official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MCCONVILLE Corey
1997
CAN
1:46.56
36.85
2
KENOSH Tommy
2000
USA
+1.68
48.36
3
MCNAMARA Liam
1999
USA
+1.79
49.11
4
DERWIN Colbey
1997
NZL
+2.44
53.57
5
MORGAN Chauncey
1999
USA
+3.18
58.63
6
GUTSTEIN Trent
1998
USA
+3.39
60.07
7
HEJNA Ethan
1998
USA
+4.07
64.73
8
KORNYA William
2000
CAN
+4.29
66.24
9
DAHL Hayden
2000
USA
+4.52
67.81
10
WRIGHT Spencer
1999
USA
+4.66
68.77
11
KEARING Luke
2002
USA
+7.56
88.64
12
SCHMIDT Ryan
1997
USA
+8.24
93.30
13
DEKKO Zachary
2000
USA
+9.14
99.46
14
SNYDER Will
1998
USA
+10.52
108.92
15
PARAZETTE Holden
2000
USA
+12.03
119.26
16
TABER Benjamin
2000
USA
+12.33
121.32
17
VANDERHOEF Otto
1999
USA
+14.95
139.27
18
PRICE Matthew
1999
USA
+14.99
139.54
19
TARANTELLI Uberto
2000
GBR
+16.28
148.38
20
SCHULTZ Tanner
2001
USA
+16.46
149.61
21
KWIECINSKI George
2003
POL
+24.33
203.53
22
LILLEY Austin Michael
1998
USA
+26.33
217.23
23
CHIPMAN Brody
2003
USA
+30.62
246.62
24
SHEILS Paul
1997
USA
+33.55
266.69
25
SMITH Chesley
2001
USA
+57.92
433.64
Did not finish 2nd run
APPLE Morgan
2002
USA
JANCO Cole
1997
USA
RODRICK Hunter
1998
USA
HANCOCK Andrew
1996
USA
BENNETT Justin
2001
CAN
TERASHIMA Kai
2001
JPN
LUCAS John
2001
USA
AINSLIE Rowen
2001
USA
WOOLSON Ian
1999
USA
SCHNEIDER Maximilian
1999
GER
WILSON Calvin
1998
USA
KENDIG Carter
1998
USA
JORDAN Colby
1996
USA
KNORPP Griffin
1998
USA
BERTRAM Christopher
1997
USA
GENTILE Crowley
1998
USA
TZIOVAS Nikolaos
1997
GRE
HOLSCHER Diego
2001
CHI
BAMBER Moro
2001
USA
ARMSTRONG Carter
1997
CAN
MUSGRAVE Angus
1999
CAN
WATSON Hunter
1999
CAN
HOLSCHER Kay
1998
CHI
PALCHAK Cole
2000
USA
MCKIM Shamus
1999
USA
MITTERTREINER Devin
2000
CAN
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
SUNSHINE Ben
2001
USA
HERRINGTON Everett
2003
USA
MARSHALL Jared
2000
USA
KNOLLMANN Florian
2001
GER
DORFMAN Robert
1998
GBR
HUMPHREYS R J
1998
USA
KOUYOUMDJIAN Yianno
1997
CYP
MATEL Samuel
1996
USA
BEARDSLEY Ryan
2001
USA
HOFFMANN Henness
2002
USA
SHEA Jack
2000
USA
CAREY Cameron
2000
USA
NAKAMURA Riki
2003
USA
FUJIMOTO Ryosuke
2001
JPN
HOFFMAN Wyatt
2002
USA
BOVACONTI Pasquale
2000
USA
MUSCARELLA Carlo
2001
USA
MCCLURE Yuri
1998
USA
MALCOLM Finnbahr
1999
USA
CROCE Owen
2002
USA
HOTERMANS Nicolas
2002
BEL
KENDIG Hunter
1999
USA
WINGARD Max
1999
USA
DIGANGI Harrison
2002
USA
GALLAGHER Christian
1997
USA
HAYDEN Sam
2000
USA
HUSBAND Finn
2000
USA
FAY Crosby
2000
USA
TAYLOR Carson
2001
USA
BASCIANO Markus
2001
CAN
LAZZARI Giovanni
1999
USA
NOLAN Alec
2002
USA
ABDOW Alex
2001
USA
FISCHER Michael
1998
USA
KEARING Henry
1998
USA
CLERMONT Ryan
1997
USA
REGAN Christopher
2000
USA
OSSELAER Ian
1998
USA
RYAN Elliot
1999
USA
GALLAGHER Patrick
1998
USA
GILLIS Joseph
1998
USA
CAMPBELL Payton
1997
USA
RAINVILLE Dominic
2001
CAN
CARRUTHERS Caeden
2001
CAN
OXLEY Nelson
2000
USA
SELTZER Brian
1999
USA
GONZALEZ Ander
1997
ESP
TOWNSEND Michael
1996
USA
UNDERHILL Robert
2000
USA
DESPRES Jack
1998
USA
PETKOVIC Konstantin
2000
CAN
MAXWELL Trevor
1997
USA
STRAUCH Tucker
2000
USA
MARTIN Logan
1997
USA
SHANTLER Thomas
1999
USA
HORWITZ Kai
1998
CHI
MACEDO Michel
1998
BRA
THROM Benjamin
1996
USA
BOUCHARD Zach
1997
USA
YATES Cooper
1997
CAN
CASSELMAN Jamie
2000
CAN
FEASEY Willis
1992
NZL
TRUDEAU William
1999
USA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run