official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SUNDQUIST Max-gordon
1994
SWE
1:32.50
15.80
2
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
+0.27
17.90
3
CASSMAN Ludwig
1995
SWE
+0.46
19.38
4
KAAHRE Rickard
1991
SWE
+0.72
21.40
5
JOHANSSON Emil
1988
SWE
+0.75
21.64
6
GRAHN Dan Axel
1994
SWE
+0.87
22.57
7
JAKOBSEN Kristoffer
1994
SWE
+1.05
23.97
8
ENGVOLL Morten
1992
NOR
+1.10
24.36
9
BAARDSETH Jeppe
1995
NOR
+1.37
26.46
10
HAUGEN Per Torstein
1994
NOR
+2.32
33.86
11
LIFVENDAHL Ludvig
1995
SWE
+2.64
36.35
12
WISEN Christopher
1992
SWE
+2.71
36.89
13
HEDMAN Bjoern
1992
SWE
+2.81
37.67
14
GRAHN Guilherme
1997
BRA
+3.30
41.49
15
STEINWALL Filip
1997
SWE
+4.13
47.95
16
STARZYK Pawel
1993
POL
+4.61
51.68
17
LOENNBERG Philip
1996
SWE
+4.78
53.01
18
HOLMGREN Oscar
1997
SWE
+5.62
59.54
19
KARLSSON Hampus
1996
SWE
+6.47
66.16
20
ERIKSSON Oskar
1997
SWE
+7.00
70.29
21
FRANKENBERG GLANTZ Trolle
1996
SWE
+7.60
74.96
22
TOERNQVIST David
1998
SWE
+7.84
76.82
23
COLLIN Axel
1998
SWE
+8.04
78.38
24
SEGELSJOE-DUVERNOY Marcus
1996
SWE
+8.14
79.16
25
EKELOEF John
1998
SWE
+8.62
82.90
26
AAKERSTROEM Joel
1999
SWE
+9.51
89.82
27
KNUTSSON Oscar
1997
SWE
+9.90
92.86
28
BERTILSSON Erik
1999
SWE
+10.44
97.06
29
JORAELV Daniel
1997
SWE
+11.80
107.65
30
BERGMAN Martin
1997
SWE
+12.67
114.42
31
AXELSSON Adam
1998
SWE
+13.17
118.31
32
NIVRE Fredrik
1999
SWE
+14.19
126.25
33
KINDBERG Alfred
1997
SWE
+14.24
126.64
34
HAUKELI Christian
1999
NOR
+14.80
131.00
35
GUSTAFSSON Maans
1999
SWE
+18.05
156.30
36
DALMALM Oscar
1999
SWE
+19.74
169.45
Did not finish 2nd run
DALMALM Gustav
1999
SWE
SJOESTRAND Oscar
1999
SWE
KIRKEBY Kristian
1998
NOR
RUNDLOEF Marcus
1997
SWE
GRAHN Filip
1997
SWE
JOHANSSON Filip
1999
SWE
NORD Edvard
1995
SWE
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
AHLIN Adam
1997
SWE
NILSSON Didrik
1997
SWE
LYNG-JOERGENSEN Jonas
1996
NOR
CASSMAN Anthon
1993
SWE
BAKKE Max
1997
NED
ROENNGREN Mattias
1993
SWE
WEDIN Robin
1994
SWE
TAJET Simen
1993
NOR
Did not finish 1st run
JOHNSSON Oskar
1993
SWE
GUSTAFSSON Benjamin
1999
SWE
ANTFOLK Alexander
1998
SWE
HELKAMO Mathias
1996
FIN
LINDBERG Malte
1997
SWE
ENQVIST Niclas
1996
SWE
GUSTAFSSON William
1999
SWE
CASSMAN Oscar
1998
SWE
SMITH Anton
1997
SWE
PERSSON Jacob
1998
SWE
ERIKSSON II Johan
1996
SWE
STACKEFAELT Jonas
1996
SWE
CRONEBORG Claes
1998
SWE
OESTMARK Anton
1996
SWE
GABRIELSSON Bjoern
1991
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run