official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SWENN LARSSON Anna
1991
SWE
1:12.41
6.00
2
WALLNER Marina
1994
GER
+0.65
12.46
3
DANIOTH Aline
1998
SUI
+0.87
14.65
4
HILZINGER Jessica
1997
GER
+0.90
14.95
5
HAUGEN Kristine Gjelsten
1992
NOR
+0.92
15.15
6
STAALNACKE Ylva
1992
SWE
+0.93
15.25
7
SAEFVENBERG Charlotta
1994
SWE
+0.99
15.84
8
BISSIG Carole
1996
SUI
+1.02
16.14
9
NOENS Nastasia
1988
FRA
+1.17
17.63
10
STIEGLER Resi
1985
USA
+1.18
17.73
11
PETERLINI Martina
1997
ITA
+1.40
19.92
12
AZZOLA Michela
1991
ITA
+1.55
21.41
13
WIESLER Maren
1993
GER
+1.56
21.51
14
MAIR Chiara
1996
AUT
+1.63
22.21
15
LIVK Klara
1994
SLO
+1.75
23.40
16
BLOMQVIST Lisa
1994
SWE
+1.82
24.10
17
GUTIERREZ Mireia
1988
AND
+1.92
25.09
18
FORNI Josephine
1994
FRA
+1.93
25.19
19
FJAELLSTROEM Magdalena
1995
SWE
+1.94
25.29
20
INSAM Vivien
1997
ITA
+1.99
25.79
21
TKACHENKO Ekaterina
1995
RUS
+2.03
26.19
22
STJERNESUND Thea Louise
1996
NOR
+2.17
27.58
23
CAPOVA Gabriela
1993
CZE
+2.21
27.97
23
GRUENWALD Julia
1991
AUT
+2.21
27.97
25
HUBER Katharina
1995
AUT
+2.24
28.27
26
DUBOVSKA Martina
1992
CZE
+2.40
29.86
27
SHKANOVA Maria
1989
BLR
+2.50
30.86
28
FILSER Andrea
1993
GER
+3.41
39.91
29
BOEUF Johanna
1997
FRA
+3.56
41.40
30
RASK Sara
2000
SWE
+3.64
42.19
31
AGNELLI Nicole
1992
ITA
+4.29
48.66
31
PAU Nuria
1994
ESP
+4.29
48.66
33
RAST Camille
1999
SUI
+4.37
49.45
34
NORBYE Kaja
1999
NOR
+4.52
50.94
35
MONSEN Marte
2000
NOR
+4.56
51.34
36
STOFFEL Elena
1996
SUI
+4.60
51.74
37
GOOD Nicole
1998
SUI
+4.89
54.62
38
EGLOFF Selina
2001
SUI
+5.19
57.61
39
VOGEL Nadja
1990
SUI
+5.45
60.19
40
SCHNEEBERGER Bettina
1994
SUI
+5.46
60.29
41
BANCORA Salome
1993
ARG
+5.53
60.99
42
ALOPINA Ksenia
1992
RUS
+5.59
61.58
43
MACHERET Valentine
1998
SUI
+6.23
67.95
44
JANCOVA Tereza
1999
SVK
+6.41
69.74
45
DVORNIK Neja
2001
SLO
+6.46
70.23
46
MIELZYNSKI Erin
1990
CAN
+7.80
83.56
Did not qualify for 2nd run
NEMCOVA Klaudia
2000
SVK
KRAJEWSKA Daria
1998
POL
MERCURI Laura
1996
SUI
TOMKINSON Lily
1997
AUS
BARUZZI FARRIOL Francesca
1998
ARG
MOOSER Norina
2000
SUI
LACHEB Kenza
1998
FRA
SLOKAR Andreja
1997
SLO
DANNEWITZ Ida
1999
SWE
ZELGER Lorina
1999
SUI
LORINI Giulia
1995
ITA
VANREUSEL Kim
1998
BEL
ZUERCHER Lara
1995
SUI
CHRISTEN Eliane
1999
SUI
HENNING Emelie
1999
SWE
GILLI Elena
1993
SUI
DUPASQUIER Amelie
1999
SUI
BREZOVNIK Sasa
1995
SLO
LAPANJA Lila
1994
USA
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
Disqualified 1st run