official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DANIOTH Aline
1998
SUI
1:38.47
15.00
2
POHJOLAINEN Rosa
2003
FIN
+1.75
27.97
3
DELLA MEA Lara
1999
ITA
+2.20
31.31
4
HILZINGER Jessica
1997
GER
+2.24
31.61
5
GOOD Nicole
1998
SUI
+2.35
32.42
6
TSCHURTSCHENTHALER Vera
1997
ITA
+2.52
33.68
7
LAMURE Marie
2001
FRA
+2.61
34.35
8
HALLER Celina
2000
ITA
+2.66
34.72
9
MATHIOU Sophie
2002
ITA
+2.70
35.02
10
GRITSCH Franziska
1997
AUT
+2.75
35.39
11
SHKANOVA Maria
1989
BLR
+2.83
35.98
12
HOEPLI Aline
2001
SUI
+3.04
37.54
13
LACHEB Kenza
1998
FRA
+3.24
39.02
14
MASCHERONA Marika
1998
ITA
+3.25
39.09
15
LORENZI Lucrezia
1998
ITA
+3.33
39.69
16
SOLA Beatrice
2003
ITA
+3.43
40.43
17
MARTELLEUR Hedda
2001
SWE
+3.84
43.47
18
OLIVIER Victoria
2004
AUT
+3.86
43.62
19
KUFAAS Mariel
1999
NOR
+3.93
44.13
20
GORNOSTAEVA Anastasia
1999
RUS
+4.13
45.62
21
TKACHENKO Ekaterina
1995
RUS
+4.18
45.99
22
ZELGER Lorina
1999
SUI
+4.54
48.66
23
RESNICK Allie
2001
USA
+4.76
50.29
24
KORPIO Nella
1999
FIN
+4.84
50.88
25
PFIFFNER Svenja
2001
SUI
+5.22
53.70
26
DAHLBERG Melanie
2002
SWE
+5.39
54.96
27
BRECHE Clarisse
2001
FRA
+5.96
59.18
28
WALDAUF Sophia
2001
AUT
+6.02
59.63
29
BISSIG Carole
1996
SUI
+6.13
60.44
30
TOMSIC Nika
2000
SLO
+6.43
62.67
31
MARSCHEL Kim
2004
GER
+8.02
74.46
32
MELNIKOVA Polina
2001
RUS
+8.14
75.35
33
FRITZENWALLNER Teresa
2002
AUT
+9.11
82.54
34
FYNN Kaitlyn
2003
CAN
+9.14
82.76
35
FATTON Marine
2001
SUI
+9.44
84.98
36
MOSCA Domenica
2000
SUI
+9.49
85.35
37
ALEXANDER Kiara
2001
CAN
+9.76
87.36
38
PFURTSCHELLER Valentina
2002
AUT
+11.65
101.37
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
ZURNIWEN Sophia
2002
SUI
POPOVA IAROSLAVA
2002
RUS
TIMMERMANN Cydnie
2003
CAN
FUCHS Sue
2001
SUI
OPLOTNIK Anja
2002
SLO
MIJARES RUF Carla
2002
AND
MOLLIN Axelle
2001
BEL
ZOLLER Sarah
2002
SUI
DVORNIK Pika
1992
SLO
JAKOBSEN Susanne
1999
SWE
CHEVRIER Marion
2001
FRA
OEHLUND Cornelia
2005
SWE
ASTNER Nina
2000
AUT
MCFARLANE Caitlin
2002
FRA
WESTHOFF Bianca Bakke
2000
NOR
HERZ Celina
2000
AUT
BROMEE Ella
2000
SWE
SOMMEROVA Elese
2001
CZE
VIVIANI Serena
1999
ITA
VANREUSEL Kim
1998
BEL
HONKANEN Riikka
1998
FIN
GULLI Anita
1998
ITA
MACHERET Valentine
1998
SUI
ROSSETTI Marta
1999
ITA
LJUTIC Zrinka
2004
CRO
CEDER Liv
2001
SWE
STOFFEL Elena
1996
SUI
Disqualified 1st run