official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
WALLACE Liam
1999
CAN
1:46.13
17.45
2
KETTERER David
1993
GER
+0.22
18.96
3
FOURNIER Simon
1997
CAN
+0.52
21.03
4
LEEVER Alex
1995
USA
+0.65
21.92
5
JORDAN Asher
1999
CAN
+0.99
24.26
6
LAINE Tormis
2000
EST
+1.13
25.22
7
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+1.24
25.98
8
BRUDEVOLL Bjoern
1997
NOR
+1.79
29.76
9
MCCORMACK Declan
1999
CAN
+2.07
31.69
10
ALKIER Justin
1998
CAN
+2.13
32.10
11
FRANZONI Giovanni
2001
ITA
+2.34
33.55
12
FERRI James
1996
USA
+2.42
34.10
13
MARSHALL Tucker
1990
USA
+2.62
35.47
14
PARAZETTE Oliver
2002
USA
+2.80
36.71
15
PUCKETT Cooper
2003
USA
+2.86
37.12
16
KOGLER Tobias
1996
AUT
+3.15
39.12
17
FAUSA Louis Gustav
2000
NOR
+3.17
39.25
18
PALMQUIST Camden
2003
USA
+3.32
40.29
19
FOREJTEK Filip
1997
CZE
+3.46
41.25
20
POULTER Jay
2003
USA
+3.76
43.31
21
BIRKNER Alexander
1998
USA
+3.99
44.89
22
MAZELLIER Etienne
2001
CAN
+4.17
46.13
23
WAGNER Kalle
1997
USA
+4.59
49.02
24
PUCKETT Cole
2000
USA
+4.61
49.16
25
FUCIGNA Peter
1996
USA
+4.81
50.53
26
KARLBERG Lukas
1999
SWE
+5.21
53.29
27
KRUPKA Jimmy
1998
USA
+6.77
64.02
28
WOOD Mackenzie
2002
CAN
+7.31
67.73
29
KOHLHOFER Sebastian
2004
USA
+7.61
69.79
30
CASSELMAN Jamie
2000
CAN
+7.76
70.83
31
MOZEN Isaac
2001
USA
+7.81
71.17
32
TURNER Teagan
2003
USA
+7.92
71.93
33
BRAYTON Hunter
1999
USA
+8.95
79.01
34
CORNELIUS Cooper
1999
USA
+9.06
79.77
35
HOFFMAN Thomas
2002
AUS
+9.37
81.90
36
STEFFEY George
1997
USA
+9.89
85.48
37
KIRWOOD Nick
2004
USA
+10.06
86.65
38
FLANIGAN Bode
2002
USA
+10.85
92.08
39
HERHUSKY Ryan
2003
USA
+10.88
92.29
40
GRANT Tanner
2003
USA
+12.20
101.37
41
WASSERMAN William
2004
USA
+13.48
110.17
42
GILLIS Daniel
2002
USA
+13.72
111.82
43
LANE Tristan
1998
USA
+14.55
117.53
44
NOLAN Alec
2002
USA
+16.22
129.02
45
DILLING Jacob
1999
USA
+18.60
145.39
46
GONZALEZ GONZALO Pedro
2005
ESP
+22.74
173.86
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
GALPERIN Josef Mark
2004
RUS
NORFOLK Rowen
2004
USA
UNTERWURZACHER Maximilian
2003
AUT
ROACH Hunter
2004
USA
HENYON Walker
2004
USA
DEGIROLAMO Ben
2003
USA
BION Zachary
2004
USA
DAVENPORT Topher
2003
USA
POWELL Appollo
2003
USA
SEYMOUR Chase
2000
USA
CARRUTHERS Caeden
2001
CAN
VALADKA Aleksas
2003
CAN
PENNINGTON Trent
2002
USA
REED Brooks
2002
USA
SOLA Heming
2003
CAN
BROWN Benny
2003
USA
RYAN Bobby
1999
USA
TEMERTZOGLOU Zachary
2001
CAN
AINSLIE Rowen
2001
USA
REICH Jack
2002
USA
VINTER Zak
1998
GBR
BIGATEL Justin
2003
USA
OWENS Cam
2002
USA
SEYMOUR Trey
2000
USA
LANG Charlie
2000
USA
BERVY Max
2000
USA
STAURSET Isak
1999
NOR
WOLF Simon Luca
2001
GER
FRISK David
1997
SWE
NILSSON Edvin
1999
SWE
SCHNEIDER Frederick
1999
USA
MATHERS Jeremy
2001
USA
PALCHAK Cole
2000
USA
SARCHETT Ryder
2003
USA
DELLA VITE Filippo
2001
ITA
HEAYDON Henry
2001
AUS
YUASA Naoki
1983
JPN
WINTERS Luke
1997
USA
VAN SLYKE Andrew
2001
USA
ROMANIN Nathan
2001
CAN
BOWERS Jack
2000
USA
POITRAS Pierre-Elliot
2001
CAN
HOLSCHER Diego
2001
CHI
ALARIE Charles-Antoine
2000
CAN
TEFRE Mathias
1999
NOR
NELSON Isaiah
2001
USA
MULLIGAN Sam
1997
CAN
DRILLER Garret
1996
USA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run