official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KOGLER Tobias
1996
AUT
1:48.22
7.42
2
LEEVER Alex
1995
USA
+0.04
7.69
3
VIETZE Sandy
1993
USA
+0.34
9.71
4
RITCHIE Benjamin
2000
USA
+0.57
11.26
5
ROEISLAND Max
1994
NOR
+0.58
11.33
6
DILLING Jacob
1999
USA
+0.60
11.47
7
ARENE Martin
1996
FRA
+0.73
12.34
7
RADAMUS River
1998
USA
+0.73
12.34
9
MCCORMACK Declan
1999
CAN
+0.84
13.09
10
BROWN Phil
1991
CAN
+0.85
13.15
11
NEGOMIR Kyle
1998
USA
+0.90
13.49
12
KUUS Karl
1995
CAN
+0.95
13.83
13
WOOLSON Thomas
1993
USA
+0.96
13.90
14
KRUPKA Jimmy
1998
USA
+1.20
15.51
15
GRASIC Martin
1995
CAN
+2.09
21.52
16
WALCH Linus
1994
AUT
+2.22
22.40
17
CARRY Patrick
1995
CAN
+2.30
22.93
17
PHILP Huston
1997
CAN
+2.30
22.93
19
BIRKNER Alexander
1998
USA
+2.42
23.74
20
KEANE Brendan
1999
USA
+2.90
26.98
21
KINSELLA Kellen
2001
USA
+2.96
27.39
22
DUPRATT Samuel
1993
USA
+3.10
28.33
23
CORNELIUS Cooper
1999
USA
+3.13
28.53
24
HEDELIN Olof
1998
SWE
+3.29
29.61
25
FALKSETE Esten Riise
1997
NOR
+3.53
31.23
26
MARTIN Max
2000
USA
+3.65
32.04
27
MITTERTREINER Devin
2000
CAN
+4.87
40.27
28
ROBERTS Hig
1991
USA
+5.65
45.53
29
YATES Dawson
2000
CAN
+6.78
53.15
30
PARAZETTE Holden
2000
USA
+7.86
60.44
31
BOCOCK Scott
2000
USA
+8.96
67.86
32
SMITH Jack
2001
USA
+9.51
71.57
33
SNYDER Bennett
2001
USA
+10.24
76.49
34
SEYMOUR Jett
1998
USA
+12.61
92.48
35
MARSHALL Tucker
1990
USA
+25.53
179.63
36
NODDINGS Max
2000
USA
+28.33
198.52
37
SEYMOUR Chase
2000
USA
+30.32
211.94
38
SEYMOUR Trey
2000
USA
+33.87
235.89
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
STOCK Lucas
2002
AUT
DAVENPORT Luke
2000
USA
BATHUM Blake
2000
USA
HARRISON J Bridger
2001
USA
ATHANS Marcus
2000
CAN
HAKOSHIMA Henry
1998
USA
FANCHER Burke
2000
USA
DALMALM Oscar
1999
SWE
LANE Tristan
1998
USA
HILL Dawson
1999
CAN
MILLER Max
2001
USA
KOWALCZYK Myles
2000
CAN
STRAUCH Tucker
2000
USA
MATHERS Jeremy
2001
USA
DONALD Gavin
1999
CAN
PRETTI Winston
1999
USA
O BRIEN Keilan
1996
USA
NELSON Isaiah
2001
USA
GAVETT Tim
1998
USA
JORDAN Asher
1999
CAN
CASSELMAN Jamie
2000
CAN
SEGER Riley
1997
CAN
BAKKE Morten Ungersness
1994
NOR
SANDERBERG Olav Engelhardt
1997
NOR
WINDINGSTAD Tobias
1995
NOR
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
VINTER Zak
1998
GBR
MULLIGAN Sam
1997
CAN
MUHLEN-SCHULTE Louis
1998
AUS
ARVIDSSON Erik
1996
USA
SHARP Keegan
1997
CAN
FOURNIER Simon
1997
CAN
WINTERS Luke
1997
USA
DRILLER Garret
1996
USA
LIEN Joachim Bakken
1997
NOR
Did not start 1st run