official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SKUBE Matic
1988
SLO
1:25.71
14.44
2
HEEB Simon
1991
LIE
+0.20
15.86
3
ZAMPA Adam
1990
SVK
+0.65
19.07
4
VRABLIK Martin
1982
CZE
+0.91
20.92
5
BERNDT Ondrej
1988
CZE
+1.05
21.91
6
ALAERTS Kai
1989
BEL
+1.26
23.41
7
ZERAK Misel
1992
SLO
+1.27
23.48
8
CERMAK Jan
1988
CZE
+1.61
25.90
9
SIRAN Vladimir
1991
SVK
+2.50
32.23
10
TRAXL Michael
1993
AUT
+2.61
33.02
11
HILZINGER Alexander
1994
LIE
+2.65
33.30
12
PLATZER Lukas
1991
ITA
+2.87
34.87
13
PFIFFNER Marco
1994
LIE
+2.90
35.08
14
PISA Martin
1985
CZE
+3.48
39.21
15
BRACHNER Patrick
1992
AZE
+3.57
39.85
16
KLUSAK Jakub
1992
POL
+3.99
42.84
17
PRSALA Vojta
1991
CZE
+4.38
45.61
18
HYSKA Martin
1994
SVK
+4.55
46.82
19
BALCAR Pavel
1989
CZE
+4.76
48.32
20
KNUROWSKI Hubert
1992
POL
+4.91
49.38
21
FESHCHUK Rostyslav
1990
UKR
+6.14
58.14
22
POHANKA Jakub
1994
CZE
+7.09
64.90
23
VACLAVIK Lukas
1994
CZE
+8.35
73.87
24
KEKESI Marton
1995
HUN
+8.69
76.29
25
SKOREPA Jan
1996
CZE
+8.88
77.64
26
JANIK Dominik
1996
CZE
+9.21
79.99
27
ONDERCANIN Daniel
1994
SVK
+9.91
84.97
28
KEJVAL Martin
1995
CZE
+11.09
93.37
29
BIALOBRZYCKI Sebastian
1994
POL
+11.54
96.57
30
BOHONEK Milos
1990
CZE
+12.08
100.41
31
ZADRAPA Jaroslav
1988
CZE
+13.74
112.23
32
VRZGULA Vaclav
1992
CZE
+14.10
114.79
33
DVORAK Adam
1994
CZE
+14.80
119.77
34
BIENKOWSKI Maciej
1995
POL
+14.83
119.99
35
PETRIK Tomas
1996
SVK
+15.17
122.41
36
PFLUG Florian
1996
AUT
+15.24
122.90
37
MINAY Kristian
1987
UKR
+16.21
129.81
38
PAN Petr
1966
CZE
+16.52
132.01
39
LATUSEK Sylwester
1996
POL
+17.57
139.49
40
MRACNA Tomas
1994
CZE
+18.73
147.74
41
MIREK Maciej
1996
POL
+19.64
154.22
42
WOTKE Igor
1979
CZE
+23.38
180.84
43
KNOPOV Dmytro
1993
UKR
+24.87
191.44
44
PAP Koppany
1996
ROU
+27.10
207.31
45
VYMLATIL Jakub
1996
CZE
+36.97
277.56
Did not finish 2nd run
ZOGATA Jakub
1995
CZE
FRATILA Robert Renaldo
1996
ROU
PIROG Adam
1995
SVK
PREININGER Krystof
1996
CZE
HETMANEK Lukas
1994
CZE
BARICA Jan
1993
SVK
PAVLICEK Lukas
1992
CZE
GAUER Nico
1996
LIE
KOTZMANN Igor
1991
CZE
NEMEC Jan
1993
CZE
STEPAN Martin
1995
CZE
ALAERTS Xan
1992
BEL
KOTZMANN Adam
1993
CZE
ZAMPA Andreas
1993
SVK
RAZUS Martin
1989
SVK
JAZBEC Patrick
1989
SLO
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
KACZMARCZYK Bartosz
1996
POL
SZOKE Magor Denes
1996
ROU
POSPISIL Jakub
1996
CZE
NOWICKI Marek
1996
POL
NICOLESCU Ioan Alexandru
1996
ROU
TSIBELENKO Levko
1996
UKR
MROZ Damian
1995
POL
BROZMAN Branislav
1996
SVK
PYJAS Piotr
1996
POL
DAVID Martin
1984
CZE
HONZAK Jakub
1993
CZE
SIERPINSKI Ludwik
1983
POL
SENKAR Samuel
1996
SVK
JAKSINA Pawel
1996
POL
NUTIL Tomas
1996
CZE
NAJDER Mateusz
1995
POL
KUPEC Radomir
1994
CZE
GALUSZKA Przemyslaw
1994
POL
BURY Lukasz
1989
POL
PSTRUSINSKI Jakub
1988
POL
BIALOBRZYCKI Dominik
1995
POL
TABASZEWSKI Jakub
1995
POL
JAKUBCO Jan
1995
SVK
KRAL Petr
1996
CZE
VRZGULA Lukas
1993
CZE
KUCERA Jan
1996
CZE
CHODERA Jakub
1990
CZE
FRYCEK Marek
1995
CZE
KUPEC Jan
1993
CZE
KABRT Vitezslav
1993
CZE
KUPEC Karel
1992
CZE
KLUSAK Michal
1990
POL
CHMELAR Lukas
1987
CZE
KOSA Jan
1991
SVK
TUCEK Tomas
1975
CZE
JASICZEK Michal
1994
POL
FRIDRICH Pavel
1992
CZE
SENONER David
1992
ITA
GEIER Gerald
1993
AUT
KUPCOK Jakub
1992
SVK
TREJBAL Filip
1985
CZE
CATER Martin
1992
SLO
KUERNER Miha
1987
SLO
FALAT Matej
1993
SVK
WADRZYK Maciej
1988
POL
Disqualified 1st run
Did not start 1st run