
1995
USA
+2.95
36.15
13
DUKE William
1995
ARG
+3.04
36.85
13
WOOLSON Thomas
1993
USA
+3.04
36.85
15
CARDAMONE Devon
1995
USA
+3.16
37.80
16
BROWN Griffin
1995
USA
+3.23
38.35
17
ROEISLAND Max
1994
NOR
+3.31
38.98
18
FRISK David
1997
SWE
+3.47
40.23
19
MCKENNA Christopher
1993
USA
+3.48
40.31
20
WILSON Kenny
1994
USA
+3.57
41.02
21
COOKSON Bryan
1994
CAN
+3.78
42.67
22
ROBERTSON Carter
1994
USA
+4.20
45.97
23
FUCIGNA Peter
1996
USA
+4.35
47.15
24
MORSE Sam
1996
USA
+4.66
49.59
25
RADAMUS River
1998
USA
+4.68
49.75
26
OVERING Robert
1993
CAN
+4.82
50.85
27
STEINKE Chris
1993
CAN
+4.91
51.55
28
HARRISON Charles
1995
USA
+4.94
51.79
29
LUIK Tonis
1995
EST
+4.99
52.18
30
SLATTERY Logan
1997
USA
+5.18
53.68
31
KIRWOOD Clayton
1996
USA
+5.23
54.07
32
ENGELKEN Taber
1992
USA
+5.53
56.43
33
PRICE Cameron
1994
USA
+5.60
56.98
34
COOPER Michael
1997
USA
+6.00
60.12
35
GRIMSRUD Torjus Mjelde
1995
NOR
+6.20
61.69
36
RICHARD Max
1995
USA
+6.23
61.93
37
ARMSTRONG Carter
1997
CAN
+6.31
62.56
38
KANNEGIESER William
1997
USA
+6.36
62.95
39
RIVET Philippe
1992
CAN
+6.64
65.15
40
STUERCKE Hunter
1995
USA
+6.65
65.23
41
SCHMIDT Ryan
1997
USA
+7.13
69.00
42
GRAHAM Hayes
1994
USA
+7.20
69.55
43
COULL Harrison
1997
AUS
+7.28
70.18
44
COOPER Scott
1993
USA
+8.17
77.18
45
KUSUMI Kazui
1996
USA
+8.45
79.38
46
BLAKE Daniel
1994
USA
+8.91
82.99
Did not qualify for 2nd run
STEVENSON James
1994
GBR
HORNBURG Kalvis
1995
USA
O ROURKE Sean
1995
USA
SMITH Dillon
1998
USA
MANGIACOTTI Brian
1995
USA
WEEMAES Pieter
1997
NED
GLASGOW Matthew
1997
USA
FERRI Michael
1994
USA
BARNEY Ryan
1994
USA
MARTENS Colin
1995
USA
CHEN Gavin
1996
USA
LENNOX Trevor
1994
USA
KENDIG Carter
1998
USA
WILSON Cody
1996
USA
HEJNA Ethan
1998
USA
MARTIN Logan
1997
USA
KENNEDY John Austin
1994
CAN
MARTENS Peter
1995
USA
MUELLER Tagert
1997
USA
CALARCO Matthew
1996
USA
ELLER Bryce
1993
USA
LILLEY Austin Michael
1998
USA
SULLIVAN Aleck
1996
USA
Did not finish 2nd run
TALBOTT Marc
1995
USA
BOUCHARD Zach
1997
USA
MATEL Samuel
1996
USA
SHEILS Paul
1997
USA
BRAYTON Hunter
1999
USA
TAYLOR Aaron
1995
CAN
VAN DEURSEN Jake
1994
USA
MCLAUGHLIN Prescott
1992
USA
JORDAN Colby
1996
USA
MAURSTAD Fredrik
1995
NOR
ARVIDSSON Erik
1996
USA
DUFFY Danny
1994
USA
MCCONVILLE Patrick
1994
CAN
MCLAUGHLIN Brian
1993
USA
Did not finish 1st run
Disqualified 1st run