official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
NYBERG Lisa
2002
SWE
1:52.16
15.00
2
MOERZINGER Elisa
1997
AUT
+0.03
15.27
2
HAERRI Vivianne
1999
SUI
+0.03
15.27
4
ZENERE Asja
1996
ITA
+0.21
16.89
5
DVORNIK Neja
2001
SLO
+0.32
17.88
6
RASK Sara
2000
SWE
+0.44
18.96
6
GRITSCH Franziska
1997
AUT
+0.44
18.96
8
MEILLARD Melanie
1998
SUI
+0.47
19.23
9
WILD Simone
1993
SUI
+0.49
19.41
10
MELESI Roberta
1996
ITA
+0.55
19.95
11
KASPER Vanessa
1996
SUI
+0.60
20.40
12
SUTER Jasmina
1995
SUI
+0.62
20.58
13
JELINKOVA Adriana
1995
NED
+0.83
22.47
14
GHISALBERTI Ilaria
2000
ITA
+0.85
22.65
15
ROUX Tifany
1997
FRA
+0.88
22.92
16
STEINMAIR Laura
2000
ITA
+1.13
25.18
17
WILLIBALD Martina
1999
GER
+1.31
26.80
18
MAARSTOEL Andrine
1999
NOR
+1.39
27.52
18
KAPPAURER Magdalena
2000
AUT
+1.39
27.52
20
OLIVIER Victoria
2004
AUT
+1.50
28.51
21
PLATINO Elisa
1999
ITA
+1.56
29.05
22
DAHON Alizee
2002
FRA
+1.58
29.23
23
KAPPAURER Elisabeth
1994
AUT
+1.68
30.13
24
FANTI Francesca
1999
ITA
+2.07
33.64
25
ZELGER Lorina
1999
SUI
+2.39
36.52
26
BERTANI Luisa Matilde Maria
1996
ITA
+2.45
37.06
27
KUFAAS Mariel
1999
NOR
+2.49
37.42
28
GIRINA Vitalina
2001
RUS
+2.59
38.32
29
LUTHMAN Jonna
1998
SWE
+2.72
39.49
30
MIZUTANI Miho
2003
JPN
+2.83
40.48
31
EGGER Magdalena
2001
AUT
+2.90
41.11
32
ESCANE Doriane
1999
FRA
+3.20
43.82
33
NYBERG Martine Fosmo
1999
NOR
+3.40
45.62
34
LYDERSEN Pernille Dyrstad
2003
NOR
+3.52
46.70
35
JOHANSSON Stella
2003
USA
+3.80
49.22
36
MARGREITER Lucy
2001
GER
+3.91
50.21
37
KLOPFENSTEIN Amelie
2002
SUI
+4.31
53.81
38
SALZGEBER Amanda
2002
AUT
+4.45
55.07
39
LOIPETSSPERGER Lisa Marie
2000
GER
+4.48
55.34
40
HESTAD VOGNILD Guro
2001
NOR
+4.53
55.79
41
HARO Carmen
1998
FRA
+5.07
60.66
42
POPOVA IAROSLAVA
2002
RUS
+5.90
68.13
43
MELNIKOVA Polina
2001
RUS
+5.98
68.85
44
BJOERNSGAARD Amalie Harildstad
2002
NOR
+6.53
73.80
45
GASPARIKOVA Klara
2001
CZE
+6.86
76.77
46
OPLOTNIK Anja
2002
SLO
+8.03
87.31
47
CHYLA Maja
2001
POL
+8.19
88.75
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
DROBNIC Nina
2003
SLO
LUNDER Cathinka
2003
NOR
BACKLUND Liza
2004
SWE
VALLCORBA Lisa
2001
ESP
SOCQUET DAGOREAU Julia
2000
FRA
CEDER Liv
2001
SWE
MIDALI Roberta
1994
ITA
PICHLER Karoline
1994
ITA
HUDSON Piera
1996
NZL
HILZINGER Jessica
1997
GER
INSAM Vivien
1997
ITA
LJUTIC Zrinka
2004
CRO
WALDAUF Sophia
2001
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run