official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
1:32.98
26.33
2
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
+0.09
27.04
3
WINDINGSTAD Tobias
1995
SWE
+0.93
33.63
4
JONSSON Carl
2000
SWE
+0.96
33.87
5
KARLBERG Lukas
1999
SWE
+1.73
39.91
6
HOFSTEDT Adam
2002
SWE
+2.26
44.07
7
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
+2.34
44.70
8
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
+2.96
49.57
9
HEDELIN Olof
1998
SWE
+3.01
49.96
10
VOSS-SCHRADER Erik
2000
SWE
+3.22
51.61
11
KERANEN Emil
1999
FIN
+3.24
51.77
12
ROESNAES Anton
2002
SWE
+3.26
51.92
12
WIKSTROM Wilhelm
2000
FIN
+3.26
51.92
14
PETTERSSON Emil
2002
SWE
+3.38
52.87
15
GILLBERG Oskar
2002
SWE
+3.74
55.69
16
HJARTARSON Odin
1997
SWE
+4.09
58.44
17
EDMARK Hugo
2000
SWE
+4.33
60.33
18
FOLKESSON Hjalmar
2000
SWE
+4.68
63.07
19
ALM Alexander
2001
SWE
+4.71
63.31
20
PALMER Adam
2003
SWE
+4.82
64.17
21
AAKERSTROEM Joel
1999
SWE
+5.28
67.78
22
HUURINAINEN Markus
1999
FIN
+5.56
69.98
23
MARKLUND Emil
1999
SWE
+5.69
71.00
24
HOLMQVIST Oscar
2002
SWE
+6.74
79.25
25
OEHMAN Isak
1999
SWE
+7.12
82.23
26
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
+7.16
82.54
27
SELLING Kevin
2001
SWE
+7.56
85.68
28
BERLIN Linus
2001
SWE
+8.79
95.34
29
FOSSER Vincent
2001
SWE
+8.87
95.97
30
VAINER Flynn
2000
FRA
+9.61
101.78
31
LUNDBAECK Otto
2002
SWE
+10.15
106.02
32
SCHEFTE Oliver
2001
SWE
+10.32
107.35
33
WIDMARK Per
2002
SWE
+10.63
109.79
34
RAMQVIST Albin
2004
SWE
+11.70
118.19
35
SIDEBAECK Linus
2003
SWE
+13.17
129.73
36
FRANKE Melker
2004
SWE
+17.07
160.35
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
LIGNELL Theo
2004
SWE
GASTEL Guillaume
2004
FRA
RICHARD Matilin
2004
FRA
BAESEN Hugo
2000
SWE
PENZ Mathis
2003
FRA
MALMBERG Oscar
2003
SWE
HOLMLUND Carl-Johan
2002
SWE
SVENSSON Isac
2003
SWE
DALMALM Carl
2002
SWE
BERTAGNOLIO Franck
2002
FRA
BARSCH Jonas
2001
SWE
AABERG Filip
2001
SWE
GUTELAND BEIMING Alvin
2003
SWE
FREDRIKSON David
2001
SWE
OEHMAN Edvin
2000
SWE
OREDSSON Erik
2001
SWE
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
KARBACH Maximillian
2000
SWE
OLSSON Linus
2001
SWE
AAHS Albin
2002
SWE
LARSSON Mikael
2000
SWE
LOEF Max
1997
SWE
LUNDBAECK Edwin
2001
SWE
WALLIN Atle
2001
SWE
BERGMAN Johan
1998
SWE
ASPLUND Eric
2001
SWE
WISEN Christopher
1992
SWE
ERIKSSON ELMROTH Timothy
2002
SWE
NETINDER Melker
2000
SWE
WALLGREN Kalle
1999
SWE
LUNDQUIST Linus
1999
SWE
AHO Saku
1997
FIN
LINDQVIST Axel
2000
SWE
HANSSON William
2001
SWE
TOERNQVIST David
1998
SWE
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
OLSSON Alfred
2000
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run