official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
1:34.97
11.78
2
GROSELJ Zan
1993
SLO
+0.02
11.93
3
RODES Istok
1996
CRO
+0.60
16.33
4
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
+1.83
25.65
5
OBAUER Gotthard
1996
AUT
+2.76
32.70
6
BIRKNER DE MIGUEL Tomas
1997
ARG
+2.78
32.86
7
BORGNAES Christian
1996
AUT
+2.93
33.99
8
THAURER Stefan
1999
AUT
+3.06
34.98
9
ANNEWANTER Manuel
1995
AUT
+3.07
35.05
10
OBERLADER Lukas
1997
AUT
+3.23
36.27
11
MAJOR Billy
1996
GBR
+3.40
37.56
12
LOPEZ Theo
2000
FRA
+3.87
41.12
13
CAPLAZI Moreno
1997
SUI
+4.04
42.41
14
GASTALDI Sebastiano
1991
ARG
+4.10
42.86
15
STURM Joshua
2001
AUT
+4.29
44.30
16
LAINE Tormis
2000
EST
+4.36
44.83
17
BENIAIDZE Aleksi
1991
GEO
+4.37
44.91
18
OVCHINNIKOV Aleksey
1997
RUS
+4.40
45.14
19
GSTREIN Luca
2000
AUT
+4.52
46.05
20
FEURSTEIN Lukas
2001
AUT
+4.67
47.18
21
HOFER Damian
1999
ITA
+5.97
57.04
22
BRACHNER Patrick
1992
AZE
+6.97
64.62
23
MAIR Pascal
2000
AUT
+7.69
70.08
24
ZAKURDAEV Igor
1987
KAZ
+7.72
70.31
25
KROELL Raphael
2000
ITA
+9.33
82.51
26
KUCHIN Zakhar
1997
KAZ
+11.33
97.68
27
MCADAM Hugh
2000
AUS
+12.27
104.80
28
LEGGETT Connor
2000
AUS
+12.63
107.53
29
TRYASOV Leonid
2000
RUS
+14.27
119.97
30
BORAK Jan
2001
CZE
+14.32
120.34
31
BREITFUSS Gregor
1997
AUT
+15.24
127.32
Did not finish 2nd run
DANOV Sergey
1997
KAZ
SKINNER Gary
1998
IRL
CRAWFORD Warwick
2000
AUS
RIEDERER Raphael
2001
AUT
COATES Theodore
1999
AUS
VORONOV Aleksandr
1997
RUS
LIPBURGER Manuel
2000
AUT
MEISSL Christoph
2000
AUT
ABRAMASHVILI Iason
1988
GEO
ZAECHLING Florian
1995
AUT
VERBEKE Tom
1997
BEL
AMIEZ Steven
1998
FRA
GASSNER Philipp
1992
GER
SENCAR Dusan
1996
SLO
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
MEISEN Bastian
1996
GER
BOESCH Marc
1996
SUI
Did not finish 1st run
LINSE Aleix
2001
NED
ZWISCHENBRUGGER Noel
2001
AUT
KALELA Akseli
1999
FIN
PAPAMICHALOPOULOS Christopher
1988
CYP
ADAMS Jack
1998
AUS
JAPHARIDZE Soso
1996
GEO
GURYANOV Nikita
1999
RUS
DORNAUER Armin
2000
AUT
SKORNSCHEK Robin
1998
AUT
DZIEDZIC Andrzej
1995
POL
NORAZ Tony
2000
FRA
SILVESTRE Baptiste
1998
FRA
NIKIC Leon
1999
CRO
JUFFINGER Dominik
1998
AUT
SNORRASON Sturla Snaer
1994
ISL
STEINMAIR Matthias
1997
ITA
ROSSUM VAN Max
1998
NED
DEMSCHAR Dominic
1993
AUS
PITTERLE Martin
1995
AUT
RIABITCA Konstantin
1997
RUS
DICK Lukas
1996
GER
ALAERTS Kai
1989
BEL
Disqualified 1st run
Did not start 1st run