official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
VACCARI Hans
1996
ITA
1:46.29
10.17
2
MONSEN Marcus
1995
NOR
+0.04
10.44
3
KUERNER Miha
1987
SLO
+0.46
13.29
4
HAUGAN Timon
1996
NOR
+0.60
14.23
5
DA VILLA Davide
1995
ITA
+0.71
14.98
6
STROLZ Johannes
1992
AUT
+0.96
16.67
7
GROSELJ Zan
1993
SLO
+1.33
19.18
8
GRAF Mathias
1996
AUT
+1.73
21.89
9
SPIK Jakob
1994
SLO
+2.35
26.09
10
JOHANSSON Emil
1988
SWE
+2.53
27.31
11
HENTTINEN Jens
1993
FIN
+2.81
29.20
12
WINDINGSTAD Tobias
1995
NOR
+3.07
30.97
13
NARITA Hideyuki
1993
JPN
+3.47
33.68
14
PERTL Adrian
1996
AUT
+3.62
34.69
15
BLENGINI Alberto
1997
ITA
+3.93
36.79
16
OBAUER Gotthard
1996
AUT
+4.69
41.94
17
VIETTI Federico
1997
ITA
+5.18
45.26
18
KAAHRE Rickard
1991
SWE
+5.33
46.27
19
OPETNIK Moritz
1998
AUT
+5.86
49.87
20
WALCH Linus
1994
AUT
+6.00
50.81
21
FEURSTEIN Patrick
1996
AUT
+6.60
54.88
22
SZOLLOS Benjamin
1996
HUN
+7.36
60.03
23
ANDA Eirik
1997
NOR
+7.39
60.23
24
THAURER Stefan
1999
AUT
+8.20
65.72
25
STEINER Klaus
1997
AUT
+8.89
70.39
26
HACKER Felix
1999
AUT
+10.40
80.62
27
SCHENNACH Alexander
1999
AUT
+10.55
81.63
28
PETELIN Helmuth
1999
AUT
+10.65
82.31
29
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
+10.82
83.46
30
MISCHELIN Michael
1998
AUT
+11.95
91.12
31
MARINZ Daniel
1998
AUT
+12.24
93.08
32
HAUNHOLTER Stefan
1998
AUT
+12.48
94.71
Did not finish 2nd run
FLEISCH Simon
2000
AUT
HOELLWART Peter
1998
AUT
KOEBERL Fabian
1999
AUT
UNTERWEGER Florian
1998
AUT
GRASSER Julian
1999
AUT
KERBER Maximilian
1997
AUT
DORNER Thomas
1998
AUT
ZAECHLING Florian
1995
AUT
TITSCHER Lukas
1998
AUT
SPIEGL Michael
1997
AUT
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
TANNER Luca
1997
AUT
ZEIRINGER Fabian
1996
AUT
HOFER Alex
1994
ITA
GRUBER Christof
1995
AUT
ERLER Tobias
1995
AUT
HACKER Pirmin
1996
AUT
MANKINEN Miikka
1997
FIN
TREMMEL Anton
1994
GER
LENGAUER-STOCKNER Hannes
1993
AUT
JASICZEK Michal
1994
POL
OHKOSHI Ryunosuke
1988
JPN
ENGVOLL Morten
1992
NOR
HETTEGGER Thomas
1994
AUT
RASANEN Joonas
1989
FIN
EIDE Peder Dahlum
1994
NOR
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
LEITGEB Martin
1998
AUT
PEER David
1998
AUT
MAROTY Matyas
2000
HUN
HOERL Daniel
1999
AUT
HOHENAUER Manuel
1999
AUT
GMEINBAUER Lukas
1999
AUT
PERSCHLER Lukas
1999
AUT
LEFKARITIS Dinos
1995
CYP
MCCANN Ryan
1999
GBR
STOIBER Mario
1999
AUT
KOHLER Matthias
1999
AUT
STOCKHAMMER Philip
1998
AUT
LACKNER Philipp
2000
AUT
SAUPER Balthasar
1999
AUT
PICHLER Nico
1998
AUT
VON DER THANNEN Raphael
1999
AUT
NAGY Bence
1998
HUN
WIELAND Paul
1999
AUT
RIESER Stefan
1999
AUT
POMBERGER Alexander
1995
AUT
OBERHAMBERGER Simon
2000
AUT
LANZENBERGER Luca
1999
AUT
MEISSL Christoph
2000
AUT
KREILHUBER Severin
1999
AUT
MULLER Marek
1998
CZE
SPIECKER Florian
1998
AUT
GSTREIN Luca
2000
AUT
SOMWEBER Andre
1998
AUT
BAUMANN Clemens
1996
AUT
ORTNER Felix
1996
AUT
ZABYSTRAN Jan
1998
CZE
KATO Seigo
1998
JPN
BAKKE Max
1997
NED
MARKO Moritz
1997
AUT
HYSKA Martin
1994
SVK
MAKELA Eetu
1998
FIN
PITTERLE Martin
1995
AUT
SENDLHOFER Lukas
1996
AUT
HAASER Raphael
1997
AUT
CAS Jure
1994
SLO
HANDOLIN Juho
1997
FIN
GSTREIN Fabio
1997
AUT
NAKAMURA Shun
1995
JPN
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
SCHMID Philipp
1986
GER
RUELAND Simon
1997
AUT
LEITGEB Richard
1994
AUT
Did not start 1st run