official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
REYMOND Marco
1994
SUI
1:52.56
15.03
2
BUGNARD Pierre
1993
SUI
+0.50
19.52
3
WALCH Magnus
1992
AUT
+0.72
21.49
3
SETTE Daniele
1992
SUI
+0.72
21.49
5
SORIO Daniele
1994
ITA
+0.92
23.29
6
MONSEN Marcus
1995
NOR
+0.94
23.46
7
GRAF Mathias
1996
AUT
+0.99
23.91
8
MEINERS Maarten
1992
NED
+1.25
26.25
9
STROLZ Johannes
1992
AUT
+1.26
26.34
10
JENAL Sandro
1992
SUI
+1.27
26.43
11
BARWOOD Adam
1992
NZL
+1.31
26.78
12
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
+1.38
27.41
13
WINDINGSTAD Tobias
1995
SWE
+1.41
27.68
14
BARUFFALDI Stefano
1992
ITA
+1.46
28.13
15
KIENREICH Julian
1996
AUT
+1.48
28.31
15
ROEISLAND Max
1994
NOR
+1.48
28.31
17
SPARR Maurus
1998
SUI
+1.52
28.67
18
SCOTT Alec
1997
IRL
+1.61
29.48
19
ZAMPA Andreas
1993
SVK
+1.66
29.93
20
FEASEY Willis
1992
NZL
+1.76
30.82
21
NANI Roberto
1988
ITA
+1.77
30.91
22
OPETNIK Moritz
1998
AUT
+1.80
31.18
22
BISSIG Semyel
1998
SUI
+1.80
31.18
24
GSTREIN Fabio
1997
AUT
+2.93
41.32
25
LAIDLAW Harry
1996
AUS
+2.98
41.77
26
DRILLER Garret
1996
USA
+3.01
42.04
27
JANUTIN Fadri
2000
SUI
+3.13
43.12
28
ZIPPERT Lukas
1998
SUI
+3.38
45.36
29
KATO Seigo
1998
JPN
+4.56
55.95
30
DERWIN Colbey
1997
NZL
+4.76
57.74
31
MCADAM Hugh
2000
AUS
+5.16
61.33
32
ITEN Matthias
1999
SUI
+5.40
63.48
33
NORYS Frederik
1996
GER
+5.41
63.57
34
COATES Theodore
1999
AUS
+5.84
67.43
35
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
+6.76
75.69
36
PROFANTER Santino
2001
AUT
+6.80
76.05
37
YATES Dawson
2000
CAN
+6.97
77.57
38
SHIN Jeong-Woo
1999
KOR
+8.35
89.95
39
MOZEN Isaac
2001
USA
+8.39
90.31
40
SNYDER Bennett
2001
USA
+8.49
91.21
41
JUNG Minsik
1997
KOR
+8.84
94.35
42
MESSENGER Harrison
2003
NZL
+8.95
95.34
43
SNYDER Will
1998
USA
+9.17
97.31
44
ZAMPA Teo
2002
SVK
+10.27
107.18
45
HADLEY Sam
2003
NZL
+11.23
115.80
46
BAIN Calder
2002
NZL
+12.06
123.24
47
DAINES Harrison
2003
AUS
+13.50
136.17
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
PRIKRYL Frantisek
2000
CZE
HILL Dawson
1999
CAN
PARK Je-yun
1994
KOR
ADAMS Jack
1998
AUS
LUETOLF Joel
2000
SUI
KIM Dong Woo
1995
KOR
JONSSON Carl
2000
SWE
HONG Dongkwan
1995
KOR
MILLER Andrew
1998
USA
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
FRANCESCHETTI Pietro
1993
ITA
LEEVER Alex
1995
USA
SUNDIN Olle
1997
SWE
ROCHAT Marc
1992
SUI
Did not start 1st run