official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MAJOR Billy
1996
GBR
1:26.75
15.81
2
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
+0.03
16.06
3
LUETOLF Joel
2000
SUI
+0.09
16.57
4
STURM Joshua
2001
AUT
+0.29
18.25
5
RASSAT Paco
1998
FRA
+0.30
18.33
6
PRAMSTALLER Kilian
2002
AUT
+0.39
19.09
7
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
+0.43
19.43
8
AIHARA Shiro
2001
JPN
+0.45
19.60
9
SOEVIK Christian Oliveira
2001
NOR
+0.65
21.28
10
LIBERATORE Federico
1995
ITA
+0.67
21.45
11
JANUTIN Fadri
2000
SUI
+0.69
21.62
12
DESGRIPPES Hugo
2000
FRA
+0.71
21.78
13
MAECHLER Reto
2001
SUI
+0.81
22.63
14
KETTERER David
1993
GER
+0.82
22.71
15
AMIEZ Steven
1998
FRA
+0.85
22.96
16
TAYLOR Laurie
1996
GBR
+0.89
23.30
17
SACCARDI Tommaso
2001
ITA
+0.93
23.64
18
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+1.16
25.57
19
ANGUENOT Leo
1998
FRA
+1.18
25.74
20
BRAEKKEN Theodor
2004
NOR
+1.23
26.16
21
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
+1.31
26.83
22
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
+1.34
27.09
23
BERNDT Ondrej
1988
CZE
+1.37
27.34
24
WAHLQVIST Filip
2001
NOR
+1.50
28.43
25
CANINS Matteo
1998
ITA
+1.54
28.77
26
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
+1.64
29.61
27
MAROVT Tijan
1998
SLO
+1.86
31.46
28
ZIMMER Oscar
2001
NOR
+2.29
35.08
29
BARBERA Corrado
2002
ITA
+2.50
36.85
30
EFIMOV Simon
1996
RUS
+3.37
44.17
31
GREBER Jakob
2003
AUT
+3.41
44.51
32
MULLER Marek
1998
CZE
+3.62
46.27
33
HERRMANN Luc
2000
SUI
+3.64
46.44
34
ZERHOCH Dominik
2001
GER
+3.86
48.29
35
ESTEVE Axel
1994
AND
+4.32
52.16
36
MYKLEBUST Sindre
2002
NOR
+5.08
58.56
37
MOSESOV Gleb
1998
RUS
+6.86
73.54
38
FAVRE Guerlain
2000
FRA
+8.59
88.09
39
ALKIER Justin
1998
CAN
+11.86
115.61
Did not finish 2nd run
PALMQUIST Camden
2003
USA
HYSKA Martin
1994
SVK
BIRAN Itamar
1998
ISR
RIUS GIMENEZ Alex
1998
AND
CANZIO Pietro
1998
ITA
DORNAUER Armin
2000
AUT
STRAND Andreas
1998
NOR
MULLIGAN Sam
1997
CAN
LINDQVIST Axel
2000
SWE
KUNZ Delio
1999
SUI
FOREJTEK Filip
1997
CZE
ZINGERLE Hannes
1995
ITA
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
BIANCHINI Augustin
2000
FRA
Did not finish 1st run
SENNHOFER Marinus
2002
GER
SCHWARZ Maximilian
2002
GER
DYRBYE Casper
1996
DEN
STASZOWSKI Michal
1995
CZE
HERLAND Johs Braathen
2003
NOR
GRAHL-MADSEN Hans
2003
NOR
HOFFMANN Philip
2002
AUT
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
LINDENMAYER Felix
2002
GER
HABDAS Piotr
1998
POL
SUZUKI Issei
2002
JPN
PASSRUGGER Lukas
2001
AUT
ALLEGRINI Riccardo
2000
ITA
SOLBERG Eirik Hystad
2002
NOR
SHIOIRI Takashi
1998
JPN
JONSSON William
2001
SWE
PLONER Manuel
2001
ITA
WITTE Linus
2001
GER
LAGIER Jeremie
1998
FRA
HEAYDON Henry
2001
AUS
OBERHAMBERGER Simon
2000
AUT
MCCORMACK Declan
1999
CAN
MEISEN Adrian
1997
GER
KRUPKA Jimmy
1998
USA
JASICZEK Michal
1994
POL
ORECCHIONI Diego
2000
FRA
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
ZLATKOV Kamen
1997
BUL
JONSSON Carl
2000
SWE
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
DORNER Thomas
1998
AUT
VACCARI Hans
1996
ITA
RUELAND Simon
1997
AUT
LETITRE Theo
1997
FRA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run