official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
RYDING Dave
1986
GBR
1:38.60
23.00
2
MUFFAT-JEANDET Victor
1989
FRA
+0.78
28.77
3
SOEVIK Christian Oliveira
2001
NOR
+0.80
28.92
4
ZLATKOV Kamen
1997
BUL
+0.97
30.18
5
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+1.07
30.92
6
STRASSER Linus
1992
GER
+1.29
32.55
7
ITEN Matthias
1999
SUI
+1.34
32.92
8
LUETOLF Joel
2000
SUI
+1.35
32.99
9
DESGRIPPES Hugo
2000
FRA
+1.36
33.07
10
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
+1.37
33.14
11
RASSAT Paco
1998
FRA
+1.57
34.62
12
FAVROT Thibaut
1994
FRA
+1.60
34.85
13
ERMESKOG Lucas
2003
SWE
+1.61
34.92
14
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+1.68
35.44
15
MARCHANT Armand
1997
BEL
+1.70
35.59
16
LETITRE Theo
1997
FRA
+1.74
35.88
17
TAYLOR Laurie
1996
GBR
+1.80
36.33
18
JANUTIN Fadri
2000
SUI
+1.82
36.47
19
STRAND Andreas
1998
NOR
+2.04
38.10
20
MAECHLER Reto
2001
SUI
+2.05
38.18
21
SOLBERG Eirik Hystad
2002
NOR
+2.21
39.36
22
JONSSON William
2001
SWE
+2.28
39.88
23
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
+2.51
41.58
24
NYBERG Emil
2003
SWE
+2.73
43.21
25
ROSSUM VAN Max
1998
NED
+2.83
43.95
26
OLSSON Alfred
2000
SWE
+2.98
45.06
27
STYREN Magnus Berge
2002
NOR
+3.36
47.88
28
TOERNQVIST David
1998
SWE
+3.48
48.76
29
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
+3.70
50.39
30
JASICZEK Michal
1994
POL
+3.75
50.76
31
MYKLEBUST Sindre
2002
NOR
+3.79
51.06
32
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
+3.90
51.87
33
SILFAELT Johan
1996
SWE
+4.33
55.06
34
BALAZ Filip
2001
SVK
+4.50
56.32
35
SIRVIO Salomo
2001
FIN
+4.61
57.13
36
NETINDER Melker
2000
SWE
+4.98
59.87
37
MULLER Marek
1998
CZE
+5.09
60.68
38
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
+5.26
61.94
39
GILLBERG Oskar
2002
SWE
+5.48
63.57
40
HOEIBY Mathias
2003
NOR
+5.68
65.05
41
SARAVUO Erik
2003
FIN
+5.90
66.68
42
TAKLO Jorgen Aaroen
2001
NOR
+6.04
67.72
43
GALLINA Simone
2000
ITA
+6.13
68.38
44
COLLINI Filippo
2000
ITA
+6.21
68.98
45
WALLGREN Kalle
1999
SWE
+6.60
71.86
46
PALMER Adam
2003
SWE
+6.67
72.38
47
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
+6.72
72.75
48
GRODECKI Jan
2000
POL
+8.01
82.30
49
MONDSCHEIN Julius
2002
NOR
+8.21
83.78
50
KEMHAGEN Manne
2002
SWE
+8.33
84.67
51
SKARSETH Jonathan Lindblad
2003
NOR
+9.10
90.37
52
WAMMELI Ulf
2003
NOR
+9.17
90.89
53
LEMPONEN Mikko
2004
FIN
+9.21
91.19
54
SOEDERLIND Linus
2004
SWE
+10.25
98.89
55
WAHLUND Melvin
2002
SWE
+10.59
101.40
56
HAUG Fredrik Willumsen
2001
NOR
+10.83
103.18
57
JEURISSEN Jurre
2003
NED
+12.07
112.36
58
OEMAN Jonathan
2003
SWE
+12.14
112.88
59
AAGESEN Tinius
2001
NOR
+12.16
113.03
60
HAMMER Aksel
2004
NOR
+12.80
117.77
61
DETS Taras
2001
CAN
+14.75
132.20
62
GUDMUNDSSON Gauti
2002
ISL
+15.84
140.27
63
HUSS Bjoern
2004
SWE
+16.86
147.83
64
ERICSSON Konrad Bang
2005
NOR
+17.27
