official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GINNIS AJ
1994
USA
1:39.84
12.74
2
ENGEL Mark
1991
USA
+0.17
13.98
3
WAGNER Kalle
1997
USA
+0.57
16.91
4
LEITGEB Richard
1994
AUT
+0.68
17.71
5
HEDELIN Olof
1998
SWE
+0.81
18.66
6
ARMSTRONG Carter
1997
CAN
+0.83
18.81
7
FEASEY Willis
1992
NZL
+1.72
25.32
8
NIEMEYER Nicola
1994
SUI
+1.87
26.41
9
BARWOOD Adam
1992
NZL
+2.28
29.41
10
KELSEY Sky
1997
USA
+2.38
30.14
11
FRANZONI Giovanni
2001
ITA
+2.50
31.02
12
OBAUER Gotthard
1996
AUT
+2.64
32.04
13
PRETTI Winston
1999
USA
+4.02
42.13
14
SNYDER Will
1998
USA
+6.19
58.00
15
CAMPBELL Pate
1997
USA
+6.21
58.15
16
GILLIS Joseph
1998
USA
+7.23
65.60
17
BRANDT Moritz
2000
AUT
+8.27
73.21
18
FRANZONI Alessandro
2001
ITA
+8.99
78.47
19
GARRICK Hamish
1996
NZL
+9.10
79.28
20
O BRIEN Preston
2001
USA
+9.51
82.27
21
RANKIN Charles
2001
GBR
+9.84
84.69
22
GANDINI Alessandro
2001
ITA
+9.90
85.13
23
DERWIN Colbey
1997
NZL
+14.77
120.73
24
DAVENPORT Luke
2000
USA
+16.38
132.51
25
SUZUKI Issei
2002
JPN
+16.72
134.99
26
THOMAS Dylan
2002
USA
+17.59
141.35
27
SNYDER Charlie
2002
USA
+18.23
146.03
28
AMON-FRANCESCHI Bruno
2001
USA
+20.10
159.71
29
RIES Sasha
2002
USA
+23.10
181.64
30
BAIN Calder
2002
NZL
+23.44
184.13
31
MESSNER Chilli
2002
USA
+23.85
187.12
32
ROBERTS Keir
2002
NZL
+23.98
188.07
33
LEE Ji Min
2001
KOR
+24.82
194.22
34
WHETU Nikau
2001
NZL
+28.21
219.00
35
HORSCH Caleb
2002
USA
+32.09
247.37
36
MURAHIRA Motoori
2002
JPN
+42.61
324.29
37
AN Seongjae
2002
KOR
+48.71
368.89
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
GILLETT James
2002
GBR
PINI Max
2002
GBR
DE POURTALES Louis
2002
GBR
CITRON Milo
2002
GBR
SKAANE Nils
2001
USA
SHERLOCK Jay
2001
NZL
GADDI Nicolo
2001
ITA
VALFRE DI BONZO Carlo Alberto
2001
ITA
PARK Chanhyeok
2001
KOR
CHIN Han
2001
KOR
CASHMORE William
2001
NZL
MCCANN Ryan
1999
GBR
WESTMAN Kristopher
2000
USA
KIM Min-Hyung
2000
KOR
THOMAS Tucker
2001
USA
TROYER Stockton
1997
USA
SNYDER Bennett
2001
USA
YATES Dawson
2000
CAN
LANE Tristan
1998
USA
CLERMONT Ryan
1997
USA
SCHNEIDER Maximilian
1999
GER
SCUSSEL Federico
2001
ITA
COLLINI Filippo
2000
ITA
HILL Dawson
1999
CAN
PRINCE-JUDD Dashiell
2000
USA
HANSSON William
2001
SWE
ZURBRIGGEN Alain
1998
SUI
THROM Benjamin
1996
USA
DICK Lukas
1996
GER
Disqualified 1st run
Did not start 1st run