official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BERNDT Ondrej
1988
CZE
1:38.25
18.02
2
KOTZMANN Adam
1993
CZE
+2.58
36.93
3
PAULUS Daniel
1994
CZE
+2.63
37.29
4
ZABYSTRAN Jan
1998
CZE
+3.18
41.32
5
SIRAN Vladimir
1991
SVK
+3.23
41.69
6
NUSHEV Georgi
1995
BUL
+3.74
45.43
7
JAROSCAK Miroslav
1999
SVK
+3.99
47.26
8
KUTLIK Matej
1991
SVK
+4.07
47.85
9
BENC Patrik
1997
CZE
+4.33
49.75
10
FOREJTEK Filip
1997
CZE
+4.47
50.78
11
KREILHUBER Severin
1999
AUT
+4.50
51.00
12
OUVIN Jan
1999
CZE
+4.78
53.05
13
BUSTA Julian
1997
AUT
+4.79
53.12
14
KATRENIC Henrich
1998
SVK
+6.02
62.14
15
BORSBOOM Olaf
1995
NED
+6.28
64.04
16
STASZOWSKI Michal
1995
CZE
+6.79
67.78
17
SCHAAF Djordy
1998
NED
+6.88
68.44
18
MULLER Marek
1998
CZE
+6.91
68.66
19
LINGG Michael
1997
AUT
+7.25
71.15
20
BAUMANN Clemens
1996
AUT
+7.68
74.30
21
DADEJIK Marek
1997
CZE
+7.87
75.69
22
VASULIN Marek
1995
CZE
+8.20
78.11
23
VRZGULA Lukas
1993
CZE
+8.70
81.78
24
STOIBER Mario
1999
AUT
+9.15
85.07
25
SURKOS Matej
1997
CZE
+9.41
86.98
26
STRAUB Jakub
1997
CZE
+9.91
90.64
27
KOEBERL Fabian
1999
AUT
+11.13
99.58
28
HAVEL Jan
1996
CZE
+11.27
100.61
29
MOZOLAK Milan
1999
SVK
+13.14
114.31
30
MARAS Jan
1999
CZE
+14.15
121.71
31
KATRENIC Frederik
1999
SVK
+15.30
130.14
32
SCHWARZAEUGEL Tom
1999
AUT
+15.39
130.80
33
CHERTSIN Uladzislau
1998
BLR
+15.53
131.83
34
VACEK Vladimir
1986
CZE
+18.38
152.71
35
POLOMCAK Daniel
1999
SVK
+20.45
167.88
36
STINGL Jan
1998
CZE
+21.19
173.31
37
SVATOS Ondrej
1997
CZE
+23.64
191.26
38
VEBR Tomas
1989
CZE
+26.56
212.66
39
REC Jan
1999
CZE
+30.91
244.54
40
GRUZA Ondrej
1994
CZE
+31.23
246.88
Did not finish 2nd run
MESIARIK Adrian
1999
SVK
KORYTAK Milan
1999
CZE
VORACEK Jiri
1997
CZE
BOKUVKA Jan
1999
CZE
SLAVICEK Vojtech
1999
CZE
HARTIG Jiri
1998
CZE
GUNTLISBERGEN Youri
1997
NED
SPACIL Petr
1997
CZE
FIALA Eduard
1999
CZE
MADRO Oskar
1998
SVK
KUBALA Robert
1992
POL
LATUSEK Sylwester
1996
POL
VRZGULA Vaclav
1992
CZE
BYDLINSKI Maciej
1988
POL
STEPAN Martin
1995
CZE
BIALOBRZYCKI Dominik
1995
POL
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
REC Mikolas
1997
CZE
POLEDNAK Petr
1999
CZE
KACHLIK Jachym
1999
CZE
DUB Tomas
1999
CZE
BRYNDA Vaclav
1997
CZE
BROZMAN Branislav
1996
SVK
PODGRABINSKY Radek
1992
CZE
HLAVACEK Jan
1998
CZE
HRABAK Martin
1999
CZE
TAVODA Martin
1999
CZE
POECHGRABER Paul
1998
AUT
KLEMS Vaclav
1995
CZE
MURIN Roman
1995
SVK
HROMADA Martin
1992
SVK
KLINSKY Tomas
1998
CZE
GAJEWSKI-GLODEK Jakub
1984
POL
DANILOCHKIN Yuri
1991
BLR
NEMEC Jan
1993
CZE
BIALOBRZYCKI Sebastian
1994
POL
VACLAVIK Lukas
1994
CZE
Disqualified 1st run