official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BISSIG Carole
1996
SUI
1:48.80
30.74
2
SCHMITT Janine
2000
SUI
+1.57
41.27
3
KASPER Vanessa
1996
SUI
+1.87
43.29
4
GADIENT Selina
2002
SUI
+2.17
45.30
5
BAUMANN Lara
2001
SUI
+2.27
45.97
6
PFIFFNER Svenja
2001
SUI
+2.56
47.92
7
BOESCH Alessia
2003
SUI
+3.03
51.07
8
ZOLLER Sarah
2002
SUI
+3.52
54.36
9
SOMMEROVA Elese
2001
CZE
+4.13
58.45
10
FUCHS Sue
2001
SUI
+4.27
59.39
11
CHRISTEN Anja
2003
SUI
+4.39
60.19
12
DAEPP Bigna
2002
SUI
+4.51
61.00
13
LUEOEND Flavia
2002
SUI
+4.88
63.48
14
SARRASIN Celine
2001
SUI
+5.44
67.24
15
JEGHER Seraina
2002
SUI
+5.80
69.66
16
DIETRICH Anna
2002
SUI
+6.17
72.14
17
MOSCA Domenica
2000
SUI
+6.95
77.37
18
BRAENDLI Anuk
2003
SUI
+7.36
80.12
19
HURNI Michelle
2003
SUI
+7.82
83.21
20
KLOPFENSTEIN Amelie
2002
SUI
+8.65
88.78
21
SCHULER Vivien
2001
SUI
+8.93
90.66
22
ROGGEMAN Sara
2001
BEL
+9.02
91.26
23
BUCHOLZKI Valentina
2003
SUI
+9.74
96.09
24
VAN GOOL Daniek
2003
SUI
+10.78
103.07
25
CABRIN Lea
2002
SUI
+11.35
106.89
26
BIRCHER Nadja
2003
SUI
+11.94
110.85
27
SCHMITT Carina
2002
SUI
+12.29
113.20
28
ZURBRIGGEN Anina
2003
SUI
+12.33
113.47
29
CANDINAS Gianna
2003
SUI
+12.97
117.76
30
STADLER Lorena
2002
SUI
+15.12
132.19
31
HERREN Ysaline
2003
SUI
+16.04
138.36
32
ARNOLD Alexandra
2002
SUI
+16.28
139.97
33
BURGENER Svenja
2003
SUI
+16.58
141.98
34
WEIBEL Elea
2003
SUI
+18.70
156.21
35
CRIVELLI Martina
2003
SUI
+18.73
156.41
36
VON GRUENIGEN Nicki
2003
SUI
+19.36
160.64
37
PARLI Melina
2001
SUI
+22.94
184.66
38
WINKLER Lisa
2003
SUI
+23.34
187.34
39
VANDENBOGAERDE Amber
2002
BEL
+26.68
209.75
Did not finish 2nd run
CASAULTA Nina
2003
SUI
ARPAGAUS Siria
2003
SUI
LANDIS Kristina
2002
SUI
CALUORI Ginia-Lara
2002
SUI
GANTENBEIN Sara
2003
SUI
MOSER Rebecca
1997
SUI
LEUZINGER Elena
2003
SUI
ZURNIWEN Sophia
2002
SUI
FATTON Marine
2001
SUI
JAIMAN Mida
2002
SUI
HERREN Nina
2002
SUI
LANGENEGGER Nadine
2002
SUI
BRUNNER Thea
2002
SUI
TOSCANO Martina
1997
SUI
ROSSI Livia
2001
SUI
CONRAD Sina
1998
SUI
DARBELLAY Delphine
2002
SUI
MACHERET Valentine
1998
SUI
MARCORA Carlotta Maria Clara
1999
ITA
MOOSER Norina
2000
SUI
OBERDANNER Sophia
1999
AUT
VOLKEN Lena
2002
SUI
FLUETSCH Bianca
2001
SUI
BARMETTLER Leana
1996
SUI
Did not finish 1st run
Disqualified 1st run
Did not start 1st run