official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SOLHEIM Fabian Wilkens
1996
NOR
1:34.80
21.90
2
GRAHN Dan Axel
1994
SWE
+0.60
26.46
3
MEDHUS Anders Lysklett
1995
NOR
+1.22
31.17
4
TAJET Simen
1993
NOR
+1.29
31.70
5
SANDERBERG Olav Engelhardt
1997
NOR
+1.70
34.81
6
CHRISTENSEN Simen Ramberg
1993
NOR
+1.78
35.42
7
JOESSUND Karl-Erik
2000
NOR
+2.73
42.63
8
BRAATHEN Lucas
2000
NOR
+2.75
42.79
9
SOERBY Erik Malmborg
1996
NOR
+3.02
44.84
10
LIEN Joachim Bakken
1997
NOR
+3.09
45.37
11
WEMBSTAD Jesper
1998
NOR
+3.38
47.57
12
FALKSETE Esten Riise
1997
NOR
+3.73
50.23
13
KUFAAS Simen
1997
NOR
+3.90
51.52
14
BAKKE Jakob
1999
NOR
+4.49
56.00
15
BRUDEVOLL Bjoern
1997
NOR
+4.87
58.89
16
VOELLO Gustav Rosberg
1999
NOR
+4.99
59.80
17
WAVOLD Oskar Emil
1999
NOR
+5.40
62.91
18
STRAND Simen
1999
NOR
+5.50
63.67
19
SMITH Andreas Unhjem
2000
NOR
+5.68
65.04
20
HAUNE Mathias Sundal
1998
NOR
+6.27
69.52
21
BRAKESTAD Marius
2000
NOR
+6.40
70.51
22
KVENO Eirik Ranheim
2000
NOR
+6.55
71.65
23
BERG Nikolai
1999
NOR
+7.00
75.06
24
MOELLER Fredrik
2000
NOR
+8.25
84.56
24
BJORDAL Kristian August
1999
NOR
+8.25
84.56
26
AAMBAKK Sondre Rekkedal
2000
NOR
+9.96
97.55
27
DANIELSEN Ulrik Rykhus
2000
NOR
+12.07
113.57
28
FURUSETH Paal Andreas
2000
NOR
+12.57
117.37
29
SOMMERSETH Mathias
2000
NOR
+12.79
119.04
30
DRAGESET Jonas Henden
2000
NOR
+12.82
119.27
31
FROGNER Sander
1999
NOR
+14.41
131.34
32
LOSS Daniels
2000
LAT
+14.97
135.60
33
BARLAUG Aslak Lysfjord
1999
NOR
+15.77
141.67
34
HEMBRE Ivar
1998
NOR
+16.31
145.77
35
FITZGERALD Rory
2000
GBR
+17.74
156.63
36
BARMAN-JENSSEN Herman
2000
NOR
+18.71
164.00
37
ONSTAD Tidemann
2000
NOR
+20.69
179.04
38
SOLAWA Jakub
1999
POL
+44.97
363.44
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
OESTBY Vermund
2000
NOR
HAUGLAND Oerjan
2000
NOR
NORUM Simon
2000
NOR
SKYRUD Magnus
2000
NOR
NILSEN Andre
1998
NOR
OESTHEIM Egil Markus
1999
NOR
LIE LARSEN Jacob
1997
NOR
HAUG Trym
1998
NOR
LARSEN Mads
1999
NOR
MATHIESEN Jens-Christian
1999
NOR
STAURSET Isak
1999
NOR
NERSNAES Peder
2000
NOR
KIRKEBY Kristian
1998
NOR
BRATSBERG Herman
1998
NOR
KINDEM Kaspar
2000
NOR
ESPE Martin
1999
NOR
JOHANSEN Alexander
1998
NOR
BERGE Didrik Haugstad
1998
NOR
GULDSETH Sander Karlsen
1997
NOR
NORUM Elias
1998
NOR
SOLBAKKEN Marius
1998
NOR
VORRE Marcus
1998
DEN
SKARE Lasse Andre
1997
NOR
HAAKERUD Joergen Kollevold
1997
NOR
NORMANNSETH Wilhelm
2000
NOR
ALFREDSEN Andreas
1997
NOR
ANDA Eirik
1997
NOR
SOLBAKKEN Mikkel
1999
NOR
STAUTLAND Aidan
1998
NOR
BYE Ludvig Stamnes
1998
NOR
MCGRATH Atle Lie
2000
NOR
BAKKE Max
1997
NED
SNORRASON Sturla-Snaer
1994
ISL
TEFRE Mathias
1999
NOR
GEDRA Zaks
1998
LAT
WIDING Vidar
1994
SWE
FOSSLAND Markus Nordgaard
1999
NOR
GABRIELSSON Bjoern
1991
SWE
STRAND Andreas
1998
NOR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run