official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HALLER Celina
2000
ITA
1:43.76
44.93
2
GUERINONI Alessia
2002
ITA
+1.53
55.69
3
GIORDANI Benedetta
2001
ITA
+2.26
60.83
4
POZZI Romina
1998
ITA
+2.40
61.82
5
PIAGGIO Martina
2001
ITA
+2.41
61.89
6
LANTIERI DE PARATICO Isabella
2001
ITA
+3.26
67.87
7
ELLIFF Alexa
2003
GBR
+3.29
68.08
8
VUKADINOVA Eva
2001
BUL
+3.33
68.36
9
FINNBOGADOTTIR Maria
2000
ISL
+3.37
68.64
10
WLODARCZYK Julia
2000
POL
+3.68
70.82
11
HAAS VAN DER Roxy
1999
NED
+4.05
73.42
12
WILLIAMSON Emma
2001
CAN
+4.55
76.94
13
RIVA Clarissa
2002
ITA
+4.58
77.15
14
SCHELLE Franziska
2001
GER
+4.86
79.12
15
METCALFE Jayden
2001
CAN
+4.98
79.97
16
RITCHIE Nicole
1995
GBR
+5.10
80.81
17
SOSIO Benedetta
2001
ITA
+5.37
82.71
18
BOTTACIN Matilde
1999
ITA
+5.68
84.89
19
ELLIS Morgan
2001
USA
+5.70
85.03
20
FOSTER Sophie
2003
GBR
+5.79
85.67
21
BANZER Anna
2000
LIE
+5.94
86.72
22
SERTORELLI Viola
2000
ITA
+6.70
92.07
23
BUEHLER Christina
2003
LIE
+6.87
93.26
24
KIESEL Tea
2003
USA
+7.18
95.44
25
POTTER Shannon
2001
GBR
+7.40
96.99
26
ANTONIOLI Camilla
2003
ITA
+8.44
104.31
27
DONADONI Claudia
2002
ITA
+9.10
108.95
28
GRITSCH Marie
2003
LIE
+9.47
111.56
29
FUSONI Vittoria
2002
ITA
+9.96
115.00
30
GORRINGE Giselle
2003
GBR
+10.02
115.43
31
ISLER Mara
2003
NED
+10.49
118.73
32
RESINELLI Martina
2002
ITA
+12.47
132.66
33
CRAWFORD Katie
2002
NZL
+12.91
135.76
34
ALKIER Amelie
2003
CAN
+17.85
170.51
35
BUTCHER Jazmine
1997
GBR
+17.96
171.29
36
MCKEY Holly
2003
GBR
+19.01
178.67
37
DOORNEN VAN Hilde
2003
NED
+21.34
195.07
38
WARNE Charlotte
2003
GBR
+29.98
255.85
39
FURLONG Georgia
2000
GBR
+43.66
352.10
40
FENTON Ella
2001
GBR
+48.81
388.33
41
PASCOE Eva
2002
GBR
+1:15.65
577.16
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
AGUSTSDOTTIR Maria
2003
GBR
VODRAZKOVA Barbora
2003
CZE
BARDER Katie
2003
GBR
MAYBURY Darcy Josephine
2003
CYP
SULLIVAN Ella
2002
GBR
ROSS Iona
2003
GBR
CHASTNEY Rebecca
2002
GBR
POWELL DOOLEY Elsa
1999
GBR
BLACK Tilly
2003
GBR
GRAY Hannah
2000
GBR
NASATTI Alice
2001
ITA
BAILEY Kathryn
2000
GBR
FURLI Sofia
2000
ITA
ANTHAMATTEN Liv
2003
SUI
GOSSELIN Emma
2003
CAN
ROSCA Jennifer
2002
ITA
AUDUNSDOTTIR Sigridur Drofn
1999
ISL
DAGBJARTSDOTTIR Katla Bjorg
1999
ISL
FRIDGEIRSDOTTIR Holmfridur Dora
1998
ISL
FOSTER Olivia
2001
GBR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run