official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
AMIEZ Steven
1998
FRA
1:38.27
15.00
2
STEEN OLSEN Alexander
2001
NOR
+0.57
19.23
3
NEF Tanguy
1996
SUI
+0.58
19.31
4
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
+0.81
21.02
5
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
+0.84
21.24
6
BIANCHINI Augustin
2000
FRA
+0.90
21.69
7
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
+0.96
22.13
7
LIBERATORE Federico
1995
ITA
+0.96
22.13
9
ITEN Matthias
1999
SUI
+1.03
22.65
10
RASSAT Paco
1998
FRA
+1.15
23.54
11
JANUTIN Fadri
2000
SUI
+1.16
23.62
12
MEISEN Adrian
1997
GER
+1.19
23.84
13
MAECHLER Reto
2001
SUI
+1.27
24.43
14
OBERHAMBERGER Simon
2000
AUT
+1.31
24.73
15
EFIMOV Simon
1996
RUS
+1.39
25.33
16
MAROVT Tijan
1998
SLO
+1.41
25.47
17
DESGRIPPES Hugo
2000
FRA
+1.42
25.55
18
LETITRE Theo
1997
FRA
+1.44
25.70
19
RUELAND Simon
1997
AUT
+1.54
26.44
19
STURM Joshua
2001
AUT
+1.54
26.44
21
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+1.66
27.33
22
JONSSON Carl
2000
SWE
+1.72
27.78
23
MAES Sam
1998
BEL
+1.81
28.45
24
TREMMEL Anton
1994
GER
+1.82
28.52
25
ANGUENOT Leo
1998
FRA
+2.09
30.53
26
DI PAOLO Gianlorenzo
2001
ITA
+2.47
33.35
27
GARAY Aingeru
1998
ESP
+2.54
33.87
28
ZINGERLE Hannes
1995
ITA
+2.84
36.10
29
LAGIER Jeremie
1998
FRA
+2.85
36.17
30
TAYLOR Laurie
1996
GBR
+2.93
36.77
31
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+3.05
37.66
32
ESTEVE Axel
1994
AND
+3.21
38.85
33
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
+3.78
43.08
34
LEEVER Alex
1995
USA
+3.82
43.38
35
SOEVIK Christian Oliveira
2001
NOR
+3.84
43.53
36
AIHARA Shiro
2001
JPN
+3.89
43.90
37
SACCARDI Tommaso
2001
ITA
+3.92
44.12
38
STEFFEY George
1997
USA
+3.97
44.49
39
KRUPKA Jimmy
1998
USA
+3.99
44.64
40
KASTLUNGER Tobias
1999
ITA
+5.07
52.66
41
GREBER Jakob
2003
AUT
+5.10
52.89
42
PASSRUGGER Lukas
2001
AUT
+5.45
55.49
43
ZERHOCH Dominik
2001
GER
+6.39
62.47
44
MIZINTSEV Ivan
2003
RUS
+7.33
69.45
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
MOELLER Fredrik
2000
NOR
JONSSON William
2001
SWE
SPARR Maurus
1998
SUI
KARLBERG Lukas
1999
SWE
MEISSL Christoph
2000
AUT
WITTE Linus
2001
GER
DORNER Thomas
1998
AUT
ZIMMER Oscar
2001
NOR
KUNZ Delio
1999
SUI
AX SWARTZ Fabian
2004
SWE
GILE Bridger
1999
USA
CANINS Matteo
1998
ITA
PRAMSTALLER Kilian
2002
AUT
LUETOLF Joel
2000
SUI
SALARICH Joaquim
1994
ESP
SEYMOUR Jett
1998
USA
Did not finish 1st run
GRAMMEL Anton
1998
GER
PALMER Adam
2003
SWE
GRAHL-MADSEN Hans
2003
NOR
WAHLQVIST Jesper
2002
NOR
ERMESKOG Lucas
2003
SWE
WAHLQVIST Filip
2001
NOR
KAZAZAEV Nikita
2001
RUS
WALCH Fabio
2003
AUT
PLONER Manuel
2001
ITA
FAVRE Guerlain
2000
FRA
DELLA VITE Filippo
2001
ITA
SOLBERG Eirik Hystad
2002
NOR
STRAND Andreas
1998
NOR
VERBEKE Tom
1997
BEL
WINDINGSTAD Tobias
1995
SWE
ORECCHIONI Diego
2000
FRA
SULKAKOSKI Oskari
2000
FIN
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
VACCARI Hans
1996
ITA
BRAEKKEN Theodor
2004
NOR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run