official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
VANHEULE Joffrey
1997
FRA
1:38.49
49.77
2
MOLLARD Leo
2000
FRA
+0.31
52.04
3
SCHMITT Thomas
1999
FRA
+0.46
53.13
4
TRIBOTE Axel
1996
FRA
+1.02
57.23
5
SUAREZ PEREZ Pol
1999
AND
+1.46
60.44
6
GAYDON CURTILLET Victor
1999
FRA
+1.95
64.03
7
BARRACHIN Emile
1999
FRA
+2.29
66.51
8
BUET Gauthier
1999
FRA
+2.64
69.07
9
VAUGHTON Max
1999
FRA
+2.77
70.02
10
MERMOZ Nolan
1999
FRA
+2.79
70.17
11
PASQUIER Thomas
2000
FRA
+3.23
73.38
12
MIDAVAINE LAROUQUIE Quentin
1996
FRA
+3.39
74.55
13
VUARAND Enzo
2000
FRA
+3.42
74.77
14
BAILLY Romain
1993
FRA
+3.55
75.72
15
MASSON Dylan
1999
FRA
+3.95
78.65
16
VANDENAMEELE Theo
1999
FRA
+4.15
80.11
17
KRASENSKY Maxime
1998
FRA
+5.30
88.52
18
DELOURME Julien
2000
FRA
+5.36
88.95
19
SIMOND Vincent
2000
FRA
+5.68
91.29
20
FUMERY Mathieu
1997
FRA
+5.69
91.37
21
FRACHEBOUD Bastien
1999
SUI
+5.81
92.24
22
BOURY Florian
2000
FRA
+6.25
95.46
23
THUERIG Robin
1997
SUI
+6.77
99.26
24
BIBOLLET Joseph
1998
FRA
+7.23
102.62
25
COSTA Alban
1996
FRA
+7.45
104.23
26
BORLET Quentin
2000
FRA
+7.78
106.64
27
MANAS Raphael
2000
FRA
+9.29
117.68
28
RICHALET CHAUDEUR Theo
2000
FRA
+9.37
118.27
29
JOUNIAUX Mathis
2000
FRA
+9.43
118.71
30
ACHARD LOMBARD Jeremy
2000
FRA
+9.51
119.29
31
LUCATELLI Matteo
1999
FRA
+9.75
121.05
32
PARRAUD Thomas
2000
FRA
+9.77
121.19
33
SAINT JOURS Louis
2000
FRA
+10.34
125.36
34
SACCHETTI Loris
1998
SUI
+12.32
139.83
35
TOURNUT Adrien
1998
FRA
+12.81
143.42
36
RIPPERT Dylan
1999
FRA
+13.18
146.12
37
BARTHELEMY Ludovic
1999
FRA
+14.13
153.07
38
LIEUTAUD Enzo
1999
FRA
+17.62
178.58
39
GRIMAUD Elliot
2000
FRA
+17.90
180.63
40
GALVIN Paul
2000
FRA
+18.37
184.06
41
MICHEL Lilian
2000
FRA
+19.10
189.40
42
GRIMAUD Remi
2000
FRA
+21.01
203.36
43
ALBA ORJUELA Ricardo Andres
1990
COL
+24.46
228.58
44
VEYRET Loan
1999
FRA
+28.68
259.43
Did not finish 2nd run
BOULAS Thomas
1999
FRA
BANCAL Arthur
1995
FRA
VENTURI Sylvain
1999
FRA
GIRAUD Victor
2000
FRA
BOULANGER Erwan
2000
FRA
DESGRIPPES Hugo
2000
FRA
BREESE Ashley
1996
GBR
LOPEZ DOVINA Lucas
1999
AND
COLLOMB PATTON Paul
1997
FRA
PEREZ FABREGA Albert
1998
AND
ZINNATO Lucas
1995
FRA
REYNAUD Bastien
1998
FRA
COLLOMBET Ryan
1998
FRA
CADARIU Sasha
1998
GER
Did not finish 1st run
FITSCH Elio
1999
FRA
NICOLAI Mael
1999
FRA
LOWE Jordan
1998
FRA
RANDRIAMIARISOA Andy
1984
MAD
DUBOIS Jeremy
1999
FRA
LARDANT Tom
1998
FRA
DURANDO Pierre
1999
FRA
YVROUD Matisse
1999
FRA
CHRISTEY David
1999
GBR
GIRARD Marceau
1997
FRA
VALLON Enzo
2000
FRA
CHAMBET Tom
2000
FRA
MESA ESCUER Cerni
1999
AND
VAINER Flynn
2000
FRA
OYON Valentin
1996
SUI
FARREN Rory
1998
GBR
SCHMIDT Arnaud
1999
FRA
REBERT Ethan
1998
GBR
PALLANDRE Emile
1999
FRA
TOURNIER Matthieu
1999
FRA
BARTHELEMY Remi
1999
FRA
MIQUEL Theo
1998
FRA
SAUNDERS Gregory
1995
GBR
LOIRE Florian
1997
FRA
POTH Robert
1997
GBR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run