official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
TUMLER Thomas
1989
SUI
2:19.32
6.00
2
ODERMATT Marco
1997
SUI
+0.05
6.35
3
BOSCA Giulio Giovanni
1990
ITA
+0.22
7.55
4
RASCHNER Dominik
1994
AUT
+0.32
8.25
5
TORSTI Samu
1991
FIN
+0.45
9.17
6
STROLZ Johannes
1992
AUT
+0.84
11.91
7
MAURBERGER Simon
1995
ITA
+1.08
13.60
8
BALLERIN Andrea
1989
ITA
+1.19
14.37
9
GALEOTTI Greg
1992
FRA
+1.25
14.79
10
BUGNARD Pierre
1993
SUI
+1.52
16.69
11
CAVIEZEL Gino
1992
SUI
+1.53
16.76
12
MONSEN Marcus
1995
NOR
+1.61
17.33
13
MATHIS Marcel
1991
AUT
+1.66
17.68
14
GSTREIN Fabio
1997
AUT
+1.67
17.75
15
HOFER Alex
1994
ITA
+1.70
17.96
16
ROGENTIN Stefan
1994
SUI
+1.75
18.31
17
ROULIN Gilles
1994
SUI
+1.82
18.80
18
ZINGERLE Hannes
1995
ITA
+2.05
20.42
19
WALCH Magnus
1992
AUT
+2.14
21.05
20
NORYS Frederik
1996
GER
+2.29
22.11
20
PLEISCH Manuel
1990
SUI
+2.29
22.11
22
POPOV Albert
1997
BUL
+2.30
22.18
23
ZURBRIGGEN Elia
1990
SUI
+2.45
23.23
23
EIDE Peder Dahlum
1994
NOR
+2.45
23.23
25
HIRSCHBUEHL Christian
1990
AUT
+2.48
23.44
26
GENOUD Amaury
1993
SUI
+2.67
24.78
27
VERDU Joan
1995
AND
+2.77
25.48
28
SAUTER Paul
1994
GER
+2.80
25.70
29
FALGOUX Remy
1996
FRA
+3.22
28.65
30
HAUGAN Timon
1996
NOR
+3.28
29.07
31
FEURSTEIN Patrick
1996
AUT
+3.44
30.20
32
SIMONET Sandro
1995
SUI
+3.46
30.34
33
GROSELJ Zan
1993
SLO
+3.49
30.55
34
NOGER Cedric
1992
SUI
+3.65
31.67
35
ZINGERLE Alex
1992
ITA
+3.76
32.45
36
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
+3.80
32.73
37
SOLHEIM Fabian Wilkens
1996
NOR
+3.90
33.43
38
SPARR Maurus
1998
SUI
+4.21
35.61
39
RAUCHFUSS Julian
1994
GER
+4.23
35.75
40
REYMOND Marco
1994
SUI
+4.24
35.82
41
MEINERS Maarten
1992
NED
+4.30
36.25
42
MUELLER Joel
1992
SUI
+4.36
36.67
43
GUILLOT Victor
1996
FRA
+4.54
37.94
44
LUNDBAECK Gustav
1993
SWE
+4.79
39.69
45
BISSIG Semyel
1998
SUI
+5.08
41.73
46
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
+5.26
43.00
47
DVORNIK Aljaz
1995
SLO
+5.30
43.28
48
GUT Ian
1995
SUI
+5.53
44.90
49
WINDINGSTAD Tobias
1995
NOR
+5.61
45.46
50
GRAHN Dan Axel
1994
SWE
+6.76
53.55
51
FISCHBACHER Marco
1997
SUI
+7.80
60.87
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BLENGINI Alberto
1997
ITA
MUSTALAHTI Jaakko
1996
FIN
LORIOT Florian
1998
FRA
COLTIER Alexandre
1996
FRA
ASK Jesper
1994
SWE
VINATZER Alex
1999
ITA
CASTELLON Rudy
1994
FRA
NIEMELA Arttu
1994
FIN
WASMEIER Lukas
1994
GER
LINDSTOEL Joachim Jagge
1997
NOR
GRAF Mathias
1996
AUT
CASSMAN Anthon
1993
SWE
PIRINEN Eemeli
1993
FIN
BORSOTTI Giovanni
1990
ITA
ROCHAT Marc
1992
SUI
WINDINGSTAD Rasmus
1993
NOR
LAHNSTEINER Maximilian
1996
AUT
Did not start 1st run