official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
DANKLMAIER Daniel
1993
AUT
1:08.64
9.00
2
NEUMAYER Christopher
1992
AUT
+0.16
11.52
3
ARZT Sebastian
1991
AUT
+0.48
16.55
4
BABINSKY Stefan
1996
AUT
+0.77
21.12
5
ROGENTIN Stefan
1994
SUI
+0.86
22.53
6
CASSE Mattia
1990
ITA
+0.87
22.69
7
KRYENBUEHL Urs
1994
SUI
+0.90
23.16
8
MANI Nils
1992
SUI
+0.95
23.95
9
WEBER Ralph
1993
SUI
+1.02
25.05
10
BARANDUN Gian Luca
1994
SUI
+1.10
26.31
11
SCHMID Manuel
1993
GER
+1.18
27.57
12
VILETTA Sandro
1986
SUI
+1.20
27.88
13
DEBELAK Tilen
1991
SLO
+1.21
28.04
14
RENZ Fabio
1992
GER
+1.31
29.61
15
BRANDNER Christof
1994
GER
+1.36
30.40
15
SCHIEDER Florian
1995
ITA
+1.36
30.40
17
PORWOL Philipp
1995
GER
+1.75
36.53
17
BERTHOLD Frederic
1991
AUT
+1.75
36.53
19
MOLTENI Nicolo
1998
ITA
+1.76
36.69
20
DUERAGER Markus
1990
AUT
+1.88
38.58
21
MEINERS Maarten
1992
NED
+1.91
39.05
22
SCHMED Fernando
1991
SUI
+1.95
39.68
23
KUZNETSOV Ivan
1996
RUS
+2.00
40.47
24
KOELL Alexander
1990
SWE
+2.03
40.94
25
DE VETTORI Matteo
1993
ITA
+2.14
42.67
26
JOCHER Simon
1996
GER
+2.24
44.24
27
SUGAI Ryo
1991
JPN
+2.38
46.45
28
SZOLLOS Barnabas
1998
ISR
+2.41
46.92
29
STOCKINGER Jonas
1999
GER
+2.66
50.85
30
ROESTI Lars
1998
SUI
+2.68
51.17
31
BRENCE Christoph
1999
GER
+2.76
52.43
32
ATZ Christoph
1995
ITA
+3.07
57.30
33
BATTILANI Henri
1994
ITA
+3.11
57.93
34
MIETZ Tim Ole
1999
GER
+3.31
61.08
35
GRAMMEL Anton
1998
GER
+3.64
66.27
36
PAULUS Daniel
1994
CZE
+3.91
70.52
37
PRADAL Matteo
1998
ITA
+3.93
70.84
38
FETSCHER Moritz
1999
GER
+4.07
73.04
39
ROESCH Tom
2000
GER
+4.93
86.57
40
NEUBER Tobias
2000
GER
+4.94
86.73
41
WITTE Linus
2001
GER
+4.97
87.20
42
NANTSCHEV Simon
1998
GER
+5.34
93.02
43
PLANK Julian
2000
GER
+5.52
95.85
44
SPORRER Patrick
2001
GER
+6.08
104.66
45
SCHMID Simon
2001
GER
+6.89
117.41
46
STEINER Kilian
2001
GER
+6.99
118.98
47
THIELE Severin
2001
GER
+7.28
123.55
48
BRUNNER Leon
2000
GER
+9.10
152.18
49
LUDWIG Andreas
1998
GER
+11.38
188.06
Did not finish 1st run
HIEMER Marvin
2000
GER
NEFF Alois
2001
GER
SZOLLOS Benjamin
1996
ISR
FILIPPI Davide
1999
ITA
GAUER Nico
1996
LIE
LAENGST Heiner
1994
GER
SVENSK Mikael
1994
FIN
MAAS Maximilian
1994
GER
GAEMPERLE Marco
1996
SUI
OFFENHAUSER Michael
1993
AUT
ZUERCHER Ramon
1991
SUI
FLORJANCIC Ven
1996
SLO
MAYRPETER Thomas
1992
AUT
PRAST Alexander
1996
ITA
CAZZANIGA Davide
1992
ITA
KROELL Johannes
1991
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run