official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
RODES Istok
1996
CRO
1:38.37
6.00
2
KHOROSHILOV Alexander
1984
RUS
+0.30
8.23
3
NORDBOTTEN Jonathan
1989
NOR
+0.54
10.01
4
HAUGAN Timon
1996
NOR
+0.65
10.82
5
GSTREIN Fabio
1997
AUT
+0.75
11.57
6
BRUDEVOLL Bjoern
1997
NOR
+0.81
12.01
7
TREMMEL Anton
1994
GER
+1.11
14.24
7
GRAF Mathias
1996
AUT
+1.11
14.24
9
RONCI Giordano
1992
ITA
+1.22
15.05
10
REYMOND Marco
1994
SUI
+1.25
15.28
11
MAURBERGER Simon
1995
ITA
+1.27
15.42
12
TAYLOR Laurie
1996
GBR
+1.33
15.87
13
KOLEGA Elias
1996
CRO
+1.43
16.61
14
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+1.45
16.76
15
BUFFET Robin
1991
FRA
+1.66
18.32
16
BIANCHINI Augustin
2000
FRA
+1.75
18.99
17
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
+1.79
19.28
18
BACHER Fabian
1993
ITA
+1.83
19.58
19
HACKER Pirmin
1996
AUT
+1.89
20.03
20
SPIK Jakob
1994
SLO
+2.02
20.99
21
GORI Francesco
1997
ITA
+2.03
21.06
22
DOPFER Fritz
1987
GER
+2.07
21.36
23
MEISEN Adrian
1997
GER
+2.26
22.77
24
VACCARI Hans
1996
ITA
+2.34
23.37
25
GRAHN Dan Axel
1994
SWE
+2.46
24.26
26
EFIMOV Simon
1996
RUS
+2.49
24.48
27
RUELAND Simon
1997
AUT
+2.53
24.78
28
PERTL Adrian
1996
AUT
+2.61
25.37
29
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+2.68
25.89
30
LINDSTOEL Joachim Jagge
1997
NOR
+3.10
29.00
31
BRAATHEN Lucas
2000
NOR
+3.19
29.67
32
FAVROT Thibaut
1994
FRA
+3.27
30.27
33
ANNEWANTER Manuel
1995
AUT
+3.28
30.34
34
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
+3.57
32.49
35
BALLERIN Andrea
1989
ITA
+3.84
34.50
36
HENTTINEN Jens
1993
FIN
+3.96
35.39
37
AMIEZ Steven
1998
FRA
+4.00
35.68
38
KOLEGA Samuel
1999
CRO
+4.21
37.24
39
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
+4.22
37.32
40
SIMONET Livio
1998
SUI
+4.28
37.76
41
HANSSON William
2001
SWE
+4.37
38.43
42
FALAT Matej
1993
SVK
+4.46
39.10
43
VERBEKE Tom
1997
BEL
+4.55
39.77
44
LAGIER Jeremie
1998
FRA
+4.67
40.66
45
KIPPEL Dionys
1998
SUI
+4.84
41.92
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
VAN LOON Patrick
1998
ITA
MEKLAU Andreas
1997
AUT
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
DORNER Thomas
1998
AUT
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
ZEIRINGER Fabian
1996
AUT
JONSSON Carl
2000
SWE
PIOLAINE Simon
1997
FRA
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
RASANEN Joonas
1989
FIN
LEITGEB Richard
1994
AUT
RIZZO Maxime
1993
FRA
MCGRATH Atle Lie
2000
NOR
VINATZER Alex
1999
ITA
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
MONNIER Leo
2000
SUI
ZURBRIGGEN Alain
1998
SUI
SALVADORES Xavier
1996
AND
KUNZ Delio
1999
SUI
HANDOLIN Juho
1997
FIN
GRUENENWALD Matthias
1999
SUI
SPARR Maurus
1998
SUI
GASTALDI Sebastiano
1991
ARG
MOSCHINI Lorenzo
1997
ITA
MEISEN Bastian
1996
GER
LETITRE Theo
1997
FRA
ITEN Matthias
1999
SUI
CHRISTENSEN Simen Ramberg
1993
NOR
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
SALARICH Joaquim
1994
ESP
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
ZINGERLE Hannes
1995
ITA
ROCHAT Marc
1992
SUI
MONSEN Marcus
1995
NOR