official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ZAMPA Andreas
1993
SVK
1:48.06
8.00
2
FEASEY Willis
1992
NZL
+0.98
16.89
3
KRYZL Krystof
1986
CZE
+1.05
17.52
4
BARWOOD Adam
1992
NZL
+1.40
20.70
5
DOBLER Yannik
1997
SUI
+2.32
29.04
6
WOOLSON Thomas
1993
USA
+2.48
30.49
7
MEINERS Maarten
1992
NED
+2.52
30.85
8
HAUGEN Per Torstein
1994
NOR
+2.75
32.94
9
PFIFFNER Marco
1994
LIE
+3.21
37.11
10
MAURSTAD Fredrik
1995
NOR
+3.24
37.38
11
COOKSON Bryan
1994
CAN
+3.47
39.47
12
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
+3.91
43.46
13
WINKELHORST Steffan
1992
NED
+3.93
43.64
14
ALKIER Justin
1998
CAN
+4.59
49.63
15
GAVETT Tim
1998
USA
+4.83
51.80
16
MATEL Samuel
1996
USA
+5.26
55.70
17
VAN DEURSEN Jake
1994
USA
+5.54
58.24
18
PIAZZA Matteo
1998
SUI
+5.78
60.42
19
WIGGENHAUSER Sandro
1997
SUI
+5.91
61.60
20
WAGNER Kalle
1997
USA
+6.25
64.68
21
NARDELLI Martin
1998
ITA
+6.35
65.59
22
KNORPP Griffin
1998
USA
+6.48
66.77
23
GALLINA Simone
2000
ITA
+6.56
67.49
24
DVORNIK Jaka
1997
SLO
+6.60
67.86
25
SNYDER Will
1998
USA
+7.04
71.85
26
YATES Cooper
1997
CAN
+7.71
77.92
27
PROIOS Ioannis
1995
GRE
+8.14
81.82
28
MCGRATH Scott
1999
USA
+9.28
92.16
29
HEDELIN Olof
1998
SWE
+10.24
100.87
30
RICH Jackson
1998
NZL
+10.69
104.95
31
TAKADA Shunnosuke
2001
JPN
+10.95
107.31
32
JAROSCAK Miroslav
1999
SVK
+11.63
113.47
33
SALVI Mauro
1998
ITA
+11.94
116.28
34
CASHMORE William
2001
NZL
+12.43
120.73
35
YATES Dawson
2000
CAN
+12.94
125.35
36
MILLER Asa
2000
PHI
+12.99
125.81
37
SOSNKOWSKI Kazimir
2001
USA
+14.76
141.86
38
AMON FRANCESCHI Bruno
2001
USA
+15.99
153.01
39
DORFMAN Robert
1998
GBR
+16.34
156.19
40
JENSEN Christian Skov
2000
DEN
+18.49
175.69
41
BAXTER-MCASEY Ethan
2001
NZL
+18.92
179.59
42
WHETU Nikau
2001
NZL
+22.16
208.97
43
BLOOM Ryan
2001
GBR
+23.54
221.49
44
SANDERSON Oliver
2000
NZL
+26.51
248.42
45
SHRESTHA Saphal-Ram
1998
NEP
+50.48
465.80
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
SHERLOCK Jay
2001
NZL
WEEKS Oliver
2001
GBR
HARLEY Kieran
2001
CAN
FOLKMAN Jack
2001
USA
THOMAS Tucker
2001
USA
FITZGERALD George
1999
NZL
FARNSWORTH Joseph
1999
NZL
ELLIS Ben
2000
NZL
LYNCH Ian
2000
USA
TSUTSUMI Masashi
1999
JPN
LOEFFEN-GALLAGHER Ben
1997
NZL
ZAVECKAS Rokas
1996
LTU
ANDREWS Sam
1996
NZL
THROM Benjamin
1996
USA
OSSELAER Ian
1998
USA
LEBLANC Gus
2000
USA
ROSA Antonio
2000
AUT
ROSSUM VAN Max
1998
NED
LUNGER Aron
2000
ITA
VERBEKE Tom
1997
BEL
DORNER Thomas
1998
AUT
CARDAMONE Devon
1995
USA
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
SHARP Keegan
1997
CAN
NIEDERBERGER Bernhard
1993
SUI
WALCH Magnus
1992
AUT
Did not start 1st run