official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MAIR Chiara
1996
AUT
1:28.48
15.00
2
GALLHUBER Katharina
1997
AUT
+0.43
18.55
3
FERMBAECK Elsa
1998
SWE
+0.52
19.29
4
POPOVIC Leona
1997
CRO
+0.74
21.11
5
DUBOVSKA Martina
1992
CZE
+0.80
21.60
5
ARONSSON ELFMAN Hanna
2002
SWE
+0.80
21.60
7
DELLA MEA Lara
1999
ITA
+1.01
23.33
8
LAMURE Marie
2001
FRA
+1.28
25.56
9
EGLOFF Selina
2001
SUI
+1.32
25.89
10
STOFFEL Elena
1996
SUI
+1.34
26.06
11
GULLI Anita
1998
ITA
+1.46
27.05
12
GOOD Nicole
1998
SUI
+1.49
27.29
13
EGGER Magdalena
2001
AUT
+1.51
27.46
14
LINGG Charlotte
1999
LIE
+2.16
32.82
15
SOLA Beatrice
2003
ITA
+2.33
34.22
16
ROSSETTI Marta
1999
ITA
+2.42
34.97
17
SCHLOSSER Paulina
2001
GER
+2.73
37.52
17
RASK Sara
2000
SWE
+2.73
37.52
19
SHKANOVA Maria
1989
BLR
+2.94
39.26
20
TSCHURTSCHENTHALER Vera
1997
ITA
+3.00
39.75
21
LACHEB Kenza
1998
FRA
+3.04
40.08
22
LORENZI Lucrezia
1998
ITA
+3.43
43.30
23
ANDO Asa
1996
JPN
+3.45
43.46
24
MUKOGAWA Sakurako
1992
JPN
+3.83
46.60
25
MCFARLANE Caitlin
2002
FRA
+3.93
47.42
26
MACHERET Valentine
1998
SUI
+3.95
47.59
27
MASCHERONA Marika
1998
ITA
+4.39
51.22
28
JAKOBSEN Susanne
1999
SWE
+4.41
51.38
29
MELNIKOVA Polina
2001
RUS
+4.57
52.70
30
HOEPLI Aline
2001
SUI
+4.64
53.28
31
VANREUSEL Kim
1998
BEL
+4.73
54.02
32
MATHIOU Sophie
2002
ITA
+4.74
54.11
33
SCHMITT Janine
2000
SUI
+5.10
57.08
34
HALLER Celina
2000
ITA
+5.14
57.41
35
TOMSIC Nika
2000
SLO
+5.24
58.23
36
AGNELLI Carole
2001
ITA
+5.46
60.05
37
MAARSTOEL Andrine
1999
NOR
+5.54
60.71
38
MARCORA Carlotta Maria Clara
1999
ITA
+5.91
63.76
39
LUCZAK Magdalena
2001
POL
+5.93
63.93
40
OLIVIER Victoria
2004
AUT
+6.16
65.82
41
NYBERG Lisa
2002
SWE
+6.42
67.97
42
PFURTSCHELLER Valentina
2002
AUT
+6.53
68.88
43
FRITZENWALLNER Teresa
2002
AUT
+7.35
75.64
44
HERZ Celina
2000
AUT
+7.58
77.54
45
WAKATSUKI Arata
2000
JPN
+7.76
79.02
46
NYBERG Martine Fosmo
1999
NOR
+7.84
79.68
Did not finish 2nd run
MONDINELLI Emilia
2004
ITA
MARSCHEL Kim
2004
GER
DVORNIK Pika
1992
SLO
MARGREITER Lucy
2001
GER
PAZZAGLIA Alice
2002
ITA
LYDERSEN Pernille Dyrstad
2003
NOR
LOEVBLOM Hilma
2000
SWE
WALDAUF Sophia
2001
AUT
SARACCO Carlotta
1999
ITA
CAPOVA Gabriela
1993
CZE
ZELGER Lorina
1999
SUI
PETERLINI Martina
1997
ITA
LORENZ Bernadette
1998
AUT
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BERTHELSEN Nuunu Chemnitz
1996
DEN
POPOVA IAROSLAVA
2002
RUS
BELFROND Annette
2002
ITA
OPLOTNIK Anja
2002
SLO
DAHON Alizee
2002
FRA
WIESMUELLER Nina
2002
GER
NIELSSEN Carmen Sofie
2003
NOR
ASTNER Nina
2000
AUT
GIORDANO Flavia Diletta
2001
ITA
BRECHE Clarisse
2001
FRA
WESTHOFF Bianca Bakke
2000
NOR
PERRUCHON Martina
1996
ITA
KOMSIC Andrea
1996
CRO
HONKANEN Riikka
1998
FIN
INSAM Vivien
1997
ITA
HENSIEN Katie
1999
USA
KUFAAS Mariel
1999
NOR
SPORER Marie- Therese
1996
AUT
BOSTROEM MUSSENER Moa
2001
SWE
CEDER Liv
2001
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run