official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SOLA Heming
2003
CAN
1:39.50
50.44
2
ROMANIN Nathan
2001
CAN
+0.32
52.79
3
NODDINGS Max
2000
USA
+1.66
62.62
4
KALLMAN William
2004
USA
+1.93
64.60
5
JACKSON Silas
2003
USA
+2.45
68.41
6
RYAN Elliot
1999
USA
+3.46
75.82
7
TIMM Dylan
2002
CAN
+3.58
76.71
8
STEED William
2005
CAN
+3.71
77.66
9
CHUDZIK Alex
2003
USA
+3.99
79.71
10
STAUDENMAYER Zack
2004
USA
+4.04
80.08
11
DWYER Luke
2005
USA
+4.71
85.00
12
GALLAGHER Christian
1997
USA
+5.22
88.74
13
ROBIN Kyle
2005
USA
+5.78
92.85
14
MARTIN Aaron
2004
USA
+5.96
94.17
15
LAINO Peter
2001
SUI
+6.15
95.56
16
KESSLER Nathan
2004
USA
+6.39
97.32
16
BOWER Zac
2003
USA
+6.39
97.32
18
PANTELICK Charlie
2004
USA
+6.57
98.64
19
NELLA Aidan
2003
CAN
+6.69
99.52
20
BRUMM Lucas
2005
USA
+6.85
100.70
21
HALLAGAN Leo
2002
USA
+7.30
104.00
22
LEWISON William
2002
USA
+7.37
104.51
23
KIDD Logan
2004
CAN
+7.41
104.80
24
CARUSO Michael
2005
USA
+7.85
108.03
25
NORFOLK Rowen
2004
USA
+8.16
110.31
26
BARON Liam
2005
USA
+9.86
122.78
27
HORSCH Caleb
2002
USA
+10.51
127.55
28
AUGUST Owen
2002
USA
+10.67
128.72
29
HURLEY Fineas
2005
USA
+11.77
136.79
30
STIFFLER Theo
2004
USA
+12.26
140.39
31
DROHAN Aidan
2003
USA
+12.49
142.08
32
HINE Ethan
2004
USA
+12.71
143.69
33
CABOT Benjamin
2003
USA
+13.99
153.08
34
RICHARDS Benjamin
2005
USA
+15.93
167.31
35
GRUNSELL Declan
2005
AUS
+19.82
195.85
36
WESTON Jack
2005
USA
+20.98
204.36
37
MOSES Tijsen
2005
USA
+21.58
208.77
38
ROSENBLOOM James
2005
CAN
+23.16
220.36
39
SAVAGE Porter
2005
USA
+24.73
231.88
40
PENDENZA Giovanni
2005
ITA
+26.18
242.51
41
SEELERT Ian
2004
USA
+36.16
315.73
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
HEKKING Landon
2005
USA
OKIE Knight
2005
USA
STEBER Daniel
2005
USA
BARTUMEU RAMENTOL Marcel
2005
AND
NEEVES Benjamin
2003
USA
HOLTENMAN Anders
2004
USA
CAMP William
2005
USA
DOUGHERTY James
2005
USA
HANGHOEJ Vitus
2004
DEN
FILION Maxime
2005
CAN
BARON Simon
2005
USA
JACOBI Jake
2004
USA
EILERS Robert
2004
USA
GALPERIN Josef Mark
2004
RUS
ROBILLARD Luca
2002
USA
HUNTER Jack
2005
CAN
GATCLIFFE James
2003
CAN
BARTHOLOMEW Colton
2005
CAN
PATTON William
2004
USA
LENT Cameron
2000
USA
ORRANGE PATON Trent
2003
USA
JORDAN Tait
2002
CAN
SHEA Jack
2000
USA
TURNBULL Ryan
2003
CAN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run