official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SALARICH Joaquim
1994
ESP
1:35.37
20.00
2
AMIEZ Steven
1998
FRA
+0.26
21.99
3
JASICZEK Michal
1994
POL
+0.42
23.21
4
MEISEN Adrian
1997
GER
+0.51
23.90
5
LUETOLF Joel
2000
SUI
+0.57
24.36
6
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+0.78
25.97
7
DESGRIPPES Hugo
2000
FRA
+0.86
26.58
8
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
+0.89
26.81
9
VACCARI Hans
1996
ITA
+1.11
28.50
10
ROSSUM VAN Max
1998
NED
+1.18
29.03
11
AIHARA Shiro
2001
JPN
+1.57
32.02
12
GARAY Aingeru
1998
ESP
+1.61
32.32
13
KUNZ Delio
1999
SUI
+1.66
32.71
14
ALLEGRINI Riccardo
2000
ITA
+1.97
35.08
15
ESTEVE Axel
1994
AND
+1.99
35.23
16
MOSCHINI Lorenzo
1997
ITA
+2.15
36.46
17
HYSKA Martin
1994
SVK
+2.16
36.53
18
TAKEUCHI Rion
1999
JPN
+2.28
37.45
19
PLONER Manuel
2001
ITA
+2.46
38.83
19
ITEN Matthias
1999
SUI
+2.46
38.83
21
PYJAS Pawel
1999
POL
+2.49
39.06
22
HOFER Damian
1999
ITA
+2.71
40.74
23
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
+2.91
42.27
24
CORNELLA GUITART Xavier
2001
AND
+3.05
43.35
25
YUASA Naoki
1983
JPN
+3.07
43.50
26
VERBEKE Tom
1997
BEL
+3.48
46.64
27
ABBRUZZESE Marco
2002
ITA
+3.63
47.79
28
ANTONIOU Ioannis
1995
GRE
+4.56
54.90
29
ADAMS Jack
1998
NZL
+5.35
60.95
30
GUIGONNET Ed
2001
GBR
+5.50
62.10
31
ZAZZARO Giovanni
1999
ITA
+5.56
62.56
32
LEGGETT Connor
2000
AUS
+5.71
63.71
33
COMERFORD Cormac
1996
IRL
+6.01
66.00
34
SZOLLOS Benjamin
1996
ISR
+7.54
77.71
35
TUKHTAEV Komiljon
1997
UZB
+9.97
96.31
36
STEFANESCU Alexandru Stefan
1999
ROU
+10.57
100.91
37
DE ZANNA Marco
2004
ITA
+11.03
104.43
38
TOLA Erjon
1986
ALB
+12.76
117.67
39
HADLEY Sam
2003
NZL
+14.41
130.30
40
XU Mingfu
1997
CHN
+16.70
147.83
41
ZHANG Yangming
1994
CHN
+16.81
148.67
42
VERSTRAELEN Thomas
1994
BEL
+19.88
172.17
43
TAMAGNINI Alberto
2002
SMR
+19.93
172.55
44
TAHIRI Albin
1989
KOS
+20.04
173.39
45
SUN Xinmiao
2004
CHN
+20.06
173.55
46
POSRATSCHNIG Nico
2000
SUI
+22.63
193.22
47
QERIMI Kevin
2004
ALB
+22.69
193.68
48
KEIROUZ Lucien
2002
LBN
+49.41
398.20
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
SUNSHINE Jack
2005
USA
SPAHIU Dren
2004
KOS
VERIGA Vasil
1998
ALB
BICOKU Marsel
1997
ALB
HOBEICH Juan
2004
LBN
HUGHES Luke
2004
USA
LEONETTI Ezio
2002
ALB
MAVROPOULOS Nikolaos
2003
GRE
GAO Qun
1996
CHN
PUPOVCI Arbi
2000
KOS
VIGNERAS Marin
2004
FRA
HARUTYUNYAN Harutyun
2000
ARM
GRAVES Tanner
2002
USA
VILLGRATTER Denis
2003
ITA
XHEPA Denni
2003
ALB
KARAVASILI Leonidas
1999
GBR
RICCUCCI Alessandro
1997
ITA
NEFF Alois
2001
GER
KLIMA Adam
2001
CZE
GEDRA Zaks
1998
LAT
SARACCO Edoardo
2003
ITA
STASZOWSKI Michal
1995
CZE
ALLIOD Benjamin Jacques
2000
ITA
HABDAS Piotr
1998
POL
SUZUKI Issei
2002
JPN
MOLLARD Leo
2000
FRA
KERANEN Emil
1999
FIN
MATSUMOTO Tatsuki
1996
JPN
MEISSL Christoph
2000
AUT
SNORRASON Sturla Snaer
1994
ISL
STRAND Andreas
1998
NOR
BERNDT Ondrej
1988
CZE
SACCARDI Tommaso
2001
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run