official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HANSSON William
2001
SWE
1:30.48
17.24
2
KINDEM Kaspar
2000
NOR
+0.07
17.80
3
MANKINEN Miikka
1997
FIN
+0.15
18.45
4
GRYM Hannes
1996
SWE
+0.31
19.74
4
WASMEIER Lukas
1994
GER
+0.31
19.74
6
STRAND Andreas
1998
NOR
+0.38
20.31
7
ZIMMER Oscar
2001
NOR
+0.83
23.94
8
HOLMGREN Oscar
1997
SWE
+0.96
24.99
9
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+0.98
25.15
10
HEDENBERG Wilhelm
1995
SWE
+1.02
25.47
11
VENNERSTROEM Filip
1998
SWE
+1.11
26.20
12
SILFAELT Johan
1996
SWE
+1.20
26.92
13
HEGELE Georg
1996
GER
+1.44
28.86
14
DICK Lukas
1996
GER
+1.63
30.39
15
PERSSON Jacob
1998
SWE
+1.67
30.71
16
AHO Saku
1997
FIN
+1.89
32.49
17
SOEVIK Christian Oliveira
2001
NOR
+1.95
32.97
18
BREIVIK Odin Vassbotn
1998
NOR
+1.99
33.30
19
AAKERSTROEM Joel
1999
SWE
+2.01
33.46
20
BERGMARK Jacob
2000
SWE
+2.15
34.59
21
HANDOLIN Juho
1997
FIN
+2.19
34.91
22
FORSMAN Rickard
2000
SWE
+2.25
35.39
23
FOLKESSON Hjalmar
2000
SWE
+2.47
37.17
24
SEHLBERG Alexander
1998
SWE
+2.48
37.25
25
WIKSTROM Wilhelm
2000
FIN
+2.55
37.81
26
NETINDER Melker
2000
SWE
+3.05
41.85
27
WALLGREN Kalle
1999
SWE
+4.13
50.56
28
MARTIN Max
2000
USA
+4.25
51.53
29
BERGLUND Gusten
2000
SWE
+4.46
53.22
30
BERGKLINT-TOERNROS Oliver
1998
SWE
+4.99
57.50
31
BARSCH Jonas
2001
SWE
+5.50
61.61
32
MARKLUND Emil
1999
SWE
+5.80
64.03
33
AAHS Albin
2002
SWE
+6.54
70.01
34
FJAELLBERG William
1998
SWE
+6.60
70.49
35
AABERG Filip
2001
SWE
+6.74
71.62
36
GILLBERG Oskar
2002
SWE
+6.91
72.99
37
FREDRIKSON David
2001
SWE
+7.53
77.99
38
JOHANSSON Filip
1999
SWE
+7.94
81.30
39
LUNDSTROEM Jacob
2002
SWE
+8.79
88.16
40
OEHMAN Edvin
2000
SWE
+9.11
90.74
41
PEJOK Maans
2001
SWE
+9.33
92.52
42
BORGENSTAM Ludvig
2000
SWE
+9.56
94.37
43
SOEDERBERG Oscar
2001
SWE
+9.57
94.45
44
KRISTIANSSON Kalle
1999
SWE
+9.60
94.69
45
SJOEBERG Samuel
2001
SWE
+9.93
97.36
46
BACKLUND THORSANDER Jacob
2000
SWE
+12.22
115.83
47
LINDSTROEM Aron
2000
SWE
+13.76
128.26
48
ALFREDSON Johannes
2000
SWE
+14.85
137.05
Did not finish 2nd run
CASSANO Simon
2002
SWE
BORNEMAR Marcus
1999
SWE
KONRADSSON Samuel
2001
SWE
KEMHAGEN Manne
2002
SWE
NYSTROEM Axel
2000
SWE
WIDMARK Per
2002
SWE
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
LINDHE Wille
2002
SWE
BODEN Victor
2000
SWE
HUURINAINEN Markus
1999
FIN
MJELDE Joachim
1999
NOR
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
GUNLEIKSRUD Halvor Hilde
2000
NOR
CASSMAN Anthon
1993
SWE
NORMANNSETH Wilhelm
2000
NOR
Did not finish 1st run
GUNNARSSON Gustaf
2002
SWE
ISAKSSON Hampus
2002
SWE
HJORTH Gustav
2002
SWE
GRAN Herbert
2001
SWE
PETTERSSON Emil
2002
SWE
UHRAS Benjamin
1999
SWE
GROENHOLM David
2000
SWE
NORDIN Linus
2000
SWE
HULTMAN Erik
2000
SWE
SANDIN VAENJE Wilhelm
2000
SWE
WALLIN Atle
2001
SWE
ERIKSSON ELMROTH Timothy
2002
SWE
BERGMAN Johan
1998
SWE
BACKMAN Hugo
1996
SWE
VOSS-SCHRADER Erik
2000
SWE
NERSNAES Peder
2000
NOR
NILSSON Didrik
1997
SWE
RIDDARSTROEM Peter
1994
SWE
HOFSTEDT Adam
2002
SWE
SCOTT Alec
1997
AUS
CASSMAN Oscar
1998
SWE
DALMALM Gustav
1999
SWE
STAUTLAND Aidan
1998
NOR
STEEN OLSEN Alexander
2001
NOR
KARLBERG Lukas
1999
SWE
BRAENDHOLM Jesper
1999
SWE
Did not start 1st run