official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MARSHALL Tucker
1990
USA
1:32.30
32.75
2
MARTENS Peter
1995
USA
+0.29
35.01
3
BENEY William
1999
GBR
+1.30
42.89
4
MCCONVILLE Corey
1997
CAN
+1.65
45.62
5
FERRI Paul
1999
USA
+2.26
50.38
6
HEJNA Ethan
1998
USA
+2.31
50.77
6
LILLEY Austin Michael
1998
USA
+2.31
50.77
8
UNDERHILL Bradshaw
2000
USA
+3.80
62.39
9
GILLIS Joseph
1998
USA
+4.18
65.36
10
ELLER Bryce
1993
USA
+6.03
79.79
11
JONES Crawford
1999
USA
+6.29
81.82
12
HARRISON Charles
1995
USA
+6.32
82.05
13
HARTNETT Marc
1999
FRA
+6.35
82.28
14
MCCONVILLE Will
1995
CAN
+6.38
82.52
15
BENEY Jack
2000
GBR
+6.46
83.14
16
TAYLOR Carson
2001
USA
+6.95
86.96
17
HANUS Andrew
2000
USA
+7.28
89.54
18
FRANCIS William
2000
CAN
+9.07
103.50
19
KENNEDY Christian
1996
USA
+9.69
108.34
20
PALCHAK Cole
2000
USA
+9.90
109.98
21
HUMPHREYS R J
1998
USA
+10.55
115.05
22
HANLON Luke
1999
USA
+10.84
117.31
23
CARTER T Martin
1999
USA
+13.71
139.70
24
CHEN Gavin
1996
USA
+14.54
146.17
25
CASEY Richard
2001
USA
+16.18
158.96
26
FOSTER Isaac
2001
USA
+17.16
166.61
27
BAILEY Axel
2001
USA
+19.92
188.14
28
HAZEN Nate
2001
USA
+28.54
255.38
29
RYAN Bobby
1999
USA
+30.59
271.37
30
SMITH Chesley
2001
USA
+38.77
335.18
Did not finish 2nd run
BONDICK C. Ethan P.
2000
MEX
HOTERMANS Tim
2000
BEL
SMITH Cameron
2001
USA
OKONIEWSKI Galen
1996
USA
WHITING John
1998
USA
DAHL Hayden
2000
USA
SUNSHINE Ben
2001
USA
BRAUN Samuel
2000
USA
AUSTIN William
1999
USA
RYAN Elliot
1999
USA
GOLDEN Christopher
2001
USA
HAYDEN Sam
2000
USA
EMERSON Ben
2000
USA
BOES Justin
1999
USA
SHANTLER Thomas
1999
USA
MCKIM Liam
1998
USA
MIDDLETON Fraser
1998
GBR
MORGAN Chauncey
1999
USA
MARTENS Colin
1995
USA
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
SPINNEY Griffin
2001
USA
KERN Riley
2001
USA
FEINGOLD Sean
2001
USA
MORGAN Oliver
2001
USA
KLINKENBERG Anders
2001
USA
LAINO Peter
2001
SUI
LUCAS John
2001
USA
BEARDSLEY Ryan
2001
USA
STROBECK Liam
2001
USA
AINSLIE Rowen
2001
USA
HOOPS Harrison
2000
USA
HARRELL Andrew
2001
USA
MENARD Paul
1999
USA
BLANCATO Angelo
2001
USA
JOHNSON David
1999
USA
PROVANCE Carver
2000
USA
BAKER Zachary
1999
USA
FAY Crosby
2000
USA
BASCIANO Markus
2001
CAN
MALCOLM Finnbahr
1999
USA
COUGHLIN Patrick
2001
USA
JEWELL Jackson
2001
USA
REGAN Christopher
2000
USA
VANDERHOEF Otto
1999
USA
CHABOT A J
1997
USA
LANSER Toby
1999
USA
KENDIG Hunter
1999
USA
LENT Cameron
2000
USA
BLAKE Daniel
1994
USA
WILSON Connor
1996
RSA
MARSCHKE Connor
2000
USA
SAFFO John
1999
USA
MCINNIS Tristan
1995
USA
DESPRES Jack
1998
USA
LANG Charlie
2000
USA
LESSARD Raphael
2001
CAN
GENTILE Crowley
1998
USA
GAVETT Tim
1998
USA
CADARIU Sasha
1998
GER
HANCOCK Andrew
1996
USA
SNYDER Will
1998
USA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run