official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GASIENICA-DANIEL Maryna
1994
POL
1:45.58
15.00
2
MOERZINGER Elisa
1997
AUT
+1.22
26.67
3
MOLTZAN Paula
1994
USA
+1.38
28.20
4
HUBER Katharina
1995
AUT
+1.42
28.58
5
HOLTMANN Mina Fuerst
1995
NOR
+1.46
28.97
6
LOEVBLOM Hilma
2000
SWE
+1.52
29.54
7
ESCANE Doriane
1999
FRA
+1.53
29.64
8
NORBYE Kaja
1999
NOR
+1.69
31.17
9
MELESI Roberta
1996
ITA
+1.74
31.65
10
RIIS-JOHANNESSEN Kristina
1991
NOR
+1.75
31.74
10
WILD Simone
1993
SUI
+1.75
31.74
12
MONSEN Marte
2000
NOR
+1.80
32.22
13
GRILL Lisa
2000
AUT
+1.86
32.79
14
POPOVIC Leona
1997
CRO
+1.88
32.98
15
BARMETTLER Leana
1996
SUI
+1.90
33.18
16
SANDULLI Elena
2000
ITA
+2.07
34.80
17
BERTANI Luisa Matilde Maria
1996
ITA
+2.08
34.90
18
LJUTIC Zrinka
2004
CRO
+2.10
35.09
19
KASPER Vanessa
1996
SUI
+2.15
35.57
20
NIEDERWIESER Michelle
1999
AUT
+2.18
35.85
20
ZELGER Lorina
1999
SUI
+2.18
35.85
22
TOMMY Mikaela
1995
CAN
+2.46
38.53
23
SOCQUET DAGOREAU Julia
2000
FRA
+2.49
38.82
24
WALDAUF Sophia
2001
AUT
+2.56
39.49
25
DVORNIK Neja
2001
SLO
+2.66
40.45
26
EXENBERGER Elena
2000
AUT
+2.71
40.92
27
LUTHMAN Jonna
1998
SWE
+2.85
42.26
28
HONKANEN Riikka
1998
FIN
+2.88
42.55
29
GALLHUBER Katharina
1997
AUT
+2.93
43.03
30
HOERHAGER Lisa
2001
AUT
+3.11
44.75
31
NYBERG Lisa
2002
SWE
+3.25
46.09
31
NIEDERDORFER Melanie
2000
AUT
+3.25
46.09
33
ABSMANN Sandra
2000
AUT
+3.31
46.66
34
LAMBORAY Tea
2001
FRA
+3.52
48.67
35
NORBYE Tuva
1996
NOR
+3.56
49.06
36
SLOKAR Andreja
1997
SLO
+3.61
49.53
37
PAU Nuria
1994
ESP
+3.81
51.45
38
HILZINGER Jessica
1997
GER
+3.97
52.98
39
RASK Sara
2000
SWE
+4.02
53.46
40
ARONSSON ELFMAN Hanna
2002
SWE
+4.05
53.74
41
LORENZ Bernadette
1998
AUT
+4.19
55.08
42
CILLARA ROSSI Valentina
1994
ITA
+4.31
56.23
43
MELNIKOVA Polina
2001
RUS
+4.45
57.57
44
POHJOLAINEN Rosa
2003
FIN
+4.47
57.76
45
ROUNTREE-WILLIAMS Nicola
2002
USA
+4.60
59.00
46
KUFAAS Mariel
1999
NOR
+4.97
62.54
47
SILANTEVA Anastasiia
1998
RUS
+5.03
63.12
48
RESNICK Allie
2001
USA
+5.20
64.74
49
RAST Camille
1999
SUI
+5.94
71.82
Did not qualify for 2nd run
OLIVIER Victoria
2004
AUT
HROMCOVA Petra
1998
SVK
BISSIG Carole
1996
SUI
KERMER Antonia
2002
GER
PFURTSCHELLER Valentina
2002
AUT
LINGG Charlotte
1999
LIE
WESTHOFF Bianca Bakke
2000
NOR
DERKS Kiara
2001
NED
SCHAEDLE Tina
2001
AUT
RESNICK Emma
2003
USA
BOSTROEM MUSSENER Moa
2001
SWE
BARUZZI FARRIOL Francesca
1998
ARG
HENSIEN Katie
1999
USA
GHISALBERTI Ilaria
2000
ITA
VILANOVA Marina
1999
CAN
KOMSIC Andrea
1996
CRO
ETZENSPERGER Lindy
1998
SUI
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
Disqualified 1st run
Did not start 1st run