Wanlong Ski Resorts (CHN)

Far East Cup
Men's Giant Slalom

OFFICIAL RESULTS

Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
JUNG Donghyun
1988
KOR
2:23.51
14.17
2
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+0.10
14.87
3
BARUFFALDI Stefano
1992
ITA
+0.46
17.41
4
ZABYSTRAN Jan
1998
CZE
+0.52
17.83
5
FRANCESCHETTI Pietro
1993
ITA
+0.56
18.11
6
BERNDT Ondrej
1988
CZE
+0.71
19.17
7
GUALAZZI Michele
1994
ITA
+1.23
22.83
8
MAROVT Tijan
1998
SLO
+1.50
24.73
9
VENNERSTROEM Filip
1998
SWE
+1.57
25.22
10
MATSUMOTO Tatsuki
1996
JPN
+1.70
26.13
11
KYUNG Sung Hyun
1990
KOR
+1.78
26.70
12
JASICZEK Michal
1994
POL
+2.05
28.60
12
MAJOR Billy
1996
GBR
+2.05
28.60
12
MOYNIHAN Nicholas
1994
GBR
+2.05
28.60
15
BARUFFALDI Davide
1999
ITA
+2.14
29.23
16
WAKATSUKI Hayata
1999
JPN
+2.17
29.44
17
INNES Iain
1998
GBR
+2.28
30.22
18
MIYAMOTO Shinya
1992
JPN
+2.38
30.92
19
CASSMAN Oscar
1998
SWE
+2.41
31.13
20
MITSUI Kyohei
1993
JPN
+2.46
31.48
21
POTH Robert
1997
GBR
+2.58
32.33
22
ZLATKOV Kamen
1997
BUL
+2.66
32.89
23
NORMANNSETH Wilhelm
2000
NOR
+2.81
33.95
24
OLSSON Alfred
2000
SWE
+2.95
34.93
25
AIHARA Taro
1999
JPN
+3.00
35.28
26
PYSHKIN Dmitrii
2000
RUS
+3.16
36.41
27
KUBOTA Taku
1998
JPN
+3.48
38.66
28
KAKIZAKI Yumenosuke
1995
JPN
+3.57
39.30
29
KIM Dong Woo
1995
KOR
+4.39
45.07
30
GEDRA Zaks
1998
LAT
+4.73
47.46
31
TODOROV Yoan
1997
BUL
+5.06
49.78
32
NAKAMURA Shun
1995
JPN
+5.16
50.49
33
PARK Je-yun
1994
KOR
+5.20
50.77
34
SATO Ryuma
1999
JPN
+5.27
51.26
35
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
+5.39
52.10
36
SATO Shintaro
1996
JPN
+5.61
53.65
37
SATO Shintaro
2001
JPN
+5.62
53.72
38
MATSUURA Shotaro
1998
JPN
+5.74
54.57
39
INOMATA Shun
1997
JPN
+5.75
54.64
40
AIHARA Shiro
2001
JPN
+5.84
55.27
41
DRUGOV Yuriy
1995
RUS
+5.88
55.55
42
NAKAMATA Kazuki
1997
JPN
+6.33
58.72
43
RHEE Dong Geun
1994
KOR
+7.08
64.00
44
DYRBYE NAESTED Casper
1996
DEN
+7.09
64.07
45
SEINO Koyu
1993
JPN
+7.32
65.69
46
LEE Jang Woo
1995
KOR
+7.57
67.45
47
HONG Dongkwan
1995
KOR
+7.70
68.36
47
NAKAGAWA Shin
1998
JPN
+7.70
68.36
49
ADAMS Jack
1998
AUS
+7.74
68.64
50
SHIMANUKI Aguri
1998
JPN
+7.80
69.07
50
BIRAN Itamar
1998
ISR
+7.80
69.07
52
CONG Liang
1997
CHN
+7.83
69.28
53
LEGGETT Connor
2000
AUS
+8.01
70.54
Did not qualify for 2nd run
KIMISHIMA Ohra
2002
JPN
FUKUDA Kotaro
2002
JPN
ISHIZUKA Koshiro
2002
JPN
ZHAO Jianqing
2002
CHN
AOKI Rion
2002
JPN
YANG Jinge
1999
CHN
SHOGENJI Kenta
2001
JPN
GAO Qun
1996
CHN
KUDO Ryota
2001
JPN
WANG Liwei
1999
CHN
CHO Bum-Hee
2000
KOR
ZHOU Dongjun
1989
CHN
TAKAHASHI Uta
1998
JPN
ZHANG Xiaosong
1997
CHN
MIYAZAKI Yu
2000
JPN
CHOI Min-seok
2000
KOR
MAKINO Toki
2001
JPN
XU Mingfu
1997
CHN
ZHANG Yangming
1994
CHN
SUZUKI Issei
2002
JPN
BAE Jun-Woo
1998
KOR
FUNAMOTO Kanau
2001
JPN
ITO Shugo
2000
JPN
TAKAHASHI Takuya
1998
JPN
TOMIOKA Tsukasa
1997
JPN
ISHIJIMA Yuichiro
2000
JPN
YAMAKOSHI Takafumi
1997
JPN
NAKAJIMA Goru
1998
JPN
OINOSHO Kaito
1996
JPN
KOSE Yamato
1998
JPN
KOYAMA Takayuki
2001
JPN
OSIPOV Vladislav
1999
RUS
SATO Taiga
2001
JPN
TRYASOV Leonid
2000
RUS
JUNG Minsik
1997
KOR
COATES Theodore
1999
AUS
KOYAMA Kei
2000
JPN
TAKAHASHI Taisei
1997
JPN
TAKAYAMA Shintaro
1999
JPN
HYSKA Martin
1994
SVK
INOMATA Yu
2000
JPN
NISHI Sota
1996
JPN
MIURA Asahi
1997
JPN
YOSHIZAWA Shuzo
1997
JPN
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
Did not start 1st run