official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
FOURNIER Simon
1997
CAN
2:24.85
10.86
2
KOGLER Tobias
1996
AUT
+0.11
11.63
3
DUPRATT Samuel
1993
USA
+0.18
12.12
4
KRAUSE Nicholas
1993
USA
+0.27
12.74
5
SEGER Brodie
1995
CAN
+0.30
12.95
6
ROEISLAND Max
1994
NOR
+0.41
13.72
7
WINTERS Luke
1997
USA
+0.44
13.93
8
SOLHEIM Aage
1996
NOR
+0.50
14.35
9
GUT Ian
1995
LIE
+0.80
16.44
10
WALLACE Liam
1999
CAN
+0.88
17.00
11
CORNELIUS Cooper
1999
USA
+0.94
17.41
12
READ Jeffrey
1997
CAN
+0.95
17.48
13
DVORACEK Addison
1996
USA
+1.00
17.83
14
KRUPKA Jimmy
1998
USA
+1.06
18.25
15
DUFFY Drew
1995
USA
+1.16
18.95
16
SEGER Riley
1997
CAN
+1.21
19.30
17
WAGNER Kalle
1997
USA
+1.38
20.48
18
NEGOMIR Kyle
1998
USA
+1.48
21.18
19
SANTANIELLO Nick
1995
USA
+1.50
21.32
19
WEISEL Kipling
1995
USA
+1.50
21.32
21
MUHLEN-SCHULTE Louis
1998
AUS
+1.67
22.50
22
ESTEVE Axel
1994
AND
+1.70
22.71
23
LEEVER Alex
1995
USA
+1.97
24.60
24
BAKKE Morten Ungersness
1994
NOR
+2.18
26.06
25
MAURSTAD Fredrik
1995
NOR
+2.37
27.39
26
GILE Bridger
1999
USA
+2.70
29.69
27
ALEXANDER Cameron
1997
CAN
+3.15
32.82
28
DILLING Jacob
1999
USA
+3.16
32.89
29
KINSELLA Kellen
2001
USA
+3.96
38.47
30
WOOLSON Thomas
1993
USA
+4.08
39.31
31
QUENNEVILLE Raphael
1996
CAN
+4.20
40.15
32
SALVADORES Xavier
1996
AND
+4.32
40.98
33
SZWEBEL Florian
1996
USA
+4.33
41.05
34
BRAYTON Hunter
1999
USA
+4.76
44.05
35
SANDERBERG Olav Engelhardt
1997
NOR
+4.96
45.44
36
SEYMOUR Trey
2000
USA
+5.62
50.05
Did not finish 2nd run
VINTER Zak
1998
GBR
LANE Tristan
1998
USA
RIUS GIMENEZ Alex
1998
AND
LESSARD Raphael
2001
CAN
KIRWOOD Clayton
1996
USA
JORDAN Asher
1999
CAN
CASSELMAN Jamie
2000
CAN
GRASIC Martin
1995
CAN
WALCH Linus
1994
AUT
LIEN Joachim Bakken
1997
NOR
DRILLER Garret
1996
USA
MILLER Andrew
1998
USA
ARVIDSSON Erik
1996
USA
VIETZE Sandy
1993
USA
MULLIGAN Sam
1997
CAN
Did not start 2nd run
Did not qualify for 2nd run
MACKENZIE Connor
2002
CAN
MARCHAK-SCHELL Daniel
2002
CAN
SUDAK Sebastian
2001
CAN
MITTERTREINER Devin
2000
CAN
WRIGHT Spencer
1999
USA
ATHANS Marcus
2000
CAN
STEUDLE Roy-Alexander
1993
GBR
COUGHLIN Patrick
2001
USA
UNDERHILL Bradshaw
2000
USA
PERKINS Tanner
2001
USA
MARTIN Max
2000
USA
PRINCE-JUDD Dashiell
2000
USA
MILLER Max
2001
USA
SEYMOUR Jett
1998
USA
Did not finish 1st run
MACAULAY Aiden
2002
CAN
SCHWEIGER Cody
2001
CAN
MOLESKY Daniel
2001
CAN
BAMBER Moro
2001
USA
VAN SOEST Gerrit
2001
CAN
COCHRANE Kelvin
1999
CAN
PETKOVIC Konstantin
2000
CAN
WILSON Andrew
1999
CAN
LANIEL Jeremy
2001
CAN
MUSGRAVE Angus
1999
CAN
ANDERSON Tommy
1998
USA
CARRUTHERS Caeden
2001
CAN
DUFF Sam
2000
CAN
RIEMENSCHNEIDER Noah
2001
USA
RITCHIE Benjamin
2000
USA
DONALD Gavin
1999
CAN
ALEXANDER Kyle
1999
CAN
NELSON Isaiah
2001
USA
SENECAL Marc-Eugene
2000
CAN
ALARIE Charles-Antoine
2000
CAN
FANCHER Burke
2000
USA
MCNAMARA Liam
1999
USA
MCCORMACK Declan
1999
CAN
CARRY Patrick
1995
CAN
SHARP Keegan
1997
CAN
PHILP Huston
1997
CAN
GAVETT Tim
1998
USA
FUCIGNA Peter
1996
USA