official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MAURBERGER Simon
1995
ITA
1:33.08
6.19
2
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
+0.12
7.12
3
ROCHAT Marc
1992
SUI
+0.22
7.89
4
SALA Tommaso
1995
ITA
+0.28
8.36
5
RIZZO Maxime
1993
FRA
+0.40
9.28
6
RASANEN Joonas
1989
FIN
+0.61
10.91
7
HAUGAN Timon
1996
NOR
+0.65
11.22
8
RAZZOLI Giuliano
1984
ITA
+0.75
11.99
9
BISSIG Semyel
1998
SUI
+0.81
12.46
10
BUFFET Robin
1991
FRA
+0.86
12.84
11
MONSEN Marcus
1995
NOR
+0.88
13.00
12
RODES Istok
1996
CRO
+1.04
14.23
13
HETTEGGER Thomas
1994
AUT
+1.11
14.78
14
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+1.12
14.85
15
SCHMID Philipp
1986
GER
+1.20
15.47
16
RASCHNER Dominik
1994
AUT
+1.26
15.94
17
KOLEGA Elias
1996
CRO
+1.28
16.09
18
BRUDEVOLL Bjoern
1997
NOR
+1.31
16.32
19
LINDSTOEL Joachim Jagge
1997
NOR
+1.32
16.40
20
BONVIN Anthony
1994
SUI
+1.41
17.10
21
WINKELHORST Steffan
1992
NED
+1.42
17.17
22
HENTTINEN Jens
1993
FIN
+1.47
17.56
23
STEHLE Dominik
1986
GER
+1.52
17.95
24
SALARICH Joaquim
1994
ESP
+1.54
18.10
25
TREMMEL Anton
1994
GER
+1.56
18.26
26
ZINGERLE Hannes
1995
ITA
+1.70
19.34
27
VINATZER Alex
1999
ITA
+2.03
21.89
27
BACHER Fabian
1993
ITA
+2.03
21.89
29
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
+2.35
24.37
30
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
+2.57
26.07
30
ARENE Martin
1996
FRA
+2.57
26.07
32
JOHANSSON Emil
1988
SWE
+2.95
29.01
33
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
+3.11
30.25
34
REYMOND Marco
1994
SUI
+3.18
30.79
35
RUELAND Simon
1997
AUT
+3.36
32.18
36
BRUEGGER Matthias
1993
SUI
+3.48
33.11
37
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+3.50
33.26
38
ANGUENOT Leo
1998
FRA
+3.93
36.59
39
TAYLOR Laurie
1996
GBR
+3.95
36.74
40
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
+3.96
36.82
41
GROSELJ Zan
1993
SLO
+4.00
37.13
42
GRAHN Dan Axel
1994
SWE
+4.25
39.06
43
CHRISTENSEN Simen Ramberg
1993
NOR
+4.51
41.08
44
BOESCH Marc
1996
SUI
+4.63
42.00
45
EIDE Peder Dahlum
1994
NOR
+5.07
45.41
46
ISHII Tomoya
1989
JPN
+5.47
48.50
Did not qualify for 2nd run
CHAUVET Jeremy
1999
FRA
PARAND Loevan
1999
FRA
RASSAT Paco
1998
FRA
LOPEZ Theo
2000
FRA
AMIEZ Steven
1998
FRA
BIANCHINI Augustin
2000
FRA
BIRAN Itamar
1998
ISR
BLENGINI Alberto
1997
ITA
BOISSET Arnaud
1998
SUI
SQUASSINO Andrea
1995
ITA
COLTIER Alexandre
1996
FRA
ESTEVE Axel
1994
AND
SENCAR Dusan
1996
SLO
WINDINGSTAD Tobias
1995
NOR
LETITRE Theo
1997
FRA
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
ASK Jesper
1994
SWE
ERLER Tobias
1995
AUT
Did not finish 2nd run
PIOLAINE Simon
1997
FRA
GORI Francesco
1997
ITA
ZEIRINGER Fabian
1996
AUT
GASTALDI Sebastiano
1991
ARG
HACKER Pirmin
1996
AUT
SOLHEIM Fabian Wilkens
1996
NOR
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
GRAF Mathias
1996
AUT
MEISEN Adrian
1997
GER
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
GSTREIN Fabio
1997
AUT
LIBERATORE Federico
1995
ITA
STROLZ Johannes
1992
AUT
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run