official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MAURBERGER Simon
1995
ITA
1:32.94
6.00
2
HAUGAN Timon
1996
NOR
+0.70
11.50
3
BRUDEVOLL Bjoern
1997
NOR
+0.97
13.62
4
BUFFET Robin
1991
FRA
+1.28
16.05
5
MONSEN Marcus
1995
NOR
+1.65
18.96
6
GRAF Mathias
1996
AUT
+1.68
19.20
7
MCGRATH Atle Lie
2000
NOR
+2.08
22.34
8
BRAATHEN Lucas
2000
NOR
+2.29
23.99
9
HACKER Pirmin
1996
AUT
+2.39
24.77
10
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
+2.46
25.32
11
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
+2.54
25.95
12
RIZZO Maxime
1993
FRA
+2.62
26.58
13
FAVROT Thibaut
1994
FRA
+2.64
26.74
14
MEISEN Adrian
1997
GER
+2.85
28.39
15
RONCI Giordano
1992
ITA
+2.86
28.46
16
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+2.92
28.94
17
AMIEZ Steven
1998
FRA
+3.24
31.45
18
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
+3.26
31.61
19
SPIK Jakob
1994
SLO
+3.52
33.65
20
FALAT Matej
1993
SVK
+3.72
35.22
21
TREMMEL Anton
1994
GER
+3.75
35.45
22
GROSELJ Zan
1993
SLO
+4.64
42.45
23
HENTTINEN Jens
1993
FIN
+4.94
44.80
24
SALERNO Hugo
1995
FRA
+5.23
47.08
25
CANINS Matteo
1998
ITA
+5.89
52.26
26
RIUS GIMENEZ Alex
1998
AND
+5.97
52.89
27
BAUDIN Loic
1997
FRA
+6.50
57.05
28
BIANCHINI Augustin
2000
FRA
+6.57
57.60
29
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+6.98
60.82
Did not finish 2nd run
RASSAT Paco
1998
FRA
ANGUENOT Leo
1998
FRA
MOSCHINI Lorenzo
1997
ITA
MAJOR Billy
1996
GBR
MEISEN Bastian
1996
GER
ITEN Matthias
1999
SUI
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
KATO Seigo
1998
JPN
LINDSTOEL Joachim Jagge
1997
NOR
CHRISTENSEN Simen Ramberg
1993
NOR
RUELAND Simon
1997
AUT
BISSIG Semyel
1998
SUI
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
ZINGERLE Hannes
1995
ITA
VACCARI Hans
1996
ITA
GSTREIN Fabio
1997
AUT
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
POGNEAUX Matteo
2000
FRA
SHIN Masanori
1993
JPN
SILVESTRE Baptiste
1998
FRA
ORECCHIONI Diego
2000
FRA
HANDOLIN Juho
1997
FIN
HYSKA Martin
1994
SVK
LORIOT Florian
1998
FRA
GARAY Aingeru
1998
ESP
HELL Damian
1997
ITA
OPETNIK Moritz
1998
AUT
VERBEKE Tom
1997
BEL
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
ESTEVE Axel
1994
AND
HACKER Felix
1999
AUT
VENNERSTROEM Filip
1998
SWE
MANKINEN Miikka
1997
FIN
COLTIER Alexandre
1996
FRA
ANNEWANTER Manuel
1995
AUT
DORNER Thomas
1998
AUT
HEDSTROEM Tobias
1998
SWE
SAUTER Paul
1994
GER
LETITRE Theo
1997
FRA
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
SUNDQUIST Max-gordon
1994
SWE
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
BARUFFALDI Stefano
1992
ITA
SOLHEIM Fabian Wilkens
1996
NOR
NORYS Frederik
1996
GER
JONSSON Carl
2000
SWE
REYMOND Marco
1994
SUI
BALLERIN Andrea
1989
ITA
SALARICH Joaquim
1994
ESP
BONVIN Anthony
1994
SUI
VAN DEN BROECKE Dries
1995
BEL
PIOLAINE Simon
1997
FRA
GORI Francesco
1997
ITA
RASANEN Joonas
1989
FIN
JOHANSSON Emil
1988
SWE
WINKELHORST Steffan
1992
NED
Disqualified 1st run