official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
FOURNIER Simon
1997
CAN
1:35.12
6.45
2
WINTERS Luke
1997
USA
+0.94
13.66
3
DRILLER Garret
1996
USA
+1.21
15.74
4
KELLEY Robby
1990
USA
+1.40
17.19
5
LIEN Joachim Bakken
1997
NOR
+1.63
18.96
6
MCCORMACK Declan
1999
CAN
+1.75
19.88
7
RITCHIE Benjamin
2000
USA
+1.77
20.03
8
LEEVER Alex
1995
USA
+1.80
20.26
9
KUUS Karl
1995
CAN
+1.81
20.34
10
SEYMOUR Jett
1998
USA
+1.84
20.57
11
RADAMUS River
1998
USA
+1.94
21.34
12
NEGOMIR Kyle
1998
USA
+2.03
22.03
13
MARSHALL Tucker
1990
USA
+2.08
22.41
14
DVORACEK Addison
1996
USA
+2.47
25.41
15
DUFFY Drew
1995
USA
+2.59
26.33
16
KOGLER Tobias
1996
AUT
+2.69
27.09
17
CORNELIUS Cooper
1999
USA
+2.86
28.40
18
WOOLSON Thomas
1993
USA
+2.96
29.17
19
MUHLEN-SCHULTE Louis
1998
AUS
+3.15
30.62
20
WEISEL Kipling
1995
USA
+3.37
32.31
21
DILLING Jacob
1999
USA
+3.60
34.08
22
CASSELMAN Jamie
2000
CAN
+3.85
36.00
23
GILE Bridger
1999
USA
+3.93
36.61
24
WAGNER Kalle
1997
USA
+4.24
38.99
25
QUENNEVILLE Raphael
1996
CAN
+4.52
41.14
26
SANTANIELLO Nick
1995
USA
+4.57
41.52
27
WALCH Linus
1994
AUT
+4.82
43.44
28
BRUNEAU-BOUCHARD William
1996
CAN
+4.85
43.67
29
MILLER Andrew
1998
USA
+5.28
46.97
30
PALCHAK Cole
2000
USA
+5.69
50.12
31
GONEAU William
1999
CAN
+5.74
50.50
32
BREIVIK Odin Vassbotn
1998
NOR
+6.24
54.34
33
HOLSCHER Diego
2001
CHI
+6.87
59.17
34
KIRWOOD Clayton
1996
USA
+7.04
60.48
35
LESSARD Raphael
2001
CAN
+7.53
64.24
36
DUFF Sam
2000
CAN
+7.61
64.85
37
KOWALCZYK Myles
2000
CAN
+8.08
68.46
38
SEYMOUR Trey
2000
USA
+8.11
68.69
39
MAZELLIER Etienne
2001
CAN
+8.44
71.22
Did not finish 2nd run
POITRAS Pierre-Elliot
2001
CAN
MARTIN Max
2000
USA
ALEXANDER Kyle
1999
CAN
DONALD Gavin
1999
CAN
MITTERTREINER Devin
2000
CAN
KEANE Brendan
1999
USA
NELSON Isaiah
2001
USA
FRANCIS Brian
1995
USA
CARRY Patrick
1995
CAN
GAVETT Tim
1998
USA
COOPER Michael
1997
USA
BRAYTON Hunter
1999
USA
SOLHEIM Aage
1996
NOR
ARVIDSSON Erik
1996
USA
MCCONVILLE Patrick
1994
CAN
ROBERTS Hig
1991
USA
WALLACE Liam
1999
CAN
VIETZE Sandy
1993
USA
ROEISLAND Max
1994
NOR
Disqualified 2nd run
Did not qualify for 2nd run
GIARD-GAUTHIER Thomas
2002
CAN
BENNETT Justin
2001
CAN
LEBEAU Patrick
2002
CAN
WEIL Anthony
2001
CAN
VILLENEUVE Kobe
2001
CAN
QUIRION Louis-Philippe
2001
CAN
RAINVILLE Dominic
2001
CAN
ATHANS Marcus
2000
CAN
QUIRK Britton
2000
CAN
LALONDE Mathys
2000
CAN
LANE Tristan
1998
USA
RIEMENSCHNEIDER Noah
2001
USA
REMME Ryley
1994
CAN
FERRI James
1996
USA
SMITH Spencer
1998
USA
CONE Robert
1992
USA
Did not finish 1st run
MORGAN Oliver
2001
USA
OSTOJIC Nicholas
2001
CAN
DAIGNEAULT Maxime
2001
CAN
WILLIAMSON Benjamin
2001
CAN
ROY Simon-Olivier
2002
CAN
SZWEBEL Florian
1996
USA
PUSKAS Aaron
2001
CAN
BOIVIN Felix
2001
CAN
VELJOVIC Luka
2001
CAN
TEMERTZOGLOU Zachary
2001
CAN
MARLER Aidan
2000
CAN
FLANAGAN Gray
2001
USA
HOLLAND Jesse
2001
CAN
RODGERS Tristan
1998
CAN
SENECAL Marc-Eugene
2000
CAN
UNDERHILL Bradshaw
2000
USA
ALARIE Charles-Antoine
2000
CAN
LANG Charlie
2000
USA
COUGHLIN Patrick
2001
USA
JOHANSSON Filip
1999
SWE
LANIEL Jeremy
2001
CAN
MACEDO Michel
1998
BRA
WATSON Hunter
1999
CAN
FUCIGNA Peter
1996
USA
DOMONOSKE David
1997
USA
FRISK David
1997
SWE
KENNEY Patrick
1997
USA
ALKIER Justin
1998
CAN
KEANE Jack
1998
USA
JORDAN Asher
1999
CAN
KRUPKA Jimmy
1998
USA
SHARP Keegan
1997
CAN