Obdach (AUT)

FIS
Men's Slalom
  •  
    1st Run:
     
    CET
  •  
    2nd Run:
     
    CET

OFFICIAL RESULTS

Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
EIDE Peder Dahlum
1994
NOR
1:52.05
12.89
2
WINKELHORST Steffan
1992
NED
+0.26
14.56
3
RASANEN Joonas
1989
FIN
+0.33
15.01
4
RODES Istok
1996
CRO
+0.34
15.07
5
LINDSTOEL Joachim Jagge
1997
NOR
+0.64
17.00
6
SOLHEIM Fabian Wilkens
1996
NOR
+0.66
17.13
7
CHRISTENSEN Simen Ramberg
1993
NOR
+0.79
17.97
8
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
+1.06
19.70
9
GSTREIN Fabio
1997
AUT
+1.16
20.34
10
GRAF Mathias
1996
AUT
+1.29
21.18
11
GROSELJ Zan
1993
SLO
+1.30
21.24
12
ZEIRINGER Fabian
1996
AUT
+1.61
23.24
12
RUELAND Simon
1997
AUT
+1.61
23.24
14
WINDINGSTAD Tobias
1995
NOR
+1.67
23.62
15
ZVEJNIEKS Kristaps
1992
LAT
+1.70
23.81
16
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
+1.74
24.07
17
CANINS Matteo
1998
ITA
+1.77
24.26
18
ERLER Tobias
1995
AUT
+1.86
24.84
19
HACKER Pirmin
1996
AUT
+1.89
25.03
20
SOLHEIM Aage
1996
NOR
+2.01
25.81
21
KOLEGA Samuel
1999
CRO
+2.36
28.05
22
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
+2.44
28.57
23
ZLATKOV Kamen
1997
BUL
+2.47
28.76
24
BORGNAES Christian
1996
AUT
+2.80
30.88
25
LEITGEB Richard
1994
AUT
+2.87
31.33
26
ANKENY Michael
1991
USA
+3.22
33.58
27
DORNER Thomas
1998
AUT
+4.02
38.72
28
TODOROV Yoan
1997
BUL
+5.93
50.99
29
STURM Joshua
2001
AUT
+7.05
58.19
30
SKORNSCHEK Robin
1998
AUT
+7.15
58.83
31
POMBERGER Alexander
1995
AUT
+7.53
61.28
32
TITSCHER Lukas
1998
AUT
+7.66
62.11
33
SCHENNACH Alexander
1999
AUT
+8.51
67.57
34
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
+8.96
70.46
35
PETELIN Helmuth
1999
AUT
+9.31
72.71
36
JORDAN Asher
1999
CAN
+10.38
79.59
37
ROSA Antonio
2000
AUT
+10.62
81.13
38
FLEISCH Simon
2000
AUT
+12.35
92.25
39
RODLHOFER Josef
2000
AUT
+14.05
103.17
40
STEINTHALER Georg
2000
AUT
+16.36
118.01
41
ZANKL Maximilian
2000
AUT
+17.37
124.50
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
HUETER Jonas
2001
AUT
SCHOENBERGER Julian
2001
AUT
KOTHGASSER Pirmin
2001
AUT
HACKL David
2001
AUT
LEIKAM Stefan
2001
AUT
GMEINBAUER Lukas
1999
AUT
PERSCHLER Lukas
1999
AUT
HOERL Daniel
1999
AUT
SCHIESTL Florian
2001
AUT
KERN Julian
1999
AUT
GRIESSER Benedikt
2000
AUT
GOENITZER Patrick
2000
AUT
SCHMIDT Alexander
1999
AUT
POELL Marco
2000
AUT
BERGER Stefan
2000
AUT
PICHLER Rupert
1999
AUT
EICHBERGER Stefan
2000
AUT
NEUMANN Tobias
2000
AUT
REITER Jonas
1999
AUT
VONIER Paul
2000
AUT
MAIR Pascal
2000
AUT
KACIC Maximilian
2000
AUT
KREUZWIESER Andreas
1994
AUT
WIELAND Paul
1999
AUT
PICHLER Nico
1998
AUT
BAUER Manuel
2000
AUT
LIPBURGER Manuel
2000
AUT
MEISSL Christoph
2000
AUT
RUDIGIER Peter
1999
AUT
RONNER Jan
2000
AUT
GRASSER Julian
1999
AUT
RIESER Stefan
1999
AUT
LANZENBERGER Luca
1999
AUT
ALEXANDER Kyle
1999
CAN
KERBER Maximilian
1997
AUT
NAIRZ Gabriel
1999
AUT
GSTREIN Luca
2000
AUT
DORNAUER Armin
2000
AUT
SPIECKER Florian
1998
AUT
THAURER Stefan
1999
AUT
JUFFINGER Dominik
1998
AUT
FEURSTEIN Patrick
1996
AUT
MAALOEY Espen
1995
NOR
HACKER Felix
1999
AUT
SCOTT Alec
1997
AUS
DVORNIK Jaka
1997
SLO
SOMWEBER Andre
1998
AUT
STOCKINGER Jonas
1999
GER
SLJIVIC Marko
1996
BIH
KOEHLER Joel
1997
GER
ZAECHLING Florian
1995
AUT
BIALOBRZYCKI Dominik
1995
POL
ROSSUM VAN Max
1998
NED
NIKIC Leon
1999
CRO
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
SJOBERG Marlon
1997
FIN
OBERLADER Lukas
1997
AUT
AHO Saku
1997
FIN
CAS Jure
1994
SLO
RUPNIK Matevz
1997
SLO
CANZIO Pietro
1998
ITA
SPILAR Zan
1997
SLO
TANNER Luca
1997
AUT
PITTERLE Martin
1995
AUT
SENCAR Dusan
1996
SLO
LOKMIC Emir
1997
BIH
HANDOLIN Juho
1997
FIN
NIEMELA Arttu
1994
FIN
TAKKI Teddy
1996
FIN
HAASER Raphael
1997
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run