official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KRANJEC Zan
1992
SLO
1:43.41
13.59
2
CATER Martin
1992
SLO
+0.55
16.89
3
JAZBEC Patrick
1989
SLO
+0.63
17.37
4
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
+0.75
18.09
5
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+1.02
19.71
6
ANDRIENKO Aleksander
1990
RUS
+1.17
20.60
7
CHONGAROV Nikola
1989
BUL
+1.21
20.84
8
GROSELJ Zan
1993
SLO
+1.26
21.14
9
GARNIEWICZ Mateusz
1990
POL
+1.65
23.48
10
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
+1.66
23.54
11
DAMIAN Johannes
1992
ITA
+1.72
23.90
12
GEORGIEV Georgi
1987
BUL
+1.74
24.02
13
ZERAK Misel
1992
SLO
+1.76
24.14
14
GASPERIN Timi
1990
SLO
+2.04
25.82
14
PRISADOV Stefan
1990
BUL
+2.04
25.82
16
MOLLIN Bart
1981
BEL
+2.19
26.72
17
MAURBERGER Simon
1995
ITA
+2.69
29.72
18
GEIER Gerald
1993
AUT
+2.92
31.10
19
KEJZAR Rok
1993
SLO
+3.02
31.70
20
STUKOV Maksim
1994
RUS
+3.48
34.45
21
PYASIK Evgenij
1993
RUS
+3.54
34.81
22
VUKICEVIC Marko
1992
SRB
+3.55
34.87
23
VUKELIC Leo
1993
CRO
+3.61
35.23
24
RISHWORTH Mike
1987
AUS
+3.81
36.43
25
FRANZ Werner Jun.
1994
AUT
+4.01
37.63
26
KOLEGA Elias
1996
CRO
+4.72
41.89
27
RUDIC Marko
1990
BIH
+5.14
44.41
28
BULLEN Robert
1989
GBR
+6.01
49.62
29
BARWOOD Adam
1992
NZL
+6.03
49.74
30
MAROCCO Marco
1993
ITA
+7.29
57.30
31
PREBBLE Nick
1993
NZL
+7.82
60.48
32
KAVCIC Jani
1996
SLO
+7.84
60.60
33
ERSCHBAMER Roland
1994
ITA
+8.56
64.91
34
SABLJICA Kerim
1994
BIH
+10.31
75.40
35
ANTONIOU Ioannis
1995
GRE
+11.06
79.90
36
KEKESI Marton
1995
HUN
+11.10
80.14
37
LYNE Conor
1993
IRL
+14.57
100.95
38
MASTERL Jaka
1991
SLO
+15.91
108.98
39
DYRBYE NAESTED Casper
1996
DEN
+15.96
109.28
40
MARCY Dennis
1995
POL
+20.54
136.74
41
VETH Nicolas
1995
USA
+24.92
163.00
42
BLAZNIK Andraz
1994
SLO
+25.62
167.20
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
TIMOFEEV Evgeniy
1994
KGZ
HOMAN Zan
1996
SLO
PAP Koppany
1996
ROU
OGBAIDZE Sandro
1996
GEO
PACCHIONE Giulio Alberto
1995
ITA
HALMAGYI Zoltan
1995
HUN
LIHTENEGER VIDMAJER Jon
1996
SLO
HACKER Pirmin
1996
AUT
GOLOB Janez
1995
SLO
ROBERTSON Sam
1993
AUS
PILLER COTTRER Ludovico
1995
ITA
PANCUR Luka
1995
SLO
KREJAC Klemen
1993
SLO
FLORJANCIC Ven
1996
SLO
DAL MASCHIO Giovanni
1993
ITA
RUPNIK Job
1996
SLO
VUKOVIC Andrija
1994
SRB
CAS Jure
1994
SLO
ONSKULIS Martins
1994
LAT
GEORGIEV Svetoslav
1991
BUL
GELASHVILI Jaba
1993
GEO
MENAZZI Luca
1992
ITA
KUNC Jan
1995
SLO
RAZUS Martin
1989
SVK
APPIERTO Andrea
1992
ITA
BORODAYKIN Artem
1994
RUS
BREZNIK Jan
1993
SLO
SIRAN Vladimir
1991
SVK
REICH - POGLADIC Andraz
1993
SLO
BRAJOVIC Gregor
1981
SLO
HROBAT Miha
1995
SLO
SKUBE Matic
1988
SLO
STAURSET Bjoern Tore
1988
NOR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run