150.86
65
KIM Beomjun
2005
KOR
+49.91
392.52
Did not finish 2nd run
SKOGLUND Ovlla
2004
SWE
DIAZ HERRERA Rafael
2004
ESP
ARVEFORS Isak
2002
SWE
HJORTH Gustav
2002
SWE
BERKIN Derin
2002
TUR
SKOGSTAD Peder
2002
NOR
HUNSHAMMER Adrian Minde
2002
NOR
NIEMINEN Miikka
2001
FIN
PETTERSSON Emil
2002
SWE
GISKAAS Eirik Schau
2002
NOR
LARSSON Albin
2004
SWE
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
WAHLQVIST Jesper
2002
NOR
KUNZ Delio
1999
SUI
AMIEZ Steven
1998
FRA
KIPPEL Dionys
1998
SUI
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
KRYZL Krystof
1986
CZE
TREMMEL Anton
1994
GER
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
AAMLID Tor Magnus
2005
NOR
INDREVIK Johannes
2005
NOR
CASTAGNINO GONZALEZ - GORBENA Aitor
2005
ESP
CUTTING Isaac
2004
IRL
GIANNAKIS Nikolaos
2005
GRE
HUR Dohyun
2005
KOR
EBENFELDT Jesper
2004
SWE
BOUAS Ioannis
2005
BEL
RAMNOE Niklas
2004
SWE
LOENNBERG Petter
2002
SWE
ANDERSSON Emil
2004
SWE
SOEDERBAECK Teddy
2003
SWE
HAMREN Ture
2002
SWE
BORG Arvid
2002
SWE
LINDFORS William
1999
LUX
NYMAN Axel
2003
SWE
RIIS Marcus Cristian
2002
DEN
LINDFORS Nikolaj
2002
LUX
NAAVALL Gustav
2002
SWE
MALKER Filip
2004
SWE
LARSSON Kasper
2003
SWE
LUNDSTROEM Jacob
2002
SWE
JACKSON Alec
2005
NZL
ROBERTS Keir
2002
NZL
OEHMAN Lowe
2004
SWE
SVENSSON Isac
2003
SWE
LIND Lucas
2004
SWE
HENRIKSSON Albin
2004
SWE
COCHETTI Daniele
2004
ITA
SVELANDER Simon
2004
SWE
WIDMARK Per
2002
SWE
AUBERT Gilbert Andreas Synstad
2003
NOR
BOWES Finn
2001
AUS
WALLIN Grim
2003
SWE
LUNDQVIST Hannes
2004
SWE
FOSSER Vincent
2001
SWE
VELLENE Herman
2003
NOR
JERNKROK Carl-Isac
2004
SWE
WIIK Maximillian
2002
NOR
VALEK Jakub
2002
SVK
CANDERT Joel
2004
SWE
BENEDETTI Alberto
2003
ITA
LINDHE Wille
2002
SWE
RAPPAGLIOSI Alessio
2002
BEL
HOLMQVIST Oscar
2002
SWE
BARSCH Jonas
2001
SWE
KRISTOFFERSEN Marius
2003
NOR
JONGE DE Ties
2002
NED
GUTELAND BEIMING Alvin
2003
SWE
UHLIR Max
2004
SWE
JENSEN Christian Skov
2000
DEN
MANSNER Jesper
2000
FIN
SEVERI Arturo
2003
ITA
LUNDBAECK Otto
2002
SWE
KOULA Jan
2000
CZE
SZKOLA Bartosz
2002
POL
HJARTARSON Odin
1997
SWE
KROKEN Elias Sigurd
2002
NOR
PALOSAARI Joel
2001
FIN
WALLIN Atle
2001
SWE
BIALOBRZYCKI Przemyslaw
2001
POL
ALM Alexander
2001
SWE
ERIKSSON ELMROTH Timothy
2002
SWE
BEGOVIC Roko
2003
CRO
SANITRAR Jan
2001
SVK
EDMARK Hugo
2000
SWE
LOENNBERG Philip
1996
SWE
CAMPOSILVAN Filippo
1999
ITA
HAHLIN Olle
1997
SWE
LOEF Max
1997
SWE
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
MICHALIK Michal
2000
POL
PYJAS Pawel
1999
POL
KLIMA Adam
2001
CZE
STASZOWSKI Michal
1995
CZE
HABDAS Piotr
1998
POL
KERANEN Emil
1999
FIN
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
AX SWARTZ Fabian
2004
SWE
HOFSTEDT Adam
2002
SWE
SCHMID Alexander
1994
GER
JUNG Minsik
1997
KOR
VERBEKE Tom
1997
BEL
NOEL Clement
1997
FRA
JAKOBSEN Kristoffer
1994
SWE
BERNDT Ondrej
1988
CZE
Did not start 1st run