official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GRYM Hannes
1996
SWE
2:06.40
20.76
2
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
+0.47
24.52
3
JONSSON William
2001
SWE
+0.52
24.92
4
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
+0.89
27.87
5
FOSSLAND Markus Nordgaard
1999
NOR
+0.90
27.95
6
SILFAELT Johan
1996
SWE
+1.06
29.23
7
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
+1.08
29.39
8
SEHLBERG Alexander
1998
SWE
+1.24
30.67
9
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+1.25
30.75
10
LINDBERG Malte
1997
SWE
+1.61
33.62
11
BACKMAN Hugo
1996
SWE
+1.91
36.02
12
OLSSON Alfred
2000
SWE
+2.35
39.54
13
HOFSTEDT Adam
2002
SWE
+2.55
41.14
14
FREDRIKSON David
2001
SWE
+3.31
47.21
15
BARSCH Jonas
2001
SWE
+3.79
51.04
16
AAHS Albin
2002
SWE
+4.28
54.96
17
BERGKLINT-TOERNROS Oliver
1998
SWE
+4.31
55.20
18
BODEN Victor
2000
SWE
+4.37
55.68
19
GILLBERG Oskar
2002
SWE
+4.51
56.80
20
AAKERSTROEM Joel
1999
SWE
+4.75
58.71
21
ROESNAES Anton
2002
SWE
+5.03
60.95
22
HAHLIN Olle
1997
SWE
+5.15
61.91
23
AABERG Filip
2001
SWE
+5.53
64.95
24
LINDHE Wille
2002
SWE
+5.54
65.03
25
HOLMQVIST Oscar
2002
SWE
+5.56
65.19
26
HJORTH Gustav
2002
SWE
+5.90
67.90
27
FOLKESSON Hjalmar
2000
SWE
+5.91
67.98
28
WAVOLD Oskar Emil
1999
NOR
+6.75
74.70
29
HAMREN Ture
2002
SWE
+7.68
82.13
30
MATHIESEN Jens-Christian
1999
NOR
+7.96
84.36
31
GRYM Elias
1998
SWE
+8.12
85.64
32
LASMARIAS Anton
2001
SWE
+8.20
86.28
33
PETTERSSON Emil
2002
SWE
+8.33
87.32
34
WRENKLER Adam
2002
SWE
+8.77
90.84
35
KEMHAGEN Manne
2002
SWE
+9.37
95.63
36
WALLIN Atle
2001
SWE
+9.64
97.79
37
NYSTROEM Axel
2000
SWE
+9.87
99.63
38
ARVEFORS Isak
2002
SWE
+10.33
103.30
39
KAMMERER Jonathan
2000
SWE
+10.46
104.34
40
KONRADSSON Samuel
2001
SWE
+12.44
120.16
41
FOSSER Vincent
2001
SWE
+12.73
122.48
42
LUNDBAECK Otto
2002
SWE
+13.94
132.15
43
LUNDSTROEM Jacob
2002
SWE
+14.05
133.03
44
LINDSTROEM Karl
2002
SWE
+19.96
180.25
45
SKEEN Kasete-Naufahu
1982
TGA
+57.67
481.57
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
VRETBLOM Martin
2002
SWE
BORG Arvid
2002
SWE
SKINNARS LOFTEN Linus
2002
SWE
LINDSTROEM Filip
2000
SWE
WIDMARK Per
2002
SWE
ISAKSSON Hampus
2002
SWE
SEGELMAN David
2001
SWE
ERIKSSON ELMROTH Timothy
2002
SWE
RASK Noah
2000
SWE
BAESEN Hugo
2000
SWE
OLSSON Linus
2001
SWE
STROEM Olle
2000
SWE
SANDIN VAENJE Wilhelm
2000
SWE
BUER Jonas
2001
NOR
BERGMAN Johan
1998
SWE
LARSEN Mads
1999
NOR
FORSMAN Rickard
2000
SWE
NILSSON Didrik
1997
SWE
NORDLANDER Sebastian
1999
SWE
JONSSON Carl
2000
SWE
Disqualified 1st run