official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
RAST Camille
1999
SUI
2:24.70
15.00
2
EGLOFF Selina
2001
SUI
+0.75
20.23
3
LOEVBLOM Hilma
2000
SWE
+1.24
23.66
4
ASTNER Nina
2000
AUT
+2.04
29.24
5
HAERRI Vivianne
1999
SUI
+2.18
30.22
6
WILD Simone
1993
SUI
+2.40
31.75
7
LJUTIC Zrinka
2004
CRO
+2.44
32.03
8
ESCANE Doriane
1999
FRA
+2.57
32.94
9
GHISALBERTI Ilaria
2000
ITA
+2.74
34.13
10
LUCZAK Magdalena
2001
POL
+2.85
34.89
11
DVORNIK Neja
2001
SLO
+3.11
36.71
12
HILZINGER Jessica
1997
GER
+3.22
37.48
13
LINGG Charlotte
1999
LIE
+3.56
39.85
14
PFURTSCHELLER Valentina
2002
AUT
+3.62
40.27
15
RASK Sara
2000
SWE
+3.72
40.97
16
SARACCO Carlotta
1999
ITA
+3.73
41.04
17
MAARSTOEL Andrine
1999
NOR
+4.13
43.83
18
AGNELLI Carole
2001
ITA
+4.21
44.39
19
BOSTROEM MUSSENER Moa
2001
SWE
+4.37
45.50
20
CILLARA ROSSI Valentina
1994
ITA
+4.39
45.64
21
FANTI Francesca
1999
ITA
+4.74
48.09
21
EGGER Magdalena
2001
AUT
+4.74
48.09
23
ZELGER Lorina
1999
SUI
+4.76
48.22
24
PLATINO Elisa
1999
ITA
+4.95
49.55
25
BERTANI Luisa Matilde Maria
1996
ITA
+5.10
50.60
26
MARGREITER Lucy
2001
GER
+5.19
51.23
27
TKACHENKO Ekaterina
1995
RUS
+5.24
51.57
28
SOCQUET DAGOREAU Julia
2000
FRA
+5.29
51.92
29
NYBERG Lisa
2002
SWE
+6.81
62.53
30
BRECHE Clarisse
2001
FRA
+7.56
67.77
31
BELFROND Annette
2002
ITA
+8.08
71.40
32
AICHER Emma
2003
GER
+8.18
72.10
33
DURRER Delia
2002
SUI
+8.26
72.65
34
LYDERSEN Pernille Dyrstad
2003
NOR
+9.43
80.82
35
MOERKESET Anna Bryn
2001
NOR
+9.71
82.78
36
MELNIKOVA Polina
2001
RUS
+9.92
84.24
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BROENS Ida Sofie Bunsov
1999
DEN
ZIKOVA Barbora
2001
CZE
GORNOSTAEVA Anastasia
1999
RUS
ANDERSON Jessica
1998
GBR
DE LEONARDIS Carlotta
2003
ITA
HENRIKSSON Charlotte
2003
FIN
WOODWARD Sarah
2001
GBR
CHYLA Maja
2001
POL
NIELSSEN Carmen Sofie
2003
NOR
MARANGON Martina
2003
ITA
VANREUSEL Kim
1998
BEL
ASTEGIANO Melissa
2003
ITA
STEINMAIR Laura
2000
ITA
BERNARDI Vicky
2002
ITA
POHJOLAINEN Rosa
2003
FIN
ALLEMAND Sara
2000
ITA
ROTA Laura
2000
ITA
NYBERG Martine Fosmo
1999
NOR
POPOVA IAROSLAVA
2002
RUS
DAHON Alizee
2002
FRA
ARRER Melanie
1998
AUT
JAKOBSEN Susanne
1999
SWE
OLIVIER Victoria
2004
AUT
KUFAAS Mariel
1999
NOR
HARO Carmen
1998
FRA
CEDER Liv
2001
SWE
PAULATHOVA Katerina
1993
CZE
CZAPSKA Zuzanna
1998
POL
DORIGO Fabiana
1998
GER
PAU Nuria
1994
ESP
SPORER Marie- Therese
1996
AUT
KASPER Vanessa
1996
SUI
Disqualified 1st run
Did not start 1st run