official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
FOURNIER Simon
1997
CAN
1:38.01
7.27
2
RITCHIE Benjamin
2000
USA
+0.62
11.89
3
LIEN Joachim Bakken
1997
NOR
+0.69
12.41
4
SHARP Keegan
1997
CAN
+0.77
13.01
5
DRILLER Garret
1996
USA
+0.87
13.75
6
MUHLEN-SCHULTE Louis
1998
AUS
+0.97
14.49
6
READ Jeffrey
1997
CAN
+0.97
14.49
8
DILLING Jacob
1999
USA
+1.01
14.79
9
MARSHALL Tucker
1990
USA
+1.08
15.31
10
MULLIGAN Sam
1997
CAN
+1.59
19.11
11
ROEISLAND Max
1994
NOR
+1.60
19.19
12
SOLHEIM Aage
1996
NOR
+1.62
19.34
13
WOOLSON Thomas
1993
USA
+1.77
20.45
14
PHILP Huston
1997
CAN
+1.90
21.42
15
SEYMOUR Jett
1998
USA
+1.98
22.02
16
WEISEL Kipling
1995
USA
+2.04
22.46
16
ESTEVE Axel
1994
AND
+2.04
22.46
18
NEGOMIR Kyle
1998
USA
+2.26
24.10
19
SEGER Brodie
1995
CAN
+2.35
24.77
20
CASSELMAN Jamie
2000
CAN
+2.36
24.85
21
WALCH Linus
1994
AUT
+2.41
25.22
22
KOGLER Tobias
1996
AUT
+2.63
26.86
23
CARRY Patrick
1995
CAN
+2.65
27.01
24
LEEVER Alex
1995
USA
+2.69
27.31
25
MCCORMACK Declan
1999
CAN
+2.88
28.72
26
GILE Bridger
1999
USA
+3.17
30.88
27
KINSELLA Kellen
2001
USA
+4.86
43.47
28
NELSON Isaiah
2001
USA
+4.89
43.69
29
WAGNER Kalle
1997
USA
+4.91
43.84
30
MYAGKOV Fedor
1996
RUS
+5.20
46.00
31
LESSARD Raphael
2001
CAN
+5.32
46.89
32
LANIEL Jeremy
2001
CAN
+5.76
50.17
33
KEANE Brendan
1999
USA
+5.80
50.47
34
BRAYTON Hunter
1999
USA
+6.03
52.18
35
LANE Tristan
1998
USA
+6.48
55.53
36
BOCOCK Scott
2000
USA
+6.52
55.83
37
SLATTERY Logan
1997
USA
+6.53
55.91
38
POITRAS Pierre-Elliot
2001
CAN
+6.83
58.14
39
SEYMOUR Trey
2000
USA
+7.15
60.52
40
KELLEY Robby
1990
USA
+8.13
67.82
41
KOWALCZYK Myles
2000
CAN
+8.38
69.69
42
UNDERHILL Bradshaw
2000
USA
+9.94
81.31
43
MILLER Andrew
1998
USA
+9.96
81.45
44
SANTANIELLO Nick
1995
USA
+15.23
120.71
Did not finish 2nd run
CARRUTHERS Caeden
2001
CAN
MARTIN Max
2000
USA
MCNAMARA Liam
1999
USA
TRUDEAU William
1999
USA
DUFF Sam
2000
CAN
QUENNEVILLE Raphael
1996
CAN
JORDAN Asher
1999
CAN
SEGER Riley
1997
CAN
GRASIC Martin
1995
CAN
BAKKE Morten Ungersness
1994
NOR
DUFFY Drew
1995
USA
VINTER Zak
1998
GBR
ENGEL Mark
1991
USA
VIETZE Sandy
1993
USA
WINTERS Luke
1997
USA
Disqualified 2nd run
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 1st run
PERKINS Tanner
2001
USA
CORNELIUS Cooper
1999
USA
SENECAL Marc-Eugene
2000
CAN
PETKOVIC Konstantin
2000
CAN
VAN SOEST Gerrit
2001
CAN
RIEMENSCHNEIDER Noah
2001
USA
STRAUCH Tucker
2000
USA
MAURSTAD Fredrik
1995
NOR
ALARIE Charles-Antoine
2000
CAN
FANCHER Burke
2000
USA
ALEXANDER Kyle
1999
CAN
COCHRANE Kelvin
1999
CAN
PRINCE-JUDD Dashiell
2000
USA
DONALD Gavin
1999
CAN
KIRWOOD Clayton
1996
USA
SALVADORES Xavier
1996
AND
DOMONOSKE David
1997
USA
RIUS GIMENEZ Alex
1998
AND
ALEXANDER Cameron
1997
CAN
GAVETT Tim
1998
USA
KUUS Karl
1995
CAN
DVORACEK Addison
1996
USA
ANDERSON Tommy
1998
USA
ARVIDSSON Erik
1996
USA
SANDERBERG Olav Engelhardt
1997
NOR
WALLACE Liam
1999
CAN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run