official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
VOSS-SCHRADER Erik
2000
SWE
1:38.84
43.24
2
GILLBERG Oskar
2002
SWE
+0.58
47.52
3
MANKINEN Miikka
1997
FIN
+0.66
48.11
4
GRAPE LARSSON David
1995
SWE
+0.79
49.07
5
BERGMAN Johan
1998
SWE
+1.08
51.22
6
NETINDER Melker
2000
SWE
+1.26
52.55
7
GOLA Fabian
1998
CZE
+1.43
53.80
8
HEDSTROEM Isac
2000
SWE
+1.53
54.54
9
LINDBERG Jon Mikkel
2000
FIN
+1.56
54.76
10
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
+1.69
55.72
11
ASPLUND Eric
2001
SWE
+1.84
56.83
12
ERMESKOG Lucas
2003
SWE
+1.90
57.27
13
WIKSTROM Wilhelm
2000
FIN
+1.96
57.72
14
ERIKSSON ELMROTH Timothy
2002
SWE
+2.08
58.60
15
LANDER Linus
2002
SWE
+2.33
60.45
16
SCHEFTE Oliver
2001
SWE
+2.46
61.41
17
STOKKEDAL Oliver
2002
NOR
+2.85
64.29
18
OEHMAN Isak
1999
SWE
+2.90
64.66
19
LARSSON Mikael
2000
SWE
+2.94
64.95
20
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
+2.98
65.25
21
KERVEN Christopher
2000
SWE
+3.06
65.84
22
AAHS Albin
2002
SWE
+3.42
68.50
23
SARAVUO Erik
2003
FIN
+3.44
68.65
24
KARBACH Maximillian
2000
SWE
+3.73
70.79
25
SANETRA Bartlomiej
2002
POL
+4.46
76.18
26
NYBERG Emil
2003
SWE
+5.12
81.05
27
FOSSER Vincent
2001
SWE
+5.19
81.57
28
GUSTAFSSON Rasmus
2002
FIN
+5.39
83.05
29
FURUHJELM Edvard
2000
FIN
+6.08
88.14
30
GUTELAND BEIMING Alvin
2003
SWE
+6.17
88.81
31
ALM Alexander
2001
SWE
+7.96
102.03
32
AATAMILA Lauri
2000
FIN
+9.45
113.03
33
SCOTT Vilgot
2003
SWE
+10.59
121.45
34
BAESEN Hugo
2000
SWE
+10.65
121.90
35
PRAGNERT Adam
2002
SWE
+12.23
133.57
36
VIGAS Samuel
2003
SVK
+13.87
145.68
37
LAPIENIS Vakaris Jokubas
2003
LTU
+14.25
148.49
38
HOLMQVIST Hugo
2003
SWE
+15.30
156.24
39
VAENJE Edward
2003
SWE
+17.65
173.60
40
HELSEN Oscar
2003
SWE
+18.79
182.02
41
ENGSTROEM Anton
2003
SWE
+18.81
182.16
42
LANKINEN Olli
2003
FIN
+19.90
190.21
43
OEMAN Jonathan
2003
SWE
+20.65
195.75
44
FRANKENDAL Carl
2003
SWE
+24.01
220.57
45
NORDELL Andreas
1999
SWE
+25.72
233.20
46
NYMAN Axel
2003
SWE
+25.97
235.05
Did not finish 2nd run
SOEDERBAECK Teddy
2003
SWE
KANOVITS Alexander
2003
SVK
NORDQVIST Douglas
2001
SWE
LOETHMAN Egil
2001
SWE
MESHKOVSKII Stepan
2000
RUS
NAAVALL Gustav
2002
SWE
WRENKLER Adam
2002
SWE
VON AXELSON Fredrik
2002
SWE
HJORTH Gustav
2002
SWE
LAUHAMO Oliver
2001
FIN
SETTERSTROEM Martin
2001
SWE
LINDHE Wille
2002
SWE
SELLING Kevin
2001
SWE
LUNDBAECK Edwin
2001
SWE
BIALOBRZYCKI Przemyslaw
2001
POL
PEJOK Maans
2001
SWE
EDMARK Hugo
2000
SWE
HUURINAINEN Markus
1999
FIN
MARKLUND Emil
1999
SWE
RECHTENBERG Jan
2000
CZE
NIEMINEN Miikka
2001
FIN
SZADKOWSKI Filip
1998
POL
JAROSCAK Miroslav
1999
SVK
RIDDARSTROEM Peter
1994
SWE
Did not finish 1st run
LOMANDER Felix
2003
SWE
VITBLOM Lowe
2003
SWE
PETTERSON Simon
2003
SWE
PAAKKONEN Kasper
2003
FIN
KLEIN Niko
2002
SWE
ANDERSSON Felix
2003
SWE
DUBROVICS Jerry
2003
FIN
KARSTAD Benjamin
2002
NOR
WIKSTROEM Pelle
2001
SWE
SANDELGAARD Leo
2001
SWE
PUSKA Niklas
2002
FIN
SETTERSTROEM Carl
2000
SWE
OESTERBERG Leo
2002
SWE
BORG Arvid
2002
SWE
MUSIKKA Mikael
2003
FIN
ANDERSSON Jonathan
1999
SWE
BERGMANIS Aksels
2003
LAT
SKINNARS LOFTEN Linus
2002
SWE
JOHANSEN Sebastian
2001
NOR
LAAKSO Teemu
2003
FIN
HOLMLUND Carl-Johan
2002
SWE
ALFREDSON Johannes
2000
SWE
WALLMAN Philip
2000
SWE
MALMBERG Pontus
2001
SWE
LUNDBAECK Otto
2002
SWE
HAAKONSEN Fredrik
2002
NOR
HULTMAN Erik
2000
SWE
NILSSON Adam K
2002
SWE
HAGBLOM Olle
2001
SWE
JORAELV Filip
2001
SWE
KIISKI Dan
2002
FIN
NORDIN Linus
2000
SWE
SOMMAR Hjalmar
2000
SWE
BERLIN Linus
2001
SWE
HJELLBAKK Oddbjoern
2002
NOR
LOEF Max
1997
SWE
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
SEGELMAN David
2001
SWE
JOHANSSON Timmy
2001
SWE
ANDERSSON Lukas
2000
SWE
AATAMILA Leo
1999
FIN
HANSEN Haakon Smith
1999
NOR
RASK Noah
2000
SWE
MANSNER Jesper
2000
FIN
FJAELLBERG William
1998
SWE
KUKKONEN Niko
2000
FIN
BERGLUND Gusten
2000
SWE
AHO Saku
1997
FIN
WALLGREN Kalle
1999
SWE
PIIRAINEN Joona
1998
FIN
FORSMAN Rickard
2000
SWE
SULKAKOSKI Oskari
2000
FIN
KERANEN Emil
1999
FIN
Disqualified 1st run