official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MUELLER Tagert
1997
USA
1:24.09
28.95
2
WAGNER Kalle
1997
USA
+1.79
44.28
3
CARDAMONE Devon
1995
USA
+2.08
46.76
4
DORN Carlo
1998
GER
+2.61
51.30
4
THROM Benjamin
1996
USA
+2.61
51.30
6
COOKSON Bryan
1994
CAN
+2.70
52.07
7
YATES Cooper
1997
CAN
+2.77
52.67
8
KNORPP Griffin
1998
USA
+2.89
53.69
9
OSSELAER Ian
1998
USA
+3.00
54.64
10
PARK hyuk
1990
KOR
+3.24
56.69
11
VAN DEURSEN Jake
1994
USA
+3.41
58.15
12
NARDELLI Martin
1998
ITA
+3.44
58.40
13
PIAZZA Matteo
1998
SUI
+3.51
59.00
14
ROSA Antonio
2000
AUT
+3.79
61.40
15
WIGGENHAUSER Sandro
1997
SUI
+4.17
64.65
16
MCGRATH Scott
1999
USA
+4.24
65.25
17
HUR Seung-wook
1972
KOR
+5.44
75.53
18
THUERIG Robin
1997
SUI
+5.45
75.61
19
TSUTSUMI Masashi
1999
JPN
+6.32
83.06
20
ANDREWS Sam
1996
NZL
+6.45
84.18
21
WEEKS Oliver
2001
GBR
+7.31
91.54
22
WILLS Angus
1999
GBR
+7.36
91.97
23
LOEFFEN-GALLAGHER Ben
1997
NZL
+7.40
92.31
24
TABER Benjamin
2000
USA
+9.67
111.75
25
LARIMER Max
2001
USA
+9.73
112.26
26
HARLEY Kieran
2001
CAN
+11.09
123.91
27
BENDER Timothy
1999
USA
+11.10
123.99
28
KWON Ki-Yun
1998
KOR
+11.27
125.45
29
FOLKMAN Jack
2001
USA
+12.27
134.01
30
ELLIS Ben
2000
NZL
+12.40
135.12
31
CASHMORE William
2001
NZL
+12.58
136.66
32
AMON FRANCESCHI Bruno
2001
USA
+13.01
140.34
33
CLARKE Callum
2001
GBR
+13.24
142.31
34
LEACH Charlie
2001
GBR
+14.01
148.91
35
DEMPSEY Hugh
2001
USA
+14.14
150.02
36
DRAKE Jacob
1999
USA
+15.82
164.40
37
CARAVELLI Kevin
1999
USA
+16.87
173.40
38
BLOOM Ryan
2001
GBR
+17.05
174.94
39
TAKADA Shunnosuke
2001
JPN
+17.42
178.10
40
CHIN Han
2001
KOR
+18.40
186.50
41
SOSNKOWSKI Kazimir
2001
USA
+20.33
203.02
42
DAVIS Alexander
1999
NZL
+27.14
261.33
43
SANDERSON Oliver
2000
NZL
+31.66
300.03
44
PARK Chanhyeok
2001
KOR
+31.90
302.09
45
SHRESTHA Saphal-Ram
1998
NEP
+52.44
477.95
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
KIM Sung-Jun
1997
KOR
SHERLOCK Jay
2001
NZL
FERRAR William
1998
NZL
REYNOLDS Jake
2001
USA
FARNSWORTH Joseph
1999
NZL
DORFMAN Robert
1998
GBR
MILLER Asa
2000
PHI
JENSEN Christian Skov
2000
DEN
GALLINA Simone
2000
ITA
LYNCH Ian
2000
USA
YANG Dong-Hyuk
1998
KOR
LEBLANC Gus
2000
USA
KAPUSCINSKY Noe
1999
CAN
ZAVECKAS Rokas
1996
LTU
YOUNG Joseph
1996
CAN
HEDELIN Olof
1998
SWE
Did not start 1st run