official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KHOROSHILOV Alexander
1984
RUS
1:31,69
11.60
2
KUERNER Miha
1987
SLO
+1.40
20.91
3
HIRSCHBUEHL Christian
1990
AUT
+1.59
22.18
4
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
+1.92
24.37
5
ANSTEIN Pirmin
1988
ITA
+1.94
24.51
6
VRABLIK Martin
1982
CZE
+1.98
24.77
7
GASPERIN Timi
1990
SLO
+2.05
25.24
8
WALCH Magnus
1992
AUT
+2.19
26.17
9
TIPPELREITHER Lukas
1991
AUT
+2.21
26.30
10
MLINSEK Filip
1988
SLO
+2.65
29.23
11
MITTERER Christian
1990
GER
+2.72
29.70
12
PALONIEMI Santeri
1993
FIN
+2.94
31.16
13
NEUREITER Patrick
1993
AUT
+3.08
32.09
14
MOLLIN Bart
1981
BEL
+3.34
33.82
15
SIROKI Tin
1987
CRO
+3.51
34.95
16
ZIKA Adam
1989
CZE
+3.59
35.48
17
TRIKHICHEV Pavel
1992
RUS
+3.87
37.35
18
NOVIKOV Vladislav
1993
RUS
+4.46
41.27
19
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+4.57
42.00
20
ZIMMERMANN Paul
1993
AUT
+5.34
47.13
21
NEUHAUSER David
1993
AUT
+5.63
49.06
22
LENZ Markus
1992
GER
+5.66
49.26
23
TRAXL Michael
1993
AUT
+6.19
52.78
24
JENEWEIN Kevin
1993
AUT
+6.37
53.98
25
STUERZ Elias
1994
AUT
+7.15
59.17
26
LENGAUER-STOCKNER Hannes
1993
AUT
+8.10
65.49
27
FAHRINGER Stefan
1994
AUT
+9.02
71.61
28
BINDERITSCH Bernhard
1994
AUT
+9.78
76.66
29
WANDERS Arjan
1978
NED
+9.86
77.20
29
WURZER Raphael
1991
AUT
+9.86
77.20
31
RAGGINGER Christian
1993
AUT
+10.17
79.26
32
TRAXLER Daniel
1993
AUT
+10.37
80.59
33
ILLMER Dominik
1995
AUT
+11.70
89.44
34
SEMLITSCH Christoph
1994
AUT
+12.48
94.63
35
GIRBL Moritz
1993
AUT
+12.55
95.09
36
OREGGIA Vittorio
1988
AUT
+14.05
105.07
37
TRAINER Myles
1992
USA
+14.14
105.67
38
BOSCH Randy Junior
1995
NED
+17.00
124.70
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
PROMOK Manuel
1995
AUT
SILBERLEITHNER Andreas
1995
AUT
PLOECHL Christoph
1994
AUT
STEINKOGLER Alexander
1995
AUT
OFFENHAUSER Michael
1993
AUT
LINDNER Georg
1983
MDA
BANCROFT Ike
1993
USA
GASSNER Stefan
1994
AUT
KANDUTH Christian
1994
AUT
KREUZWIESER Andreas
1994
AUT
STEMMER Viktor
1994
AUT
RICHTER Fabian
1994
AUT
PFAFFENBERGER Lukas
1994
AUT
HAUER Marco
1993
AUT
FELSER Josef
1993
AUT
MURER Peter
1994
AUT
KRENN Christoph
1994
AUT
LUERZER Sebastian
1995
AUT
SCHUPFER Simon
1993
AUT
LINTSCHINGER Philipp
1994
AUT
SMITH Cameron
1992
USA
FIERENS Thomas
1993
BEL
SOUBEK Sandro
1994
AUT
DUERAGER Matthaeus
1994
AUT
KAINER Helmut
1993
AUT
STEINER Christian
1993
AUT
MCKENNA Christopher
1993
USA
ZUCKERSTAETTER Stephan
1992
AUT
PEER Florian
1992
AUT
WINKELHORST Steffan
1992
NED
OVERING Robert
1993
CAN
KHUBER Martin
1992
KAZ
HEIGL Florian
1993
AUT
AUER Sebastian
1993
AUT
RASCHNER Dominik
1994
AUT
FEIERSINGER Christian
1992
AUT
MATT Michael
1993
AUT
GEIER Gerald
1993
AUT
FALBESONER Martin
1991
AUT
BENIAIDZE Alex
1991
GEO
BULLEN Robert
1989
GBR
KARELLY Manuel
1993
AUT
VONBANK Marco
1993
AUT
ANDREEVSKIY Alexey
1992
RUS
JUFFINGER Christian
1993
AUT
MEIER Daniel
1993
AUT
STROLZ Johannes
1992
AUT
ZUBCIC Filip
1993
CRO
BRIGOVIC Sebastian
1992
CRO
BRAJOVIC Gregor
1981
SLO
ROOIJ VAN Joery
1986
NED
SCHASTNYKH Alexander
1988
RUS
LAIDLAW Luke
1992
AUS
STEINBACHER Christian
1990
GER
NAMBERGER Hannes
1989
GER
VELECIC Tomaz
1987
SLO
DI RONCO Jacopo
1990
ITA
SANDELL Marcus
1987
FIN
RYDING David
1986
GBR
ZRNCIC-DIM Natko
1986
CRO
Disqualified 1st run
Did not start 1st run