official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
NEUREUTHER Felix
1984
GER
1:30.78
9.44
2
DREIER Christoph
1981
AUT
+0.95
15.72
3
OMMINGER Andreas
1983
AUT
+1.15
17.04
4
DIGRUBER Marc
1988
AUT
+1.28
17.90
5
BAXTER Noel
1981
GBR
+1.32
18.16
6
BUDAL Martin
1989
NOR
+1.58
19.88
7
RYDING David
1986
GBR
+1.72
20.81
8
NORDBOTTEN Jonathan
1989
NOR
+1.75
21.01
9
FELLER Manuel
1992
AUT
+2.57
26.43
10
ERSCHBAMER Andreas
1984
ITA
+2.60
26.62
11
TRIENDL Armin
1989
AUT
+3.11
30.00
12
ISHII Tomoya
1989
JPN
+3.16
30.33
13
ROOIJ VAN Joery
1986
NED
+3.80
34.56
14
SCHWAB Anton
1990
AUT
+4.07
36.34
15
MARNO Max
1991
USA
+4.10
36.54
16
CHAPUIS Jean-Frederic
1989
SUI
+4.13
36.74
17
MATHIS Marcel
1991
AUT
+5.45
45.46
18
SARNITZ Philipp
1992
AUT
+6.63
53.26
19
ZEPNIK Philipp
1988
GER
+7.94
61.92
20
NEUREITER Patrick
1993
AUT
+7.95
61.98
21
RENZHYN Mykhaylo
1978
ISR
+8.19
63.57
22
LENGAUER-STOCKNER Hannes
1993
AUT
+8.51
65.69
23
ZIMMERMANN Paul
1993
AUT
+9.75
73.88
24
AUER Sebastian
1993
AUT
+11.97
88.55
25
MCCONNELL Ryan
1991
USA
+14.74
106.86
26
HORNER Sean
1991
USA
+18.28
130.26
27
LAWRENCE Chad
1990
USA
+25.97
181.09
Did not finish 2nd run
LONGENECKER Landon
1992
USA
EDER Johannes
1993
AUT
NEUMAYR Christian
1993
AUT
RIEGLER Riccardo
1993
AUT
REICH Patrick
1993
AUT
SCHINDLER James
1991
USA
KAINER Helmut
1993
AUT
KARELLY Manuel
1993
AUT
MATT Michael
1993
AUT
BENIANIDZE Alex
1991
GEO
BRANDL Sebastian
1989
AUT
HUBER Michael
1989
AUT
HAUG Andreas Willumsen
1989
NOR
BRUEDERL Timo
1989
GER
HRIBAR Timotej
1990
SLO
FIORI Gioele
1989
SUI
SANDVIK Eian
1989
NOR
ABRAMASHVILI Iason
1988
GEO
HAVER-MATHIESEN Hermann
1984
NOR
FRANK Chris
1983
USA
MRAVLJA Anze
1987
SLO
SCHMID Philipp
1986
GER
LIEBL Sebastian
1989
GER
TESTORELLI Moreno
1986
SUI
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
CHRISTIANSON Charles
1984
USA
VELECIC Tomaz
1987
SLO
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
LOIPOLD Roland
1992
AUT
SCHILD Lukas
1992
AUT
GSTATTER Hannes
1993
AUT
FOEGER Daniel
1992
AUT
NEUMAYER Christopher
1992
AUT
STEEDMAN Harrison
1993
NZL
SCHAIDER Ludwig
1993
AUT
HAUER Marco
1993
AUT
TRAXL Michael
1993
AUT
NEESON Finlay
1993
NZL
HOHENWARTER Alexander
1991
AUT
HOSTETLER Jimmy
1990
USA
PEER Florian
1992
AUT
GEIER Gerald
1993
AUT
WANDERS Arjan
1978
NED
SCHWABL Bartl
1992
AUT
VAKHTANGISHVILI Kote
1991
GEO
CALOVINI Mathias
1992
AUT
ROHRWECK Johannes
1990
AUT
BERNDT Ondrej
1988
CZE
BRUNNER Johannes
1988
AUT
BRENNSTEINER Stefan
1991
AUT
MAYRPETER Thomas
1992
AUT
KRAUTSCHNEIDER Thomas
1992
AUT
STROLZ Johannes
1992
AUT
ZAJC Luka
1984
SLO
TUMLER Marco
1988
SUI
MLINSEK Filip
1988
SLO
DEBELJAK Jan
1988
SLO
PROMOK Franz
1987
AUT
MOLLIN Bart
1981
BEL
COLE Adam
1982
USA
PESCOLLDERUNGG Manuel
1981
ITA
TIPPELREITHER Matthias
1988
AUT
BRENNER Hannes
1984
AUT
Did not start 1st run