official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
TAYLOR Laurie
1996
GBR
1:34.70
15.13
2
KATO Seigo
1998
JPN
+0.84
21.52
3
KONO Kyosuke
1991
JPN
+1.21
24.33
4
ZEIRINGER Fabian
1996
AUT
+1.63
27.52
5
PITTERLE Martin
1995
AUT
+1.66
27.75
6
GASSNER Philipp
1992
GER
+1.71
28.13
7
TRANINGER Manuel
1998
AUT
+1.92
29.73
8
HYSKA Martin
1994
SVK
+2.63
35.13
9
TANNER Luca
1997
AUT
+2.64
35.20
10
OPETNIK Moritz
1998
AUT
+3.02
38.09
11
MEKLAU Andreas
1997
AUT
+3.07
38.47
12
ALAERTS Kai
1989
BEL
+3.15
39.08
13
HACKER Felix
1999
AUT
+3.24
39.76
14
MANKINEN Miikka
1997
FIN
+3.46
41.44
15
DORNAUER Armin
2000
AUT
+3.80
44.02
16
ZAECHLING Florian
1995
AUT
+4.02
45.69
17
THAURER Stefan
1999
AUT
+4.20
47.06
18
SCHENNACH Alexander
1999
AUT
+5.04
53.45
19
SORIO Francesco
1997
ITA
+5.22
54.82
20
SOMWEBER Andre
1998
AUT
+5.76
58.92
21
GSTREIN Luca
2000
AUT
+5.80
59.23
22
BENIAIDZE Aleksi
1991
GEO
+6.19
62.19
23
OBARA Kenta
1994
JPN
+6.34
63.33
24
SKORNSCHEK Robin
1998
AUT
+6.49
64.47
25
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
+6.75
66.45
26
FEURSTEIN Lukas
2001
AUT
+7.24
70.18
27
KRAEMMER Matthias
2000
AUT
+8.36
78.69
28
STURM Joshua
2001
AUT
+8.52
79.91
29
LIPBURGER Manuel
2000
AUT
+9.49
87.28
30
STEINTHALER Georg
2000
AUT
+9.64
88.42
31
ZERHOCH Dominik
2001
GER
+10.17
92.45
31
VONIER Paul
2000
AUT
+10.17
92.45
33
RONNER Jan
2000
AUT
+13.34
116.55
34
RIEDMANN Nicolas
2001
AUT
+13.59
118.45
35
GUEM Franz
2001
AUT
+14.46
125.07
36
GAGLIANO David
2001
AUT
+15.02
129.33
37
MEIER David
2001
AUT
+16.18
138.15
38
FLEISCH Simon
2000
AUT
+16.46
140.27
Did not finish 2nd run
SAMGUL Kaan
2000
TUR
SINGER Lukas
2001
AUT
KERN Julian
1999
AUT
EBERL Florian
1999
AUT
GREBER Max
2001
AUT
GRIESSER Benedikt
2000
AUT
MAIR Pascal
2000
AUT
BAUER Manuel
2000
AUT
LEFKARITIS Dinos
1995
CYP
WIELAND Paul
1999
AUT
SIEGMUND Tim
1998
GER
RUDIGIER Peter
1999
AUT
JAPHARIDZE Soso
1996
GEO
SPIEGL Michael
1997
AUT
LANZENBERGER Luca
1999
AUT
NAIRZ Gabriel
1999
AUT
KREILHUBER Severin
1999
AUT
SPIECKER Florian
1998
AUT
JUFFINGER Dominik
1998
AUT
TITSCHER Lukas
1998
AUT
PFLUG Florian
1996
AUT
ROSSUM VAN Max
1998
NED
NIKIC Leon
1999
CRO
SJOBERG Marlon
1997
FIN
SALIHOVIC Eldar
1999
MNE
HANDOLIN Juho
1997
FIN
MARKO Moritz
1997
AUT
OBAUER Gotthard
1996
AUT
ERLER Tobias
1995
AUT
FALAT Matej
1993
SVK
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
PFURTSCHELLER David
2001
AUT
LECHNER Matteo
2001
AUT
SCHIESTL Florian
2001
AUT
BAUMGARTNER Dennis
2000
AUT
AUFSCHNAITER Anton
2000
AUT
ZANKL Maximilian
2000
AUT
SCHMIDT Alexander
1999
AUT
TRAPL Sebastian
2000
AUT
POELL Marco
2000
AUT
NEUMANN Tobias
2000
AUT
KACIC Maximilian
2000
AUT
GAHR Lukas
1999
AUT
ROSA Antonio
2000
AUT
RIESER Stefan
1999
AUT
PETELIN Helmuth
1999
AUT
DZIEDZIC Andrzej
1995
POL
LAINE Tormis
2000
EST
HACKL Noah
1999
AUT
ABRAMASHVILI Iason
1988
GEO
OBERLADER Lukas
1997
AUT
TAKKI Teddy
1996
FIN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run